30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Parkování na "veřejném" prostranství  (Přečteno 51926 krát)

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Parkování na "veřejném" prostranství
« Odpověď #15 kdy: 13 Února 2014, 08:15:34 »

Joudax: Je to tak, nemůžou použít SprDel. Osobně vyzkoušeno- došel jsem na úřad, odepřel podání vysvětlení. Paní byla dost překvapená, divila se: "A proč odpíráte?" načež jsem jí vysvětlil, že je to moje právo. Málem mě zapoměla i poučit, což jsem jí ale odpustil - na hádání se o to, kdy se mě zeptala, jestli rozumím svým právům jsem neměl čas.

Pro ostatní: Nevíte, jestli lze v případě "záboru veřejného prostranství" odtáhnout auto? Mám jedno oblíbené místečko, kde už jsem měl 3x lístek (zatím řešeno pouze jednou) a obávám se, aby jednou opicajtům nedošla trpělivost a třeba i za cenu vlastní chyby to odtáhli (následně placení za odtah, pření se s hl. m. P atd je myslím pěkný "záděr"). Díky za odpověď.
 
IP zaznamenána

řidič

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Parkování na "veřejném" prostranství
« Odpověď #16 kdy: 26 Března 2014, 00:19:56 »

flesh: Domnívám se, že "Odtáhnout auto" je možné jen v případě, kdy působí překážku v provozu na pozemních komunikacích. Veřejné prostranství není pozemní komunikací, takže se domnívám, že to nejde, ale v praxi jsem viděl opak.
Ale můžou použít technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla (§17a/1 d) zákona o obecní policii).
« Poslední změna: 26 Března 2014, 00:22:32 od řidič »
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Parkování na "veřejném" prostranství
« Odpověď #17 kdy: 07 Května 2014, 18:58:25 »

Hoj,
obdržel jsem od správního orgánu předvolání k podání vysvětlení - neoprávněný zábor veřejného prostranství. Byl jsem na návštěvě (300km od bydliště), stál jsem autem na místě, na kterém se parkuje už řadu let - akorát soused je udavač. Správní orgán se ohání §60 zákona 200/1990. Vysvětlení mohu podat písemně.
Je mi jasné, že nejde o dopravní přestupek, tudíž chci po správním orgánu, ať si vše vyřeší sám - ať si sám najde osobu, která auto zaparkovala.

Zajímá mě jediné - jak napsat odmítnutí podání vysvětlení. Lze použít větu: "Odepírám podat vysvětlení dle §60, odst. 1 zákona 200/1990."? V daném paragrafu je pro mě nesrozumitelná konstrukce - jsem povinen podat vysvětlení; zároveň ho ale mohu odepřít, pokud by mi nebo osobám blízkým hrozil postih; a zároveň nelze odmítnout výpověď bezdůvodně.

Díky
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:[LOST] Parkování na "veřejném" prostranství
« Odpověď #18 kdy: 07 Května 2014, 19:15:23 »

Stačí jim napsat: "Tímto v souladu s ust. § 60 odst. 1 zákona o přestupcích v dané věci odmítám podat vysvětlení, neboť by mně nebo osobám mně blízkým hrozilo nebezpečí postihu za přestupek, popřípadě za trestný čin."
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Parkování na "veřejném" prostranství
« Odpověď #19 kdy: 08 Května 2014, 10:57:01 »

V daném paragrafu je pro mě nesrozumitelná konstrukce - jsem povinen podat vysvětlení; zároveň ho ale mohu odepřít, pokud by mi nebo osobám blízkým hrozil postih; a zároveň nelze odmítnout výpověď bezdůvodně.

Ta konstrukce není tak nesrozumitelná:
- Vysvětlení podat musíte,
- s výjimkou, že nemusíte udávat sebe, své blízké a pár dalších důvodů, v tom případě můžete podání vysvětlení odepřít.
- Odepřít ale můžete jen z uvedených důvodů, tj. kdyby úřad prokázal, že žádný z nich se na Vás nemůže vztahovat, musíte podat vysvětlení.

Pokud Vás úřad nutí udat sám sebe, je to přímo ukázkový případ, kdy máte právo vysvětlení odepřít.

jkraus222:
Není to zbytečně dlouhé?
"Z důvodů dle § 60 odst. 1 zákona o přestupcích v dané věci odpírám podat vysvětlení."
Tohle by podle mě stačilo (kdyby měl rozpatlávat důvody, v extrémním případě to skončí větou "nebudu podávat vysvětlení, protože jsem řídil já a sám sebe udávat nemusím").
IP zaznamenána