30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva  (Přečteno 12053 krát)

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
[LOST] P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« kdy: 06 Září 2018, 11:42:49 »

Zdravím vespolek,

Konečně jsem měl štěstí, že mé auto někde vyfotilo Eltodí autíčko a přišla přiložená vtipná výzva. Soudruzi a soudružky z Prahy 8 mimo jiné uvádějí:

Přestupek je řádně zdokumentován s kompletní sadou fotodokumentace zachycující lokalitu, kde byl přestupek
spáchán, dopravní značení v lokalitě a vozidlo shora uvedené registrační značky. S ohledem na velikost a rozsah
fotodokumentace ji nelze zaslat elektronicky ani v listinné podobě. V případě Vašeho zájmu o nahlédnutí do
fotodokumentace si prosím sjednejte termín návštěvy u správního orgánu. Toto nahlédnutí však nemá vliv na
povinnost uhradit určenou částku v zákonné lhůtě.


V obecné češtině: "Máme to zdokumetnovaný, ale ani nezkoušej žádat o zaslání dokumentace a koukej platit, ksindle!" Asi je poprudím dle zákona č. 106/1999 Sb. Pokud by někdo měl zájem se zajít na Čimickou na dokumentaci podívat, prosím o SZ, rád udělím plnou moc (sám tím směrem bohužel téměř nejezdím).

Druhým zábavným aspektem je pak formulář na konci, na kterém vyžadují podpis řidiče (v případě, že udám někoho jiného). Což mi přijde jako zajímavý supercharged turbo model, protože předpokládám, že takový řidičem podepsaný papír budou považovat za přiznání řidiče.

Skutečného řidiče samozřejmě udám (zahraniční kolega Helmut), ať si to vyřeší, protože tohle se s půjčeným autem nedělá, a že nerozumí česky (uznaná menšina), ho neomlouvá. Ale podepsat to nemůže, cestuje po světě... Jestli se ozvou, kolega uvede zastavení vozidla pro technickou závadu nebo jinou vhodnou a pravdivou skutečnost  ;)

O dalším vývoji budu případně informovat (odeslání výzvy jim trvalo přes tři měsíce, dost možná nic dalšího nepřijde).
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2018, 12:48:28 »

Takže pokud dokumentaci nelze zaslat ani v listinné a ani v elektronické podobě, docela by mne zajímalo nejen jak ji tedy vlastně SO obdržel, ale také jak ji vlastně uchovává…  ;)
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2018, 16:03:53 »

Takže pokud dokumentaci nelze zaslat ani v listinné a ani v elektronické podobě, docela by mne zajímalo nejen jak ji tedy vlastně SO obdržel, ale také jak ji vlastně uchovává…  ;)
Určitě obdrželi každou fotografii na papíru velikosti A2 a na takový formát nemají kopírku ani skener, aby je zaslali elektronicky nebo poslali kopii.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #3 kdy: 12 Března 2019, 15:18:12 »

Případ znovu ožil. Časová osa:

1) 5/2018 - Eltodo vyfotilo moje auto, jak blbě parkuje v modré zóně.
2) 8/2018 - Praha 8 zasílá výzvu k uhrazení určené částky + formulář k napráskání řidiče (řidič se měl rovnou podepsat, říkám tomu supercharged turbo model)
3) 8/2018 - práskám Helmuta s doručovací adresou v ČR
4) 3/2019 - přišel příkaz provozovateli.

Na úřad jsem volal s tím, že Helmut měl ve schránce jen lísteček k vyzvednutí zásilky, ale dopis že mu pošta nevhodila do schránky. Ptám se, jestli ho obešlou znovu. Podle úřednice to prý nejde, prý už je to překlopeno na SprDel a nic se s tím nedá dělat (hovor mám nahraný, jen ho musím anonymizovat).

Proti příkazu podám odpor. Říkám si jen, jak to hrát dál:

1) Nechat je vydat rozhodnutí a proti němu se odvolat.
2) V rámci ústního jednání (po předvolání, omluvence...) se jim to pokusit vysvětlit.
3) Podat trestní oznámení na tr.č. zneužití pravomoci úřední osoby.

