30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice  (Přečteno 5562 krát)

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
[WIN] Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« kdy: 17 Srpna 2018, 18:13:23 »

Zdravím účastníky fóra.
V polovině června vyfotil stacionární Ramer zezadu motorku, kterak se ve 20:20 sune Trhovou Kamenicí rychlostí 65 kmh. Stanoviště radaru je zapsáno na adrese 5. května 45.
Anžto jsem provozovatelem, naprášil jsem Helmuta přes DS. Do této zprávy jsem rovnou připojil Helmutův kajícný dopis, ve kterém se k zločinu přiznal a dále mne pověřil zastupováním v případu.

Spis zaslán na základě 106.
Fotografie z Rameru je značně nekvalitní, zdá se mi však, že moto je poněkud mimo svazek a že za ní je kovový plot. Porovnáním přes street view jsem však dané místo nebyl schopen dohledat, i když na fotce je vidět šipka svislého dopravního značení a takové jsou v daném úseku jenom 3.

Včera jsem obdržel, co Helmutův zmocněnec, výzvu k podání vysvětlení na 4.9. v 9 hod.(přikládám).

Co dál?
Nejspíš poprosím úřad o lepší scan fotografie.
Prosím zkušené o radu, zda jde měření zpochybnit.
K vysvětlení se mi dostavovat nechce, mám to 3 hodiny vlakem a řídit kvůli vykloubenému ramenu teď nechci. Ze zdravotních důvodů by mi to akorát posunuli (navíc nejsem na neschopence). Mám to ignorovat nebo napsat, že budu dokazovat listinami?

Děkuji za rady.
Prosím adminy o přesun  do kuchyně. Děkuji.

přesunuto, právo přiděleno i uživateli mrfelix  --enzym

Edit: ponechána hlavička v předvolání pro větší přehlednost. Jména změněna na Helmut a provozovatel. Změněn název souboru.
« Poslední změna: 18 Srpna 2018, 10:54:47 od Lys »
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2018, 18:50:48 »

Já vidím moto ve svazku. Tedy tak, jak chápu radarový svazek já.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #2 kdy: 17 Srpna 2018, 19:05:23 »

Citace
K vysvětlení se mi dostavovat nechce,
Ani nemůžete, musel by tam jít váš kamarád Helmut. Podání vysvětelní je osobní akt, ve kterém se nelze nechat zastupovat. Vy jste zástupce pro správní řízení, které ještě nebylo zahájeno.

EDIT:
Citace
Porovnáním přes street view jsem však dané místo nebyl schopen dohledat....
https://mapy.cz/zakladni?x=15.8152098&y=49.7875577&z=20&pano=1&base=ophoto&pid=61376503&yaw=2.093&fov=1.257&pitch=0.169&source=addr&id=9622622&q=Trhov%C3%A1%20Kamenice%2C%205.kv%C4%9Btna%2045
« Poslední změna: 17 Srpna 2018, 19:13:29 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #3 kdy: 17 Srpna 2018, 19:06:33 »

Je to přesně podle metrologa 2. kategorie Hájka. Svazek je vymezen těmi dvěma svislými přímkami. Ty se spouští z bodů, kde se vodorová úsečka (příslušně prodloužená) odpovídající nastavení objektivu (33mm) protíná s těmi dvěma šikými úsečkami (ta protnutí nejsou vidět, ale dají se snadno vytyčit). Takže motocykl je ve svazku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #4 kdy: 17 Srpna 2018, 19:18:42 »

Předvolání Helmuta přišlo Vám? Můžete sem přidat i onu plnou moc (pověření)?
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #5 kdy: 17 Srpna 2018, 22:02:41 »

Předvolání došlo i mně. V hlavičce je uveden obviněný Helmut a zastoupený mnou.
Zda to hodili Helmutovi do schránky nebo se to vrátilo ještě nevím, adresa je u kamaráda v Praze.
Helmut musí tedy napsat, že je mimo čr, načež bude zřejmě následovat sprdel, že.

Děkuji Enzymovi za přesunutí a za lokalizaci radaru na mapách. Dané místo by mělo být ve směru plotu s oky na fotce.

Plná moc byla:

Já, Helmut, narozen 29.2.1996, občan Francie, bytem ..., Francie se přiznávám, že jsem dne ... ve 20:21 řídil motocykl reg. značky ... a dopustil se v ulici 5. května v obci Trhová Kamenice překročení povolené rychlosti. Prohlašuji, že jsem si svého činu vědom, lituji ho a jsem uchystán nést následky.

Zároveň pověřuji plnou mocí pana ... nar. ..., bytem ..., plným zastupováním mé osoby v případu pod výše uvedeným číslem jednacím , jakož i v případných případech z tohoto případu vyplývajících. Důvodem je chabá znalost českého právního řádu.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #6 kdy: 17 Srpna 2018, 22:19:00 »

Váhám nad tím, zda je vůbec možné zastupovat ještě před samotným správním řízením. A zda je tedy ta plná moc (už) platná.

