30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Použití více parkovacích hodin najednou  (Přečteno 6205 krát)

Otoman Šourek

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Použití více parkovacích hodin najednou
« kdy: 08 Září 2018, 14:41:05 »

Prosím vás, vyznáte se někdo v předpisech ohledně použití parkovacích hodin? Jde mi o to, že když budu mít za přístrojovkou 12ks parkovacích hodin nastavených po jedné hodině, může mě za to někdo postihnout? Pokud vím, tak jediné podmínky jsou, nastavit hodiny v čase příjezdu a zákaz změny zobrazeného času před odjezdem.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Použití více parkovacích hodin najednou
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2018, 19:25:02 »

Už to tu uživatel Číkus měl s názornou ukázkou, hledejte.

Připojím se ale s podobným dotazem - mají parkovací hodiny předepsaný formát? Číkus je buřič, jemu 12xA5 hodiny udělají radost, ale je to nepraktické.

a) vyrobím si vlastní parkovací hodiny o velikosti o velikosti platební karty, těch budu mít třeba 12
b) vyrobím si vlastní parkovací hodiny, že všech 12 ciferníků bude na jednom archu
c) ... ciferníky vůbec nebudou pohyblivé/nastavitelné, za to jich bude třeba 20
d) ... ciferníky vůbec nebudou ciferníky, bude to jen lísteček s "digitálními" nápisy 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 ...

U kterého bodu už to u správního orgánu prohraji, resp. kdy už to nebudou parkovací hodiny?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Použití více parkovacích hodin najednou
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2018, 00:37:12 »

Parkovací hodiny žádný zákonem či vyhláškou předepsaný formát nemají, dokonce postačuje i rukou psaný text typu "Příjezd 12:00".

Co se týče praktičnosti, nejjednodušší mi připadají parkovací hodiny se strojkem.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Použití více parkovacích hodin najednou
« Odpověď #4 kdy: 09 Září 2018, 20:30:47 »

Dokonce tam ani není změna zobrazeného času před odjezdem, pouze to nesmí měnit řidič. Třeba spolujezdci nebo kolemjdoucímu to nikdo nezakazuje.

IP 13b: Parkoviště s parkovacím kotoučem

Značka označuje parkoviště, na kterém řidič musí při začátku stání umístit kotouč viditelně ve vozidle a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit.
Případný stanovený způsob stání se vyznačuje obdobně jako na značkách „Parkoviště“ vyznačujících způsob stání.
IP zaznamenána

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Použití více parkovacích hodin najednou
« Odpověď #5 kdy: 08 Října 2018, 08:50:54 »

Zdravím,

já si myslím, že 12 hodin na palubní desce, nastavených po hodině, je účelné obcházení zákona a nějaký vytrvalý úřednický šiml by to mohl u soudu vyhrát.
Někde proběhl článek, jak městapo "přistihlo" hodiny, co se pořád aktualizují tak, aby to vypadalo, že jste zaparkoval před chvílí (nevím více podrobností, ani jak to dopadlo).

Osobně bych volil hodiny se strojkem, co jdou prostě pomaleji, pokud jdou pořídit. (např. 1 minuta na hodinách jsou 2 minuty ve skutečnosti) - alespoň by to tak neprovokovalo jako 12 hodin na palubní desce....
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Použití více parkovacích hodin najednou
« Odpověď #6 kdy: 08 Října 2018, 09:39:43 »

12 hodin je zajímavý problém, je to obcházení zákona, ale neútočí to na primární účel značky (omezenou dobu stání), ale jen na snadnou možnost kontroly, a zároveň jde o jednání zcela v souladu s doslovným zněním příslušných předpisů. Správně by měl policajt u auta počkat a prokázat, že byla překročena doba stání (tj. jiná povinnost plynoucí z dané DZ, než nastavit čas příjezdu na hodinách), pokud by chtěli někoho sveřepě za ten vtípek vytrestat a měli jen jednu fotku s 12 hodinama, bez možnosti prokázat cokoliv jiného, považuji to za velmi otevřené, skoro bych byl i mírně optimistický.

K pohyblivým hodinám - většina modelů, které jsem viděl, mi přijdou jako rudý hard na býka, je na první pohled patrné, že v nich může být nějaký mechanismus, a jdou-li průběžně, stačí u nich policajtovi minutu počkat, aby to bylo zjevné. Když už, tak bych volil model, který umožní nastavení typu updatu o N minut každých M minut (případně i s nějakým prvkem náhody) - aby to nešlo prokázat jinak, než že u toho bude fízl nepřetržitě M minut stát.

P.S. Lingvistické okénko - slova účelný a účelový mají významový rozdíl, byť slovníky se na tom úplně neshodnou (některé je berou za synonyma, jiné řeší šíři významu, další hodnotící postoj ...). Právnický slang je ale vcelku ustálen na tom, že je-li něco účelné, slouží to dobře (efektivně) danému zpravidla právem aprobovanému účelu, kdežto účelové má negativní konotace (zpravidla v kontextu obcházení nějakého pravidla či zastření významu jednání) - nejde-li tedy o terminus technicus (účelová organizace, účelové financování ...).
« Poslední změna: 08 Října 2018, 09:41:34 od hh »
IP zaznamenána

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Použití více parkovacích hodin najednou
« Odpověď #7 kdy: 05 Listopadu 2018, 09:30:20 »

Nejsem teoretik ale spíše praktik a z praxe mohu říct že zatím vždy i když auta kolem měli za stěračem lístečky jsem já vždy odjel bez pokuty....
IP zaznamenána

Otoman Šourek

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Použití více parkovacích hodin najednou
« Odpověď #8 kdy: 28 Března 2020, 08:39:25 »

Kolega z Ostravy? Že my v NJ karty nikdy nedostali...
IP zaznamenána