Asi si s nimi zajedu popovídat, i když to mám přes celou Prahu. Myslím, že toho s nimi budu řešit víc, tak bude vhodné poznat nepřítele.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #4 kdy: 12 Března 2019, 17:28:20 »

Helmut měl ve schránce jen lísteček k vyzvednutí zásilky
Tj. Výzvu od pošty? Poučení ve schránce nebylo?
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #5 kdy: 12 Března 2019, 17:59:04 »

Tak to se přiznám, že už si nepamatuju. Přišlo toho víc, u všeho jsem pochopil, že pošta následně vhodí písemnost do schránky.

Na ústní jednání s sebou vezmu i Helmutovo přiznání, že řídil a v místě na chvíli auto odstavil pro technickou závadu...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #6 kdy: 12 Března 2019, 18:10:05 »

Obávám se, že na Helmutovo přiznání už je pozdě. A to i v případě, že by se podařilo prokázat, že úřad zapomněl Helmuta kontaktovat (třeba kvůli té absenci poučení).
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #7 kdy: 12 Března 2019, 18:18:10 »

Fakt? Žil jsem v tom, že když dopis není vhozen do schránky (chápu, že se to špatně prokazuje), není doručeno. Njn, z nedostatku tréninku jsem usnul na vavřínech, budu si to tu muset zase načíst.

Jeden dopis taky nemusí stačit, úřad údaje měl a řízení zahájit mohl. Po nahlédnutí do spisu uvidím, co bylo v dopise Helmutovi, jestli jen dotaz, zda řídil nebo rovnou zahájení řízení. Každopádně je to Praha a od přestupku už tři čtvrtě roku, v odvolání můžu napsat spoustu důvodů včetně toho hlavního, tj. že nešlo o přestupek.

Dám vědět další vývoj, s jejich rychlostí se ozvou nejdřív za pár měsíců a odvolání taky nebývá nejrychlejší. No a v úplně nejhorším případě to poprvé zaplatím, je to bez bodů a za tu zkušenost to bude stát...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #8 kdy: 12 Března 2019, 18:45:33 »

Na to pozor, nevhození není překážkou pro uplatnění fikce. Neúplné poučení nebo jeho absence by pak překážkou bylo, ale nemusí jít jednoduše prokázat. Pokud by se ale podařilo, SO zahájil sprdel neoprávněně a nastal šach-mat. SO pak nemůže na řidiče ani na provozovatele.

Úřad údaje měl a řízení zahájit mohl? Ač se úřadu zastávám jen velice nerad, nemůžu s Vámi souhlasit. Pro srovnání, přeci s Vámi nemůže úřad zahájit správní řízení (nejlépe příkazem) jen na základě toho, že Vás já jako provozovatel udám jako řidiče.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #9 kdy: 12 Března 2019, 21:26:28 »

Za první část děkuji.

Ohledně zahájení řízení - na příkaz to není, ale na zahájení řízení mi to přijde dostatečné. SO řízení zahájí, vyzve účastníka (udaného), aby se k věci vyjádřil, ten se buď přizná nebo odmítne a SO řízení podle situace ukončí (vydá rozhodnutí nebo odloží pro důkazní nouzi).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #10 kdy: 12 Března 2019, 21:44:07 »

To by bylo nefér vůči udanému. Když není zahájeno správní řízení ale je předvolán k podání vysvětlení (což je případ Helmuta), má nárok na proplacení cestovného a ušlé mzdy/zisku.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #11 kdy: 12 Března 2019, 21:50:18 »

Díky, dává smysl, musím si ty mezery doplnit...

Plán dalšího postupu mám, zveřejňovat ho tady ve veřejné sekci nechci, ale dám vědět, jak se bude případ vyvíjet. Co převzaly městské části agendu, jsou nějaké aktivnější, tak přispěju k jejich zahlcení :)
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #12 kdy: 17 Března 2019, 08:44:36 »

Zkoušel už někdo podle 106ky vyžádat zaslání té dokumentace? Minulý týden mi to taky přistálo v DS s tímhle vtipným dovětkem. V našem případě jsem jej to nechal zaplatim, neboť je to mladý synátor kolegy a ten potřebuje trochu zkrotit.
Nicméně si myslím, že by nás maximum mělo začít vymáhat zaslání těchto "důkazů" ať se trochu naše městské části srovnají do lajny.

Jinak při řešení jiných věcí jsem v rámci vzteku, který jsem zase na všechny opicajty dostal požádal jako nejvyšší orgán Policejní prezidium podle 106ky v návaznosti na GDPR aby mi sdělili jaké údaje PČR o mne vede, v jakých informačních systémech a proč.