Pokud by se úřad ozval jen Vám, ale ne Helmutovi, možná by se dalo argumentovat, že udaného řidiče vůbec neoslovil a nebyly splněny podmínky pro sprdel.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #7 kdy: 17 Srpna 2018, 23:10:40 »

Váhám nad tím, zda je vůbec možné zastupovat ještě před samotným správním řízením. A zda je tedy ta plná moc (už) platná.

Záleží na tom, zda byl Helmut předvolán jako podezřelý (tzn. jde o předprocesní úkon), nebo jako obviněný (tzn. řízení proti Helmutovi už bylo zahájeno). Vyčkal bych na konkrétní dokumenty, když už jsme v Kuchyni...

EDIT: Omlouvám se, přehlédl jsem přiloženou výzvu. Pokud jsem nic nepřehlédl ve výzvě samé, tak MNV připravil milou nabídku a předvolává podle § 59 osobu, jejíž účast při úkonu v řízení je k provedení úkonu nutná a zároveň podle § 137 za účelem zjištění, která by mohla být důvodem k zahájení řízení z moci úřední. Helmut si může vybrat. Buď za sebe pošle na podání vysvětlení podle § 59 zmocněnce, nebo se k podání vysvětlení dostaví sám podle § 137. Na čemž po mém soudu mnoho nezmění ani níže uvedené konstatování, že "Podání vysvětlení je nezbytné k prověření oznámení, které by mohlo být důvodem k zahájení řízení z moci úřední o uvedeném přestupku.".
Za asi nejjednodušší bych považoval přípis od zmocněnce ve smyslu: "Zmocněnec podává na výzvu správního orgánu vysvětlení podle § 59 v řízení vedeném proti Helmutovi pod č. j. xxxxx: Helmut je vinen, vinen, vinen. Momentálně je v Paříži, snad se do Čech ještě vrátí. Pošlete mu složenku, on ji možná zaplatí.". Velmi pravděpodobně dojde následně k zahájení řízení o přestupku provozovatele na základě usnesení o odložení věci, jež bude opřeno o nemožnost zahájit řízení o přestupku proti konkrétní osobě. To provozovatel rozbije s tím, že řízení zahájeno bylo, neboť přestupce byl vyzván podle § 59. A provozovateli nelze přičíst k tíži, že s Helmutem správní orgán nebyl ochoten v řízení pokračovat, ač klidně mohl.

« Poslední změna: 18 Srpna 2018, 00:22:57 od kdo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #8 kdy: 17 Srpna 2018, 23:20:00 »

V úvodním příspěvku je přiloženo předvolání k podání vysvětlení (soubor je trochu nešťastně pojmenován).
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #9 kdy: 18 Srpna 2018, 10:56:53 »

Děkuji všem za komentáře a podněty. Uvidíme, co dostal Helmut do schránky, pokud vůbec něco.
Lze zpochybnit měření s ohledem na přítomnost kovových tyčí na snímku?
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #10 kdy: 19 Srpna 2018, 21:53:10 »

Helmut obdržel do své schránky oznámení o zásilce s pozn 1, jaxe dalo čekat.
Zkusím se zařídit podle rady mistra Kdo.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #11 kdy: 01 Září 2018, 16:00:26 »

Tož jsem zformuloval odpověď orgánovi:

Jako zmocněnec pana Helmuta narozeného 29.2.1996 v řízení vedeném pod číslem jednacím xxxxx, podávám na výzvu správního orgánu podle § 59 z.č. 500/2004 Sb., správního řádu, ve znění pozdějších předpisů, vysvětlení. Pan Helmut spáchal přestupek podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 4 zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů a svou vinu doznal. K ústnímu jednání dne 4.9. 2018 se bohužel nemůže dostavit, protože je pracovně vytížen ve Francii. Pošlete proto prosím příkaz k úhradě, pan Helmut částku uhradí.

Děkuji panu KDO za podnět, zítra pošlu, není-li námitek.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #12 kdy: 12 Září 2018, 19:29:00 »

Máme tu další díl. Ježto do prekluze daleko, vlezl jsem v předtuše winu do datovky již před fikcí. Orgán porodil kočkopsa, snaží se nechat si zadní vrátka pro sprdel. Posílá mi královnu koloběžku. Není to ani rozhodnutí, ani příkaz, je to vyjádření (podle předmětu v datovce). Podaří se mi to uhrát na větu: "...přechází povinnost  úhrady na Helmuta"?
Asi by bylo teď dobré řádně a včas zareagovat, že uvedené Helmutovi předám, ať s tím naloží podle své cti.

Zbytek uvidíme asi ve sprdelním odvolání, které mne, tuším, nemine.

Jinak pan dvojmagister je koumák, jen to trochu posílá dřív, než si to přečte. V rozdělovníku má kopypastu z případu s jiným joudou  ;D
« Poslední změna: 12 Září 2018, 19:32:51 od Lys »
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #13 kdy: 12 Září 2018, 20:47:13 »

Co tak uhradit dle nezákonné výzvy a po prekulzi to žádat zpátky?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Ramer vyfotil zezadu motorku Trhová Kamenice
« Odpověď #14 kdy: 12 Září 2018, 21:01:58 »

Taky to téma sleduji a moc se mi líbí. A jestli z nich ty prachy nedostanu není podstatné. Fun fucktor je zaručen.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."