30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka  (Přečteno 6710 krát)

Waldemar

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] 2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« kdy: 17 Srpna 2018, 15:59:12 »

Ahoj,

měl jsem před 2 měsíci nehodu, paní mě sestřelila na křižovatce z motorky (nekoukla dozadu při odbočování doleva), bohužel vina není dle mě jasná. Před křižovatkou byla značka zákaz předjíždění a přesvědčený jsem, že jsem zákaz neporušil, paní dle mé výpovědi blikala doprava a nakonec odbočila doleva, před hranicí křižovatky. Svědci nehody prý tvrdili dopravce, že jsem předjížděl v zákazu. Policie měla 30 dní na ukončení řízení (pravda?), bohužel než jsem nalezl tyto stránky tak jsem byl podat výpověď na dopravce (veškerou vinu jsem odmítl). Ale od té doby nic ve schránce nemám, a z úřadu mi nevolali. Mezitím jsem řešil s pojišťovnou škodu, a teď mi přišlo, že ukončili své šetření a nic nevyplatí z důvodu výpovědi pojištěné v relaci policie. Tak teď nevím, řízení bylo zahájeno a ukončeno? Nebo jen pojišťovna nechtěla čekat na vyjádření z úřadu a ukončila své šetření? Každopádně jsem na pojišťovnu napsal že s tím nesouhlasím a dle výsledku řízení budu postupovat.

Jak teď správně postupovat? Zavolat na úřad, zjistit jestli mají spis, jestli začali správní řízení? Nebo pokračovat s úřadem v programu "rádiový klid"?

Díky za pomoc

Waldemar
« Poslední změna: 25 Února 2019, 19:14:30 od Waldemar »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2018, 16:49:39 »

S přihlédnutím k popisu nehody doporučuji nedělat nic. O zahájení správního řízení budete správním orgánem dříve či později informován.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #2 kdy: 17 Srpna 2018, 17:28:27 »

Pojišťovna a úřad to řeší nezávisle.. i když samozřejmě výsledkem jednoho šetření můžete argumentovat v tom druhém.. ale jedno může dospět k jinému výsledku než druhé.

Až poběží řízení tak o tom asi budete vědět.. když úřad zahájí řízení proti vám tak vás o tom musí informovat.. a když zahájí řízení proti druhé řidičce tak asi od vás budou chtít svědeckou výpověď a tak o tom taky budete vědět.

Urychlit správní řízení asi není v zájmu nikoho a tak bych na úřad nevolal..
..jestli to potřebujete kvůli pojišťovně tak můžete zkusit dostat z policajtů výsledek jak tu nehodu uzavřeli.. ale to asi pojišťovna má.
IP zaznamenána

Waldemar

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2018, 16:59:06 »

Dneska mi přišel poslední dopis z pojišťovny poškozené že uzavřeli vše bez nároku na mé plnění. V dopisech se opírali o policejní relaci, ale tu mi odmítli poskytnout. Doporučili mi vyžádat si ji přímo u dopravního inspektorátu. Tudíž jsem jim napsal mail, s žádostí o zaslání relace na mail nebo poštou na trvalé bydliště. Odůvodnil jsem požadavek šetřením pojišťovny. Co myslíte, pomůžou?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #4 kdy: 26 Září 2018, 17:25:25 »

A je nutné takto rypat do vosiho hnízda? Myslím, že nepomůžou. Pokud nechce nikdo vaše peníze, je to ideální stav.
IP zaznamenána

Waldemar

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #5 kdy: 27 Září 2018, 10:34:35 »

Tak Caroprd111 měl pravdu, nepomohli neochránili... Co by mohl spořádaný občan vlastně od státních aparátů dostat? Vůbec nic, přesný opak od toho jak se prezentují.
Teď mě napadá jedna věc, pokuty... Měl jsem jít na právničinu a pěkně s nima zatočit...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #6 kdy: 27 Září 2018, 12:15:55 »

Tak, jak to Waldemare popisujete, a je to trochu zmatené (byl jste zraněn? nebo jenom "plechy"?), to vypadá, že byste chtěl plnění z pojištění povinného ručení té řidičky (zmíněna výpověď pojištěné). Soudím, že paní aktivně oznámila nehodu pojišťovně na základě pokynu fízla a v rámci svojí jistoty, nicméně po doručení její výpovědi a policejního záznamu o nehodě, že svoje zavinění popírá, pojišťovna postupovala jediným možný způsobem - zamítnutím vašeho nároku. Váš nesouhlas je k ničemu. Pojišťovna bude plnit, pokud - bude mít nějaké rozhodnutí o vině, nebo pojištěná osoba uzná svojí odpovědnost.
Správný postup ve vztahu k pojišťovně moc volit nemůžete - bude čekat na rozhodnutí správního orgánu o zavinění. Můžete je s nejistým výsledkem popíchnout odkazem na §9, odst. 3(b) zákona 168/1999 nedostatečným vysvětlením, anebo prostě čekejte.
Pak je samozřejmě další "správný postup" ve vztahu k orgánu, protože předjíždění na zákazu je, pamatuji-li se dobře, červená karta na 6-12 měsíců.
Tedy doporučení závěrem: vyprdněte se na mrhání silami bojem s pojišťovnou. Budete je potřebovat v boji o svůj řidičák a pokud to uhrajete na zavinění řidičky, pak dojde ke znovuotevření pojistné události a výplatě náhrady škody(pokud to neuhrajete, pak bude plněno z vaší pojistky té řidičce, takže stojí za úvahu i vaše nahlášení škody). Jak psali předřečníci  - určitě se o správním řízení dozvíte, ať již v pozici svědka či obviněného.
« Poslední změna: 27 Září 2018, 12:36:43 od gumidos »
IP zaznamenána