A začaly se dít věci, protože si tohle moc lidí nevyžádalo, asi správně to vyhodnotili jako žádost podle zákona "o GDPR", nejdříve 106kou prodloužili lhůtu a pak to s odkazen na zákon "o GDPR" prodloužili o dalších 60 dní, těžko říct, jestli mají problém to ze všech svých systémů dostat nebo to jen chtějí natáhnout, taky si myslím, že tam už moc dobře vidí, že v případě odmítnutí budu dále "kopat kolem sebe".
Celkem mne zase zvedlo ze židle včerejší silně medializované prohlášení pol. prezidenta (snad ještě více neschopný než Tuhý) a socana Hamáčka jak budou tvrdě potírat zveřejňování názoru lidí.

Jak říkala moje nebožka teta: Zlatí komunisti!  A já se jí tehdy smál.... :-\
IP zaznamenána

Hanz.e30

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #13 kdy: 03 Dubna 2019, 12:40:13 »

Také mi přišla výzva od Eltoda.
Zrovna jsem měl půjčené auto od kamaráda, tak jsem mu řekl, ať mě ztotožní a pokusím se obhájit sám.
Jen s tím nemám moc zkušeností, proto budu rád za každou radu  :)
Jde o to, že každý den stojím v ulici Na Strži (na konci ulice u křížení s ulicí Jeremenkova - viz foto).
Modrá zóna sice je označena svislou dopravní značkou vedle vozovky a ve směru jízdy ale u křížení ulice Milevská.
Jezdím z druhé strany od Jižní spojky a u autoservisu Škoda se otáčím. Tak že žádnou značku nevidím a navíc je v tom místě částečně přerušovaná modrá.
Má otázka zní: končí modrá zóna za hranicí křižovatky když už pak není vyznačena dopravním značením a je vůbec platná, když je ta čára částečně přerušovaná?
Pro představu zasílám fotku: http://jyxo.info/uploads/42/42bbe0e1e241eff8024472ebcb0933c882331deb.jpg
« Poslední změna: 03 Dubna 2019, 12:49:45 od Hanz.e30 »
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:P8 - stání v zóně dle Eltodo, vtipná výzva
« Odpověď #14 kdy: 12 Dubna 2019, 19:16:20 »

Dobrý den,
udělal jsem výjimku z pravidla a tentokrát jsem zašel na úřad, řešit údajný parkovací přestupek, a materiály jsem získal.
Jako velká ochota ze strany personálu nepanovala, ale nakonec jsme udělali deal, že já zaplatím něco z těch 8 bonzů a za to dostanu komplet data, nejen rozmazaný obrázek.
Je to v příloze.
Dávám jenom část, protože nemám vnitřní sílu to vše anonymizovat a že tam těch věcí je hromada a je to otrava dělat to ručně a nechce se mi zase vymejšlet REGEXP na to, aby pokosil všechny GUIDy, GPS souřadnice, časy, atd.

Na první dobrou je zajímavé jedno zjištění, alespoň v těchto případech a tím je, že mezi průjezdy nejsou tři minuty a nedělá to stejné auto.
Mezi prvním bonzem, který je v příloze a druhým, který jsem nepřidával, je rozdíl asi 3 a něco hodiny, takže to vypadá, že to Eltodo hraje na jistotu, aby se nemuseli dohadovat o minuty.
Samozřejmě to nepokrývá ty případy, kdy se člověk zastaví na 3 minuty, něco vyloží, jede pryč, pak zase jde něco během tří minut vyložit a naneštěstí se mu podaří zaparkovat na tom samém místě, jako předtím a ještě ho u toho změří Eltodo auto...

Druhá věc, která stojí za povšimnutí je, že nemá cenu zakrýt přední SPZ - bonzauto fotí obě značky, pokud je to tedy možné.

Další zajímavost je, že zřejmě, aby se vyhnuli sporům a zlepšili důkazní pozici, tak bonzauto fotí i dopravní značku, která určuje zónu a tím samozřejmě i druh přestupku. Zřejmě proto, aby se pak nemohl sprostý podezřelý hájit, že značka byla zakrytá, takže zóna neplatila...

Poslední věc pak je, že očividně to rozpoznávání přestupku se děje automatizovaně, protože podle přiložené mapky má očividně Eltodo passport svislých i vodorovných značek, respektive minimálně dobře rozkreslené zóny. Je tam vidět i příprava na přestupky blokování vjezdu - to jsou ty červené nudle v mapě...

Enjoy documentation :-D
IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.