30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neocekavany zaznam ve vypise bodoveho hodnoceni.  (Přečteno 3861 krát)

muff

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Neocekavany zaznam ve vypise bodoveho hodnoceni.
« kdy: 10 Srpna 2018, 11:44:40 »

Dobry den.

Obracim se sem s prosbou o radu, jak postupovat. Dnes jsem si poridil pomoci datove schranky vypis z meho bodoveho hodnoceni.

Objevil se mi v nem zaznam, ktery jsem necekal:

XX.12.2016, přestupek dle §125c /1f 4 361/2000 Sb., Městský úřad XXXX, 2 body

Zpetne zaznam spojuji s tim, ze jsem byl temer pred 2 roky zastaven policisty, kteri tvrdili, ze jsem prekrocil rychlost. Policistum se nelibilo me vysvetleni a konverzace vyustila v moji zadost o postoupeni veci do spravniho rizeni. Panum policistum jsem rozhodne vubec nic nepodepsal. Nic jsme neplatil. Odjel jsem a cekal na spravni rizeni.

Od te doby se nic nestalo. Az dnes vidim ve svem vypisu bodoveho konta tento zaznam.

Jak se muzu branit? Mam se obratit na prislusny Mestsky urad a pozadat je o vysvetleni?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Neocekavany zaznam ve vypise bodoveho hodnoceni.
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpna 2018, 11:49:54 »

Dobry den.

Obracim se sem s prosbou o radu, jak postupovat. Dnes jsem si poridil pomoci datove schranky vypis z meho bodoveho hodnoceni.

Objevil se mi v nem zaznam, ktery jsem necekal:

XX.12.2016, přestupek dle §125c /1f 4 361/2000 Sb., Městský úřad XXXX, 2 body

Zpetne zaznam spojuji s tim, ze jsem byl temer pred 2 roky zastaven policisty, kteri tvrdili, ze jsem prekrocil rychlost. Policistum se nelibilo me vysvetleni a konverzace vyustila v moji zadost o postoupeni veci do spravniho rizeni. Panum policistum jsem rozhodne vubec nic nepodepsal. Nic jsme neplatil. Odjel jsem a cekal na spravni rizeni.

Od te doby se nic nestalo. Az dnes vidim ve svem vypisu bodoveho konta tento zaznam.

Jak se muzu branit? Mam se obratit na prislusny Mestsky urad a pozadat je o vysvetleni?
Požádejte úřad xxx o nějaké info dle paragrafu 106 nebo jeďte nahlédnout do spisu a nechte si udělat kopii. A pak asi soud, pokud je to jak říkáte.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Neocekavany zaznam ve vypise bodoveho hodnoceni.
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpna 2018, 12:28:16 »

Máte datovou schránku fyzické osoby ?  Pokud ne  - přebíráte poštu v místě trvalého bydliště nebo v místě adresy pro doručování uvedené v evidenci obyvatel ?


BTW: Uvedené situaci může pomoci když :
1) Nahráváme a archivujeme nahrávky jakékoli iterakce s policií
2) I když nechceme podepsat oznámení o kontrole, tak si ho vyfotíme. (Lze například převzít jakoby k podpisu, tam místo pro vyjádření pyráta proškrtnout a když už to mám v ruce, tak vyfotit a vrátit nepodepsané opičákovi.)
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Neocekavany zaznam ve vypise bodoveho hodnoceni.
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2018, 13:25:03 »

Měl jsem stejnou situaci, zastaven zedníky, změřen, posláno do SŘ, po roce jsem si všimnul že za to mám body. Domluvil jsem si schůzku, ženská mi ukázala spis že o všem musím vědět, jen že si nepřebírám poštu. Tak jsem řekl že mám DS, ještě ten den mi přišla zpráva že bylo špatně vyznačeno nabytí právní moci a další zpráva o výmazu bodů. Od tý doby klid.
IP zaznamenána

muff

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Neocekavany zaznam ve vypise bodoveho hodnoceni.
« Odpověď #4 kdy: 10 Srpna 2018, 14:10:36 »

Máte datovou schránku fyzické osoby ?  Pokud ne  - přebíráte poštu v místě trvalého bydliště nebo v místě adresy pro doručování uvedené v evidenci obyvatel ?


BTW: Uvedené situaci může pomoci když :
1) Nahráváme a archivujeme nahrávky jakékoli iterakce s policií
2) I když nechceme podepsat oznámení o kontrole, tak si ho vyfotíme. (Lze například převzít jakoby k podpisu, tam místo pro vyjádření pyráta proškrtnout a když už to mám v ruce, tak vyfotit a vrátit nepodepsané opičákovi.)