Waldemar

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #7 kdy: 18 Února 2019, 10:05:04 »

update - nahrán příkaz

« Poslední změna: 25 Února 2019, 19:13:46 od Waldemar »
IP zaznamenána

Waldemar

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #8 kdy: 25 Února 2019, 19:26:09 »

Tak se to neupdatovalo, nový příspěvek na udržení nahoře.

měl bych dotaz, k podání odporu pokračuje lhůta na promlčení nebo je odporem "zresetována" a běží opět 2 letá?

na straně 2 ještě uvádí že mi ukládá správní trest zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel zařazených do řidičského oprávnění skupiny A na dobu 6 měsíců ode dne nabytí právní moci tohoto rozhodnutí. To znamená že bych mohl řídit klasicky OA? Nějak se mi to zdá zmatené...

Díky za rady,

Waldemar
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #9 kdy: 25 Února 2019, 19:49:24 »

Waldemar> Ano, SO Vám uložil zákaz řízení vztahující se pouze na motocykly. (a ještě by šlo polemizovat, zda se to vztahuje i na AM, A1, A2)

Vzhledem k tomu, že sankci již nemohou navyšovat, vyloženě se nabízí podat odpor a risknout 1000 Kč navíc za správní poplatek v případě prohry. Když už by to nevyšlo, tak lze alespoň zákaz řízení motorek posunout na zimu, kdy tolik nevadí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #10 kdy: 25 Února 2019, 20:27:29 »

Po rychlém a nedůkladném proběhnutí příkazu, nestrukturovaně a spíše formou brainstorminu:

Před křižovatkou sice motocyklista přejel přes podélnou čáru souvislou, ale to samo o sobě není předjíždění, tedy se nedovoleného předjíždění nedopustil, maximálně tak § 125c 1 k). V křižovatce již možná předjížděl, ale to na hlavní není zakázáno a platnost značky zákaz předjíždění byla ukončena hranicí křižovatky. Také se mohlo jednat o objíždění, pohyboval se vůbec automobil?
IP zaznamenána

Waldemar

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #11 kdy: 25 Února 2019, 20:40:24 »

K odpovědi: automobil se pravděpodobně pohyboval, ovšem to si již nepamatuji jestli jsem vypovídal, či někdo ze svědků. V jakém pořadí mám postupovat? 1. podat odpor 8. den od dnešního posledního dne pro vyzvednutí, 2. zajít na úřad následně a vyžádat si kopii spisu?

1.při nepodání odporu by mi odebrali řidičský průkaz nebo by mi ho nechali z důvodu nezakázání řízení skupiny B?

Samozřejmě budu podávat odpor. První pokus o doručení příkazu byl 15.2., dnes (10. den od prvního pokusu o doručení), jsem si převzal dopis a naskenoval jej sem.
2. Od zítřka začíná běžet tedy 8-denní lhůta pro podání odporu?
3. Stačí když tedy 5.3. zajdu na poštu a pošlu odpor na adresu podatelny, či už 5.3. ji musí mít obdrženou na podatelně?

Předem děkuji.

Waldemar
« Poslední změna: 26 Února 2019, 06:41:20 od Waldemar »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #12 kdy: 25 Února 2019, 20:46:14 »

Pro příště raději nevypovídejte, tím si můžete jen uškodit.

Odpor stačí podat na poště 5.3.2019.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce po nehodě a od úřadu ani čárka
« Odpověď #13 kdy: 26 Února 2019, 10:31:03 »

1.při nepodání odporu by mi odebrali řidičský průkaz nebo by mi ho nechali z důvodu nezakázání řízení skupiny B?
Dostanes novy RP, kde nebudou zakazane skupiny. Po konci zakazu dostanes opet novy RP, kde budou vsechny skupiny, ktere mas.

Jako moznou obranu ve spravnim rizeni, ktere se rozpouta po podani odporu vidim nejschudnejsi to, ze ridicka, ktera te sejmula davala znameni o zmene smeru vpravo a pak odbocila vlevo (jak jsi vypovidal). Pricemz tys ji zacal predjizdet (objizdet) az v krizovatce. Otazkou je, co maji v ruce (svedectvi ostatnich ridicu, kamerovy zaznam z neci onboard kamery ...) - k tomu se dostanes po zahajeni spravniho rizeni tim, ze nahlednes do spisu (nebo si ho zkusis nechat poslat).
« Poslední změna: 26 Února 2019, 10:37:17 od medved »
IP zaznamenána