30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz  (Přečteno 22578 krát)

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
[WIN] Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« kdy: 31 Července 2018, 22:52:32 »

Ahoj přátelé defendeři,

- mam zde dotaz na strategii. Měl jsem v DS vyzvu od MP ohledne auta na parkovisti se značkou IP 13b - parkoviste s parkovacim kotoučem + dodatkova tabulka 8-17 max 5h, bez parkovacího kotouče. Auto zde stálo v dobe od 9:00 do 9:10 tak je uvedeno ve výzvě od MP a následných papírech od MÚ, tedy celých 10 minut. Na tuto výzvu k podání vysvětlení a sepsání zápisu od MP nebyla reakce.
- Následně dorazila do DS Výzva o výpalné k uhrazení určené částky. Na tuto jednoduchá reakce aby viděli že se nenecham vyjebávat ve smyslu, nese znaky vyhrožování, vydírání s paragrafy, uvedené dedukce jsou nesmysl apod. (většinou mám po tohmle vyřešeno). Nyní to jde dál
- Teď dorazil rovnou příkaz provozovateli vozidla "vinen z přestupku proti zákonu o silničním provozu.... ukládá pokutu bla bla..." a dalsi 2 strany paragrafu a oduvodneni jak udelali vše co mohli ke zjisteni ridice a prestupek je beze vsech pochybností prokázaný bla bla...

Pominu-li že tam toho bude hodne na čem se půjde točit, tak mám teorii, že přetupek vůbec nenense materiální aspekt a tedy se nestal. Lze vycházet z toho, že cílem kotouče není jeho vystavování pro kolemjdoucí, ale zamezení parkování na dobu delší než je povolená a tedy v případě že je povolené stání max 5h od 8 do 17 a vozidlo bylo zjisteno v 9:00-9:10 znaméná jednoduchými počty, že nemohlo překročit určenou povolenou dobu stání ještě ca další 4hodiny. Chápete mou teorii podobně, nebo melu kraviny? Každopádně pže se to převalí dál, tak zasílám žádost o kopii spisu a později v terminu odpor.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #1 kdy: 31 Července 2018, 23:19:56 »

v případě že je povolené stání max 5h od 8 do 17 a vozidlo bylo zjisteno v 9:00-9:10 znaméná jednoduchými počty, že nemohlo překročit určenou povolenou dobu stání ještě ca další 4hodiny. Chápete mou teorii podobně, nebo melu kraviny?

Ano a použijte to jako bod obhajoby..
Ale vynechal bych termín materiální aspekt.. jen napsat že i když by auto kotouč nemělo tak není vůbec možné aby překročilo povolenou dobu stání.

..jestli úřad nebude prosazovat výklad že se doba stání počítá i mimo ty hodiny.. třebas když přijedete ve 4:00 tak v 9:01 pácháte přestupek protože tam stojíte víc než 5 hodin..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #2 kdy: 01 Srpna 2018, 09:48:21 »

Citace
Dopravní značka „Parkoviště s parkovacím kotoučem“ (č. IP 13b) označuje parkoviště, na kterém řidič musí při začátku stání umístit kotouč viditelně ve vozidle a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit. Případný stanovený způsob stání se vyznačuje obdobně jako na značkách č. IP 11b až č. IP 11g, tj. pomocí symbolu na značce nebo na dodatkové tabulce. Dopravní značka „Parkoviště s parkovacím kotoučem“ (c. IP 13b) ukončuje platnost značek „Zákaz zastavení“ (c. B 8) „Zákaz stání“ (c. B 29).

Obávám se, že Vás budou honit pro porušení povinosti umístit parkovací kotouč při počátku stání a ostatní logika je nebude zajímat.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #3 kdy: 01 Srpna 2018, 16:00:49 »

Podruhe uz budes vedet, ze to mas delat jako mistr Číkus!
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3557.msg73143#msg73143
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2018, 16:01:28 »

Pěknou neděli přeji

Citace
..jestli úřad nebude prosazovat výklad že se doba stání počítá i mimo ty hodiny.. třebas když přijedete ve 4:00 tak v 9:01 pácháte přestupek protože tam stojíte víc než 5 hodin..
To by mi úřad ale musel dokázat že jsem tam stál XX hodin on, oni však dle nějakého MP lístečkáře mají od 9:00 do 9:10, takže zde podle mě smůla pro úřad

Citace
Obávám se, že Vás budou honit pro porušení povinosti umístit parkovací kotouč při počátku stání a ostatní logika je nebude zajímat.
O tom nepochybuji, formální znak v tomto smyslu si mohou myslet že mají, ovšem přestupek nenastal, jelikož nemají materiální. Logika je dle mé úvahy (ta ovšem může být mylná samozřejmě, ale jdu po tom tak), stejná jako u slavného rozsudku ÚS s tím že nenastal materiální aspekt když jel týpek v obci 52kmh. Přestože značka udává povinnost rychlosti max. 50kmh. Taky ho chtěli udělat na formální znak a neřešili nic jiného, prohráli.

