30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Napráskaný řidič VelMez D1 podání vysvětlení  (Přečteno 4434 krát)

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Napráskaný řidič VelMez D1 podání vysvětlení
« kdy: 01 Srpna 2018, 11:14:55 »

Ve firmě jsem z datovky kolegy jednatele napráskal na výzvu k uhradě jako člověka, kterému je svěřen daný OA sebe a tím jsem myslel, že to při vytížení radnice v Meziřící končí.

Teď mi tedy jako potenciálnímu řidiči přišla žádost viz níže....

Co ted, klasické odmítnutí dle listiny? Btw, dnešní správní řád odmítnutí podání vysvětlení už neřeší, nebo jsem blbej.

Napráskat někoho dalšího z kamarádů jako člověka, co jsi půjčil auto? Do října kousek...
« Poslední změna: 01 Srpna 2018, 11:41:27 od Maxim11 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Napráskaný řidič VelMez D1 podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 01 Srpna 2018, 11:25:26 »

Není tam jaké vysvětlení po něm chtějí.. jestli má říct jestli řídil a nebo co..

Jestli to v dopisu není jasně.. a nebo to aspoň jde nepochopit.. tak jim řidič může napsat že nerozumí jaké vysvětlení po něm chtějí.. ale ten automobil používá.

Nasadit aktivní přístup k délce řízení a protáhnout to do konce října a pak říct že neřídil.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Napráskaný řidič VelMez D1 podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 01 Srpna 2018, 11:33:50 »

Takovéto volné přepisy jsou k ničemu. Pokud chcete radu a nikoli blábol či věštění z prasknuté špinavé plexisklové koule, anonymizujte výzvu a hoďte sem.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Napráskaný řidič VelMez D1 podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 01 Srpna 2018, 11:40:46 »

Pardon
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Napráskaný řidič VelMez D1 podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 01 Srpna 2018, 12:00:15 »

Co třeba do podání vysvětlení:

"Dne 28.10.2017 v HH:MM jsem ve vozidle RZ XXX jel po D1 a jsem si vědom překročení rychlosti. Nicméně si nemyslím, že bych se dopustil přestupku a v rámci správního řízení se to pokusím prokázat."

Ve správním řízení po 28.10.2018:

"Dne 28.10.2017 v HH:MM jsem ve vozidle RZ XXX jel po D1 jako spolujezdec a tedy si myslím, že jsem se přestupku nedopustil."
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Napráskaný řidič VelMez D1 podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 01 Srpna 2018, 12:07:52 »

Není to moc rizikové? Když to zahájí proti mě, protože to blbě pochopí, neriskuji restart promlčecí doby?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Napráskaný řidič VelMez D1 podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 01 Srpna 2018, 12:12:26 »

Při tomhle přístupu je právě cílem, aby zahájili řízení proti Vám a ne proti provozovateli. Rizikové to samozřejmě je, stejně jako všechny ostatní postupy.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Napráskaný řidič VelMez D1 podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 01 Srpna 2018, 12:18:18 »

Navíc i pokud jde o odpovědnost řidiče, pokud bude řízení zahájeno proti spolujezdci (na základě nejednoznačeného vysvětlení), restartuje (přerušuje) to promlčecí lhůtu jen vůči němu, dozví-li se až po 28. 10. 2018 SO skutečného řidiče, nemůže už stíhat nikoho, proti komu dosud nezahájil řízení.
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Napráskaný řidič VelMez D1 podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 01 Srpna 2018, 13:27:36 »

Ok, jdu na to, děkuji :-)
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Napráskaný řidič VelMez D1 podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 07 Prosince 2020, 08:44:49 »

Přihodím podobný dotaz sem, ať neplevelím novým vláknem, týká se obdobné situace u Velmezu..

Provozovatel označil orgánu osobu, které bylo v době spáchání přestupku svěřeno vozidlo (mě). Nyní mi úřad poslal žádost o podání vysvětlení (aka udej řidiče). Mám v plánu nahlásit toho zlého Helmuta, nicméně napadlo mne předtím to ještě jednou otočit na úřad s tím, že vzhledem k tomu, že nepřiložili žádný důkaz, fotografii atd., tak žádám aby zaslali nějaký důkazní materiál, ze kterého bude možné určit řidiče, protože si nejsem jistý, kdo v inkriminované době řídil, zda já nebo Helmut..
co myslíte? důvod je čistě natahovací, přestupek je z 06/2020 totiž

edit: mám v plánu napsat něco ve smyslu: Obdržel jsem od Vás dopis ze dne XXX s výše uvedeným č. jednacím, ve kterém jsem žádán o podání vysvětlení ve věci podezření ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. K tomuto sděluji, že v daný čas jsem jel po D1 ve vozidle s RZ XXXXXXXX a že pro určení osoby, která předmětné vozidlo v danou chvíli řídila požaduji zaslat fotodokumentaci domnělého přestupku. Následně sdělím totožnost řidiče. 
« Poslední změna: 07 Prosince 2020, 09:02:35 od nilfgaard »
IP zaznamenána