30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Červená, zastaven, ztotožněn, černobíle rozmazaně natočen  (Přečteno 12269 krát)

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil

Čau,

jednou v 12/2016 mě zastavila v noci hlídka s tím, že mě viděli zboku projet na červenou, takže 5 bodů a "že jste to vy, tak 1500 na místě". Nechal jsem to dát do správního, po půl roce přišel příkaz. Jel jsem se na magistrát informovat, co na mě mají, a zjistil jsem, že dva fízli, co seděli v policejním tranzitu, "mě" viděli a natočili.

Zasílám oříznuté a zkrácené video. https://youtu.be/2GL9jp3QRnA Video si pusťte až od 2min 40s.

Obvinění zní: "dva PČR nezávisle na sobě viděli, jak auto projelo na červenou, tak se za ním vydali."

1) Jak je možné, že tam vidí, že auto projelo na červenou, když z videa ani z jejich úhlu pohledu toto nelze určit?
2) Jak je možné, že argumentují černobílým videem? Mají s tím šanci na úspěch?

Ještě pořád není překlopeno do sprdele, můžu zaplatit příkaz za 700,- (oproti původním 1500 :D ) a 5 bodů, ale ty body nechci.

Místo bylo tady:
https://goo.gl/RvuYFZ
zleva doprava projelo auto, když fízli viděli zelenou na svojí straně semaforu. Když však vysprintovali za autem, podle videa auto vidí už někde za toutou další světelnou křižovatkou:
https://goo.gl/FcLsa3.

Ztotožnili i dva spolujezdce v mém autě. Do oznámení magistrátu napsali: "nesouhlasil s projednáním na místě a sdělil, že viděl na semaforu pouze žlutou a ne červenou a požadoval postoupení přestupku před správní orgán".

Podle mě nenatočili moje auto. To moje sdělení ohledně oranžové se týkalo toho dalšího semaforu, který skutečně oranžově blikal (viz video), takže jsem ho bez problému projel. Vyjížděl jsem totiž z tohoto parkoviště: https://goo.gl/aw6rFx

Jak byste na to šli vy?

přemístěno do neveřejné části, anžto snadno identifikovatelné  --enzym
« Poslední změna: 31 Srpna 2017, 12:59:19 od enzym »
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Červená, zastaven, ztotožněn, černobíle rozmazaně natočen
« Odpověď #1 kdy: 31 Srpna 2017, 11:50:11 »

Za mě:

  • ztráta vizuálního kontaktu (možné zastavení jiného vozidla)
  • nevidí semafor v druhém směru (hlavně hranici křižovatky)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Červená, zastaven, ztotožněn, černobíle rozmazaně natočen
« Odpověď #2 kdy: 31 Srpna 2017, 13:00:11 »

nahrejte to video někam na úložiště a dejte odkaz, konec neořezávejte
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Červená, zastaven, ztotožněn, černobíle rozmazaně natočen
« Odpověď #3 kdy: 31 Srpna 2017, 14:29:33 »

Okazovat na YT je mozno primo s casem -> prava mys na posuvniku videa - kopirovat video s aktulanim casem, pripadne za url videa zadat ?t=167 , kde 167 je cas v sekundach
https://youtu.be/2GL9jp3QRnA?t=167

1) protoze na jejich je uz zelena a jake je rizeni semaforu co se tyce automatizace se mohu jen dohadovat pevne/pruzne/fuzzy, podle te krabice na dornychu bych to tipoval na to ... prvni
2) barvicky jsou pevne dane

Vozidlo nebylo videt celou dobu, tak zalezi, jestli Vasi svedci dosvedci, ze jste vyjel z parkoviste... prostor tu technicky vidim  spise maly - ten pirat, ktereho videli byl opravdu Schumacher ~11s a ridil nejakou ~Felicii (podobne Vasemu vozidlu?)... jsou tam 2 pruhy jina krizovatka a patrne to otocil k Lidlu nebo rovne Vas predjel, do leva by to opravdu nedal a sel by videt
~100m za 10s = 10m/s je realnych =36km/h prumerna

Existuje zaznam od cervne, az po Vase ztotozneni a zastaveni?
Mate cely spis? Vsechny videa? Aby soudruzi nevytahli videa z supliku
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Červená, zastaven, ztotožněn, černobíle rozmazaně natočen
« Odpověď #4 kdy: 31 Srpna 2017, 14:55:58 »

Nechci dávat video na úložiště bez ořezu, bůhví, kdo si ho stáhne. Jde tam vidět SPZ mojeho auta a i můj ksicht.

FU: nerozumím vašemu bodu 1)
Citace
1) protoze na jejich je uz zelena a jake je rizeni semaforu co se tyce automatizace

Citace
Existuje zaznam od cervne, az po Vase ztotozneni a zastaveni?
Záznam byl zkrácen od konce, čili začátek je stejný, akorát konec jsem ustřihl. Jde tam vidět, jak mě zastavují, zastaven jsem až zde: https://goo.gl/geZU7Q . Čili zastavení a ztotožnění a prošetření tam vidět jde.

Citace
Mate cely spis? Vsechny videa? Aby soudruzi nevytahli videa z supliku
Mám celý spis čitelně vyfocený, obsahuje: 1) oznámení o přestupku a spis pčr, 2) výpis z r. obyvatel, 3) výpis z EK řidiče, 4) video a fotky pořízené z CD (z tohoto videa) a 5) sdělení magistrátu města brna řidiči podezřelého ze spáchání přestupku.