Zazadal jsem o kopii části spisu kterou jsem doposud neobdržel dle infz a celkem rychle jsem kopii dostal. To je dobré, jelikož to mam na místo z ruky. Pokud by nedali, chtěl jsem střílet podjatost a zkusit přesun (dle paragrafu aby nevznikaly zbytečné nákady) pod jinej SO, mě fyzicky blížší. Na podjatost jsem nějaké střelivo měl, jelikož např. referent v příkazu uvedl některé nepravdivé informace..

Spis došel ASI celý, jsou tam veci od prvního oznámení MP, tedy i věci které jsem již obdržel, přes fotodokumentaci (chápu jako přílohy) až po doručenky. Uvádím ASI, jelikož to není správně vedený spis. Chybí soupiska a strany nejsou nijak číslované. Mohu toto chápat jako kompletní spis ve smyslu toho, že třeba budu tvrdit, že fotodokumentace ukazuje značku parkoviště ale nikoliv vozidlo, to je nafoceno zvlášť. Stejně tak foto interiéru zabírá pouze čelní okno a tedy pokud by někdo hypoteticky tvrdil, že kotouč byl viditelně umístěný na podlaze za sedadlem spolujezdce.... mohl by poté takovou "obhajobu" SO zlikvidovat, kdyby třeba vytáhl 50 fotek ve 4k rozlišení zabírající každou skulinu interiéru které ke kopii spisu nepřidal, jak se na toto bude nahlížet? Toto mě zajímá akademicky.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2018, 16:23:16 »

Citace
..jestli úřad nebude prosazovat výklad že se doba stání počítá i mimo ty hodiny.. třebas když přijedete ve 4:00 tak v 9:01 pácháte přestupek protože tam stojíte víc než 5 hodin..
To by mi úřad ale musel dokázat že jsem tam stál XX hodin on, oni však dle nějakého MP lístečkáře mají od 9:00 do 9:10, takže zde podle mě smůla pro úřad
Citace
Obávám se, že Vás budou honit pro porušení povinosti umístit parkovací kotouč při počátku stání a ostatní logika je nebude zajímat.
O tom nepochybuji, formální znak v tomto smyslu si mohou myslet že mají, ovšem přestupek nenastal, jelikož nemají materiální. Logika je dle mé úvahy .... že nenastal materiální aspekt ...
No materiální apekt IMHO nastal tím, že neumístěním kotouče jste neumožnil zkontrolovat dodržování toho časového omezení. JInak by totiž museli stát namístě pořád, zapisovat si kdo kdy přijel...prostě podle mně (byť bych Vám to ze srdce přál) toto neprojde.

... Stejně tak foto interiéru zabírá pouze čelní okno a tedy pokud by někdo hypoteticky tvrdil, že kotouč byl viditelně umístěný na podlaze za sedadlem spolujezdce....

Proč tak složitě - připadlo Vám že viditelnější bude za zadním sklem a tam byl...... a čas na něm byl 8:00 :) ... to že by vytáhli další fotky tomu nevěřím....
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #6 kdy: 16 Září 2018, 16:44:22 »

Ahoj přátelé, děkuji za dosavadní reakce, nechtěl jsem spamovat v průběhu s každou kravinou, tedy jsem čekal až se to dostane do nějaký pořádnější fáze. mmch číkusovu verzi budu asi obstarávat jen pro tu prdel.

Dovolím si sem napostovat několik podnětů které jsem SO zasílal k ústnímu jedn. a následně jejich rozhodnutí. Vzhledem k tomu jakým způsobem doposud reagovali na veškeré připomínky, jednoduše si stojí za svým způsobem že černá je černá i kdyby byla bílá, tak jsem očekával tak na 80%, že to půjde na kraj.

Hru beru jako zvyšování zkušeností a praxe, takže jsem dělal spousty úkonů a zaměstnával SO1 i když některé třeba byly už z principu zbytečné. Nyní tedy budu dělat odvolání na kraj, protože nám to s SO1 tak pěkně odsejpá, víceméně se budu držet toho co je v podnětech k UJ jelikož si myslim, že SO1 nedokázal mé podněty objektivně vyřídit, resp. námitky nedokázal vyrozporovat. To že napsal, že si něco myslí a tedy to tak je, doufám, že při odvolání nebude posouzeno stejně : ) To bych pak musel na soud. A dále přidám nějaké další body jež jsem SO1 ještě nesdělil (nevystřílel jsem všechno střelivo), zde zejména procesní chyby.

