30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie  (Přečteno 6687 krát)

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil

Ahoj,

auto firmy, jíž jsem jednatelem, parkovalo špatně. Firma našla lísteček na autě, okamžitě si předvolala osobu, které auto zapůjčila, donutila ji podepsat prohlášení:

"Prohlašuji, že jsem dne XX od do řídil vozidlo ABC, jméno, příjmení, datum narození, bydliště, podpis"

Jak se dalo očekávat, správní orgán poslal výzvu. Na tu firma odpověděla tak, že udala totožnost řidiče a pro jistotu přiložila i kopii řidičova přiznání, které předtím získala. Bohužel výzva přišla až po té, co řidič nečekaně zemřel.

.... Dlouho nic....

Pak předvolání jednatele k podání vysvětlení: osobně jsem se dostavil, zjistil jsem, že si orgán předvolal vdovu, která do krve tvrdila, že pán nemohl řídit, protože nebyl schopen pohybu. Položeny nějaké otázky, ale neodpovídal jsem a nechal jsem úřednici zaprotokolovat veškeré chyby, které při vysvětlení spáchala.

Dneska telefonát z policie, že se mám dostavit k podání vysvětlení.

Nějaké zkušenosti? Co po mně budou chtít? Jaká rizika hrozí?
« Poslední změna: 08 Srpna 2018, 11:18:32 od aightie »
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #1 kdy: 08 Srpna 2018, 11:25:14 »

Tak jako standardně při jednání s policií - odmítnout podat vysvětlení a nikdy neříct víc nad rámec pozdravu.
Úřad by při shození zemřelého standardně mohl rozjet sprdel, jako kdyby žádný řidič nebyl.
Policie by vám asi chtěla nějak prokázat, že jste si to celé vymyslel, takže asi nějaký přestupek proti občanskému soužití nebo něco podobného křivému obvinění light.
« Poslední změna: 08 Srpna 2018, 11:29:13 od Jan Novák »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #2 kdy: 08 Srpna 2018, 12:25:11 »

Telefonické předvolání ignorovat, počkat až vyzvou písemně.
IP zaznamenána

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2018, 21:34:14 »

No, pán byl celkem slušný, tak jsem si nechtěl dělat špatnou vizitku. Řekl, že volá proto, aby dohodl termín, který mně vyhovuje, což jsem ocenil, hodlám být slušný.

Nicméně pak jsem telefonoval zpět (to už to vzal někdo jiný) a řekl jsem, že to teda chci do datovky písemně a že by byli moc hodní, kdyby mu vzkázali, že tehdy a tehdy nemůžu.

Tak třeba se podaří obojí: slušné a solidní jednání oboustranně a zároveň to zdržet co nejdéle :)
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #4 kdy: 08 Srpna 2018, 22:50:58 »

"hodlám být slušný" na policajty? To se vám velmi rychle vrátí. U PČR je každé dobro po zásluze potrestáno. Takže platí 100x omleté, s policajty se co? s policajty co?   nebavíme, vo.. . Takže pokud by pozvaly mě, tak jim řeknu jedinou větu "že na základě LZPS nebudu vypovídat". A i přes různé lukrativní nabídky, jako jsou hrnce zdarma, atd.  jim to maximálně jestě několikrát zopakuju:-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #5 kdy: 08 Srpna 2018, 23:09:24 »

... hodlám být slušný...

vy jste evidentně nepoučitelný .....
IP zaznamenána

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #6 kdy: 09 Srpna 2018, 17:54:20 »

Dobře, už se začínám poučovat, ale tak přeci tam bez toho, že by si začli oni, nebudu nepříjemný a hned z nich dělat vemena, i když samozřejmě jsou?

Jde o to, že tam prostě neutrálně nakráčím, řeknu, že odmítám vypovídat, a odejdu.

Jinak, poslali mi výzvu k podání vysvětlení podle §158 odst. 7 trestního řádu. Předmětem podání vysvětlení je poškození cizích práv. Na co se mě tam tak můžou ptát a jaký bude jejich postup, když se ode mě nic nedozvědí?

Předpokládám, že se tam řeší, jestli někdo oprávněně nebo neoprávněně označil Deathmuta? Anebo spíš řeší, zdali je Deathmutovo přiznání firmě, která mu půjčila vozidlo, podvrh nebo není?