Mam datovou schranku. 100% mi do ni nic neprislo. Postu prebiram v miste bydliste zcela standardne a 100% jsem nic neprevzal a nepodepsal. Take jsem si 100% jisty, ze jsem nic nepodepsal tem policajtum.

Interakci s policii jsem si bohuzel nenahral.

IP zaznamenána

muff

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Neocekavany zaznam ve vypise bodoveho hodnoceni.
« Odpověď #5 kdy: 10 Srpna 2018, 14:12:14 »

Požádejte úřad xxx o nějaké info dle paragrafu 106 nebo jeďte nahlédnout do spisu a nechte si udělat kopii. A pak asi soud, pokud je to jak říkáte.

No nahlednout do spisu, ale do jakeho spisu? Ja mam jen ten zaznam z vypisu z registru. Takze mam vlaste jen moje jmeno, jmeno uradu a datum zapisu.
IP zaznamenána

muff

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Neocekavany zaznam ve vypise bodoveho hodnoceni.
« Odpověď #6 kdy: 10 Srpna 2018, 14:14:28 »

Měl jsem stejnou situaci, zastaven zedníky, změřen, posláno do SŘ, po roce jsem si všimnul že za to mám body. Domluvil jsem si schůzku, ženská mi ukázala spis že o všem musím vědět, jen že si nepřebírám poštu. Tak jsem řekl že mám DS, ještě ten den mi přišla zpráva že bylo špatně vyznačeno nabytí právní moci a další zpráva o výmazu bodů. Od tý doby klid.

Doporucujete tedy zajit/zavolat na prislusny mestky urad a zeptat se jich/domluvit si schuzku. Tam by minimalne meli byt schopni vyhledat spis (predpokladam, ze nejaky existuje, kdyz mi nechali udelat zaznam) a zjistit vic.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Neocekavany zaznam ve vypise bodoveho hodnoceni.
« Odpověď #7 kdy: 10 Srpna 2018, 14:29:25 »

Netřeba vynalézat kolo, ZPPK pro případ, že záznam bodů neodpovídá skutečnosti, poskytuje prostředek k nápravě, tím je podání námitky dle § 123f ZPPK domovskému úřadu ORP. Zde konkrétně budete patrně namítat, že vám nebylo doručeno žádné rozhodnutí od příslušného úřadu, tedy titul, na základě kterého byly body připsány, nemohl být pravomocný.

Pokud nemáte DS, tak ale nelze vyloučit, že vám bylo doručeno fikcí. Přebíráte si poštu na adrese, kterou máte hlášenou jako adresu trvalého pobytu?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Neocekavany zaznam ve vypise bodoveho hodnoceni.
« Odpověď #8 kdy: 10 Srpna 2018, 14:34:44 »

Požádejte úřad xxx o nějaké info dle paragrafu 106 nebo jeďte nahlédnout do spisu a nechte si udělat kopii. A pak asi soud, pokud je to jak říkáte.

No nahlednout do spisu, ale do jakeho spisu? Ja mam jen ten zaznam z vypisu z registru. Takze mam vlaste jen moje jmeno, jmeno uradu a datum zapisu.
Vážený parazite,
na základě 106/1999 Sb. žádám o zaslání rozhodnutí(nebo jiného obdobného dokumentu) na základě něhož mi byly připsány body na kartě řidiče dne x.y.
Čest vaší zbytečné práci, tvůj ovčan
IP zaznamenána

muff

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Neocekavany zaznam ve vypise bodoveho hodnoceni.
« Odpověď #9 kdy: 10 Srpna 2018, 16:37:11 »

Netřeba vynalézat kolo, ZPPK pro případ, že záznam bodů neodpovídá skutečnosti, poskytuje prostředek k nápravě, tím je podání námitky dle § 123f ZPPK domovskému úřadu ORP. Zde konkrétně budete patrně namítat, že vám nebylo doručeno žádné rozhodnutí od příslušného úřadu, tedy titul, na základě kterého byly body připsány, nemohl být pravomocný.

Pokud nemáte DS, tak ale nelze vyloučit, že vám bylo doručeno fikcí. Přebíráte si poštu na adrese, kterou máte hlášenou jako adresu trvalého pobytu?

Diky!

Podam tedy namitku a uvidime.

DS mam a postu prebiram.
IP zaznamenána