Nakonec pokud se nemýlím, tak SO1 aktuálně udělal velký fail, tím, že vydal rozhodnutí, aniž by mě oznámil, nebo přizval k vyjádření k podkladům pro rozhodování před vydáním rozhodnutí.

Proč to sem postuji, neni proto abych otravoval, ale jak píši, je to hra o zvýšení skillu, takže pokud najdete v rozhodnutí nějaké další předpoklady do odovlání které tam nevidím, zvýším si skill :)

Rozhodnutí je víceméně kopie příkazu s tím rozdílem, že je navíc uvedena reakce SO na mnou uvedené podněty k UJ které jsem chtěl aby se jimi objektivně zabývali. V příloze jsou foto které mají, dále moje podněty k UJ a dále výnatek z rozhodnutí. MSF přátelé defendeřia děkuji.
« Poslední změna: 16 Září 2018, 16:49:13 od Yea »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -&gt; Vyzva o vypalne -&gt; Prikaz
« Odpověď #7 kdy: 17 Září 2018, 05:56:23 »

@seznámení s podklady:
To záleží, co vám přišlo v předvolání na ústní jednání, pokud tam na konci bylo napsáno, že seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí a vyjádření k nim můžete učinit na ústním jednání a vy jste to nechal být, tak má SO splněno...
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #8 kdy: 17 Září 2018, 07:54:29 »

SO se v rozhodnutí odvolává na rozsudek NSS, podle kterého se při projednávání přestupku provozovatele nelze podbrobně zabývat naplněním skutkové podstaty přestupku řidiče - tato věc již byla odložena:

http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2016/032410As__1600046_20170502143307_prevedeno.pdf

14]
NSS souhlasí se závěrem krajského soudu, že byla respektována subsidiarita odpovědnosti provozovatele vozidla vůči odpovědnosti řidiče za přestupek, jak ji formuloval NSS ve svém rozsudku  ze  dne  26.11.2014,  čj.  1  As  131/2014-45.  Při  projednávání  správního  deliktu provozovatele vozidla se tak nelze podrobně zabývat naplněním skutkové podstaty přestupku řidiče – tato  věc  byla  totiž  odložena.  Přesně  o  takový  postup  se  však  stěžovatelka  svými kasačními námitkami snaží, přestože je formuluje tak, aby mířily na naplnění skutkové podstaty správního  deliktu  provozovatele  vozidla.  NSS  přitom  v rozsudku  ze  dne  28.  11.  2016, čj.  8  As 156/2016 - 35, výslovně uvedl, že správní orgány nejsou povinny v
řízení o správním deliktu  zjišťovat,  zda  byly  naplněny  všechny  předpoklady  přestupkové  odpovědnosti  řidiče, ale pro splnění podmínky podle § 125f   odst. 2 písm. b) zákona o silničním provozu postačí, že jednání řidiče vykazuje znaky přestupku.

Tady to podle mě vzal SO zkratkou. Vy rozporujete jak je údajný přestupek zdokumentován. Napadáte tedy to že SO dostatečně nedokázal znaky přestupku.

Nebo to beru zkratkou já?
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #9 kdy: 17 Září 2018, 08:40:39 »

SO se v rozhodnutí odvolává na rozsudek NSS, podle kterého se při projednávání přestupku provozovatele nelze podbrobně zabývat naplněním skutkové podstaty přestupku řidiče - tato věc již byla odložena:

http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2016/032410As__1600046_20170502143307_prevedeno.pdf

Mám s tímto dost problém. SO nedokázal vyargumentovat, resp. mi dokázat vubec nic a potvrzuje to v každém svém odůvodnění už samotnou formulací. Všude vypisuje pouze slova "myslím si, mám za to." To je strašně fajn, že si myslí, nebo má za to, ale pokud nedokáže dokázat svoje myslím si, enbo mám zato, a odkáže se na rozsudek ve kterém je uvedeno, že nemusí podrobně zjištovat skutkovou podstatu? Tak za A) Kdo se tedy musí zabývat skutkovou podstatou, protože takový rozsudek dává SO právo si vymýšlet. B) neptořebuji aby se zabýval skutkovou podstatou a už vůbec né dopodrobna, kde je hranica dopodrobna? Já chce pouze aby mi nějak exaktně dokázal své myšlenky že se stalo to co tvrdí?

