30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: 2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka  (Přečteno 644 krát)

Waldemar

 • Příspěvků: 1
  • Zobrazit profil
2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« kdy: 17 Srpen 2018, 15:59:12 »

Ahoj,

měl jsem před 2 měsíci nehodu, paní mě sestřelila na křižovatce z motorky (nekoukla dozadu při odbočování doleva), bohužel vina není dle mě jasná. Před křižovatkou byla značka zákaz předjíždění a přesvědčený jsem, že jsem zákaz neporušil, paní dle mé výpovědi blikala doprava a nakonec odbočila doleva, před hranicí křižovatky. Svědci nehody prý tvrdili dopravce, že jsem předjížděl v zákazu. Policie měla 30 dní na ukončení řízení (pravda?), bohužel než jsem nalezl tyto stránky tak jsem byl podat výpověď na dopravce (veškerou vinu jsem odmítl). Ale od té doby nic ve schránce nemám, a z úřadu mi nevolali. Mezitím jsem řešil s pojišťovnou škodu, a teď mi přišlo, že ukončili své šetření a nic nevyplatí z důvodu výpovědi pojištěné v relaci policie. Tak teď nevím, řízení bylo zahájeno a ukončeno? Nebo jen pojišťovna nechtěla čekat na vyjádření z úřadu a ukončila své šetření? Každopádně jsem na pojišťovnu napsal že s tím nesouhlasím a dle výsledku řízení budu postupovat.

Jak teď správně postupovat? Zavolat na úřad, zjistit jestli mají spis, jestli začali správní řízení? Nebo pokračovat s úřadem v programu "rádiový klid"?

Díky za pomoc

Waldemar
IP zaznamenána

kdo

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 540
  • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpen 2018, 16:49:39 »

S přihlédnutím k popisu nehody doporučuji nedělat nic. O zahájení správního řízení budete správním orgánem dříve či později informován.
IP zaznamenána

2M

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 807
  • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #2 kdy: 17 Srpen 2018, 17:28:27 »

Pojišťovna a úřad to řeší nezávisle.. i když samozřejmě výsledkem jednoho šetření můžete argumentovat v tom druhém.. ale jedno může dospět k jinému výsledku než druhé.

Až poběží řízení tak o tom asi budete vědět.. když úřad zahájí řízení proti vám tak vás o tom musí informovat.. a když zahájí řízení proti druhé řidičce tak asi od vás budou chtít svědeckou výpověď a tak o tom taky budete vědět.

Urychlit správní řízení asi není v zájmu nikoho a tak bych na úřad nevolal..
..jestli to potřebujete kvůli pojišťovně tak můžete zkusit dostat z policajtů výsledek jak tu nehodu uzavřeli.. ale to asi pojišťovna má.
IP zaznamenána