Z tohodle mám trochu strach :D
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #7 kdy: 10 Srpna 2018, 00:42:25 »

Je to proste, nevypovidejte...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #8 kdy: 10 Srpna 2018, 01:00:45 »

OT: Vážený aightie, zde máte drobný rest https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5130.msg74218#msg74218.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kama

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #9 kdy: 10 Srpna 2018, 16:09:19 »

Dethmut je mrtvý cizinec nebo občan čr?
IP zaznamenána

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #10 kdy: 12 Srpna 2018, 21:27:55 »

Deathmut byl občanem ČR.

Dobrá, nebudu vypovídat. Dám vědět v týdnu, jak jsem pochodil, to už budu mít po.
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

kama

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #11 kdy: 12 Srpna 2018, 22:20:58 »

Právo nevypovídat máte a v této fázi bych se tak zachoval. Sobě výpovědí pomoci nemůžete, ale jim ano. Pokud by se to rozběhlo a bylo vám sděleno obvinění, doporučuji ihned kontaktovat advokáta, který by měl dle dostupných informací zvolit strategii obhajoby a další kroky, m.j. by jste již měl mít právo nahlížet do tretsního spisu a z něj tedy vědět, co mají a co ne a podle toho se zachovat. Dle mého se na to vybodnou, protože pravděpodobně nic nemají - jen výpověď vdovy, či koho, že zesnulý řídit váš vůz nemohl. Pokud je tam zvláštní zájem, teoreticky mohou nechat udělat grafologický posudek: přiznání mrtvoly porovnat s vaším písmem. Pokud přiznání psala cizí osoba, jíž jste půjčil auto a tato zneužila identity dnes již zesnulého, bude to OK. Pokud by posudek prokázal, že jste přiznání psal nebo podepsal vy, např. proto, že osoba, jíž jste vůz půjčil, neuměla psát,byl by to asi větší problém. Ale to předjímám. Zatím bych byl v klidu, o vině rozhoduje soud a k němu je ještě dlouhá cesta. Zatím jdete vypovídat podle par. 158, což jsou úkony před zahájením trestního stíhání. Už to, že vás předvolali telefonicky zančí, že tomu zvl. váhu nedávají. Pokud by to mysleli váženě, spíše by poslali dopis do vlastních rukou. Na druhé straně TO bylo podáno a musejí se jím zabývat, i když se jim asi nechce. Nejraději mají, když obdrží TO i s pachatelem na talíři, nejlépe s důkazy, aby měli objasněnost a nestálo to moc úsilí.
IP zaznamenána

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #12 kdy: 13 Srpna 2018, 21:55:44 »

Takže,

ze zbytku slušnosti jsem zavolal na služebnu minulý týden, že to chci písemně do datové schránky, akorát jsem ji už musel poté otevřít. Takže jsem tam našel i předvolání. Které sice bylo tedy doručeno 2 pracovní dny (a kdybych ji neotevřel, tak by nejspíš nebylo doručeno před termínem konání). I tak jsem se dostavil. Poučení řádné. Následovaly otázky na udaného řidiče, odkud znám, jak dlouho znám, jaktože firma půjčila vozidlo, kdy, za jakých okolností, ukázali deathmutovo přiznání, které se dostalo na úřad. Až po mém dotazu mě uvedli do situace, co vlastně prošetřují.

Na dotazy jsem tedy využil práva nevypovídat.

Měl tam pak policajtík předepsané řeči o tom, že: "jsem kontaktní těmito způsoby - telefon, datová schránka, bydliště..." To jsem odmítl do protokolu uvést, čímž se policajt začal trochu vzpouzet a být nevrlý. Oponoval jsem, že kontaktní jsem, jak vidno, dostatečně (telefon někde vyštrachali, datovku čtu), tak není důvod protokolovat nadbytečné sdělení, které jsem sdělit nechtěl. Že prý to je standardní... Ale tak aktuální kontaktní údaje přece mají v registrech ne? Trvalý pobyt, id datové schránky,...

KAMA: za objasnění okolností díky. Uvidíme, co se bude dít dál.
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Deathmut, Předvolána vdova, Výslech policie
« Odpověď #13 kdy: 13 Srpna 2018, 22:15:15 »

Vy na tu slušnost brzo dojedete.
Aspoň vidíte že nedodržují zákon (termín příliž brzo).
Takže pro přístě víte že je potřeba otevírat 10-tý den.
IP zaznamenána