Jak je v tom SO sám zamotaný dokazuje například věta že MP obhlíží vozidlo a tedy SO nemá pochyb o tom, že kdyby kotouč byl nkde jinde tak jej nafotí. Z toho plyne, že SO vůbec nepotřebuje fotodokumentaci, jelikož mu stačí slovo strážníka že ohledal vozidlo.. Na zakládě čeho nemá SO pochyb. Strážníka se ani nezeptal zda ohledal vozidlo, zda prohlédl interier celý, SO se jen nemá pochyb a protože si to myslí. Přeci taková argumentace, kteá je aplikovaná na všechny body, nemůže být v právnim státě amceptovaná.
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #10 kdy: 17 Září 2018, 08:47:13 »

@seznámení s podklady:
To záleží, co vám přišlo v předvolání na ústní jednání, pokud tam na konci bylo napsáno, že seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí a vyjádření k nim můžete učinit na ústním jednání a vy jste to nechal být, tak má SO splněno...

V předvolání bylo uvedeno, že po skončení dokazování mi bude dána možnost seznámit se s podklady pro rozhodování a o tomto budu informován. Nemam to teď před sebou doslova, tedy si myslim že fail avšak myslim si, že by to byl fail i v případě který uvádíte. Jelikož já jim umožnil provést UJ v mé nepřítomnosti, avšak seznámení s podklady pro vydání rozhodování tím nemohou stopit, to je dle SPŘ moje právo a musí mi ho umožnit, tím že provedou UJ v nepřitmnosti se z toho podle mě nemohou vyvlíknout.
« Poslední změna: 18 Září 2018, 08:21:31 od fu »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #11 kdy: 17 Září 2018, 09:11:23 »

IMHO mají splněno, protože orgán vás informoval, kdy máte možnost seznámit se s podklady a pokud jste umožnil ÚJ bez vaší přítomnosti a přesto se chtěl k podkladům vyjádřit, měl jste si zažádat o jejich zaslání a lhůtu pro seznámení a písemné vyjádření.

Za velký fail považuji, když orgán vůbec nevyzve, v tomto případě jste možnost měl a promarnil.
« Poslední změna: 18 Září 2018, 08:21:44 od fu »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #12 kdy: 18 Září 2018, 05:17:19 »

Tedy jak sám píšete, je to vaše právo a nikdo vás nebude nutit ho realizovat.

K tomu prokazování přestupku - zpravidla pokud chcete rozporovat přestupek, musíte se napráskat sám jako řidič a riskovat třeba body apod., předně však nechápu, proč odpovídáte na výzvy a děláte v odpovědích ze sebe něco, co nejste (úplně zbytečně, nemá to žádný efekt) a promrháte tak nejlepší příležitost se SprDele zbavit rovnou a bez problémů.
« Poslední změna: 18 Září 2018, 08:21:53 od fu »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #13 kdy: 18 Září 2018, 08:23:24 »

upraven titulek u predchazejicich prispevku z:
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -&gt Vyzva o vypalne -&gt Prikaz
na:
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -&gt; Vyzva o vypalne -&gt; Prikaz
« Odpověď #14 kdy: 18 Září 2018, 08:35:09 »

Tedy jak sám píšete, je to vaše právo a nikdo vás nebude nutit ho realizovat.

K tomu prokazování přestupku - zpravidla pokud chcete rozporovat přestupek, musíte se napráskat sám jako řidič a riskovat třeba body apod., předně však nechápu, proč odpovídáte na výzvy a děláte v odpovědích ze sebe něco, co nejste (úplně zbytečně, nemá to žádný efekt) a promrháte tak nejlepší příležitost se SprDele zbavit rovnou a bez problémů.

Můžete to prosím rozvést. Na výzvu ohledně výpalného reaguji jelikož obvykle je po dané reakci klid, taková je zkušenost.. Je to jednoduchý vzor použitelný na veškeré výzvy který mě nestojí čas a úřad dostává informaci, že nejsem oslíčku otřes se. V tomto případě mi navíc poskytuje střelivo, nezaloženo do spisu. Na výzvu k UJ potom reaguji jelikož bez omluvy je zde možnost sankce.

Jelikož SO rekaci na výpalné vůbec nebral na zřetel, resp. nejspíš ani netušil, že nějaká přišla tak je to bezpředmětné, ten postup SO je stejný jako kdybych nereagoval. Kde je ta možnost zbavit se sprdele. Každopádně děkuji vyrozumněl jsem z toho, že je lepší pozice se rovnou napráskat. Přesto se zdráhám uvěřit tomu, že si úřad může vymyslet nějaký přestupek, který nemá jak dokázat, řeší ho se mnou, che mě za něj sankcionovat a já se proti tomu nemohu bránit. Smolim to odvolání, tak uvidíme co z toho bude, já si stále myslim že WIN
IP zaznamenána