A po včerejšku už i záznam o nahlížení do spisu.
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Červená, zastaven, ztotožněn, černobíle rozmazaně natočen
« Odpověď #5 kdy: 31 Srpna 2017, 16:14:23 »

Nechci dávat video na úložiště bez ořezu, bůhví, kdo si ho stáhne. Jde tam vidět SPZ mojeho auta a i můj ksicht.

FU: nerozumím vašemu bodu 1)
Citace
1) protoze na jejich je uz zelena a jake je rizeni semaforu co se tyce automatizace
Na jejich semaforu je zelena tzn. dle pouzite ho rizeni se da/neda semafor ovlivnit, tedy ne/da vyloucit co na semaforu ne/mohl videt domely pirat v dane dobe.
K  automatizaci mam blizko, ale nedelam do rizeni semaforu a nemam paru, jak ty krabicky jsou dnes reseny co se tyce mechanicko/elektrickeho zapojeni, za komancu to byla rele s nejakym mechnicky casovacem vackami apod. a ty proste modifikovat bez prislusneho naradi nesly.

Dnes to je fuzzy logika rizena pripadne z nejakeho centralniho bodu.

« Poslední změna: 31 Srpna 2017, 16:22:28 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Červená, zastaven, ztotožněn, černobíle rozmazaně natočen
« Odpověď #6 kdy: 31 Srpna 2017, 16:46:00 »

Citace
Nechci dávat video na úložiště bez ořezu, bůhví, kdo si ho stáhne

a) bez ořezu: Jde mi pouze o to, zda lze jednoznačně vyloučit či naopak prokázat identitu vozidla porovnáním záběrů z křižovatky a po zastavení. Zvažte tedy sám.
b) oříznuté video: nahrajte tam úsek při průjezdu křižovatkou, cca 2:40 až 3:00. Potřebuji si to prohlédnout farme by frame.
Na úložišti to označte jako soukromé, zaheslujte a odkaz dejte sem. Heslo pošlete pouze na vyžádání přes SZ, po 10 dnech smažte.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Červená, zastaven, ztotožněn, černobíle rozmazaně natočen
« Odpověď #7 kdy: 04 Září 2017, 20:04:45 »

Takže, dle požadavků zasílám vyžádané. Je to video až do konce, kdy mě zastavili. Potom tam jen pobíháme já a policajti a řešíme to.

Video: https://youtu.be/vwYiPrV6-EQ

Myslím, že prokázání identity vozidla bude obtížné. Myslím, že takhle to moje auto vůbec nevypadalo a svědci také dosvědčí, že jsem tamtudy neprojel. Museli si to splést s jiným autem.

IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Červená, zastaven, ztotožněn, černobíle rozmazaně natočen
« Odpověď #8 kdy: 04 Září 2017, 20:12:04 »

Tolik lidí v autě  :D bůhví kolik lidí se stihlo vyměnit za volantem za tu dobu co vás ztratili z dohledu a než vás dojeli  ;)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Červená, zastaven, ztotožněn, černobíle rozmazaně natočen
« Odpověď #9 kdy: 04 Září 2017, 20:25:14 »

Pokud jste vyjížděl z parkoviště https://mapy.cz/zakladni?x=16.6187095&y=49.1869468&z=20&pano=1&base=ophoto&pid=11363053&yaw=2.628&fov=1.257&pitch=0.298, tak jste nemohl ve stejný okamžit projíždět křižovatkou s ulicí Plotní. Navíc Vaše vozidlo projíždí křižovatkou s ulicí Dornych 13 s po tom, co pyrát projel křižovatkou s ulicí Plotní. Vzdálenost je 130 m, což by odpovídalo rychlosti 36 km/h, tak pomalu - co se dá soudit ze záběru v křižovatce, pyrát rozhodně nejel, rychlost byla spíše k 60 km/h (za cca 1,8 s projelo vzálenost 30 m). Pyrát tedy byl to vozdilo před Vámi, kterému jste dával přednost při vyjíždění z místa mimo komunikaci.
Víc k tomu nemám co napsat, anžto video z youtube si nestáhnu a dost podstatný údaj (stavový řádek nahoře) jste ořízl - ale asi bych na něm nic dalšího objevného nenašel.

EDIT
Citace
Jak byste na to šli vy?
Vyjížděl jsem z onoho parkoviště, v danou dobu jsem křižovatkou s Plotní vůbec neprojížděl. Mé tvrzení podle mého názoru nepřímo podporuje video PČR, kde je mé vozidlo zachyceno, jak projíždí křižovatkou s ulicí Dornych 13 s po průjezdu neznámého vozidla křižovatkou s ulicí Plotní, což při vzdálenosti křižovatek cca 130 m odpovídá rychlosti 36 km/h. Dotyčné vozidlo se zjevně pohybovalo rychlostí vyšší. Při vyjíždění z parkoviště jsem nějakému vozidlu dával přednost v jízdě - v záznamu hlídky je jasně vidět v levém pruhu. Pokud to však SO nestačí, mohu podpořit své tvrzení svědeckými výpověďmi.
« Poslední změna: 04 Září 2017, 20:43:13 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Červená, zastaven, ztotožněn, černobíle rozmazaně natočen
« Odpověď #10 kdy: 09 Srpna 2018, 18:21:44 »

Má to nějaké pokračování?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Červená, zastaven, ztotožněn, černobíle rozmazaně natočen
« Odpověď #11 kdy: 12 Srpna 2018, 21:27:25 »

Ahoj,

děkuji za upozornění. Po mém vzdorování přišlo rozhodnutí, že nejsem vinen, neboť mi vina nebyla prokázána. Odůvodnění je jasné, tam ten rozmazaný flek na videu se nedá považovat za spolehlivé prokázání viny mně.

WIN!
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.