30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?  (Přečteno 14103 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #15 kdy: 30 Října 2018, 14:52:36 »

Tak zastavení a stání za zákazem vjezdu není zakázané.
V zásadě nic ale nebrání úřadu takové jednání zkoušet stíhat.

Můžete jim zkusit napsat, něco ve smyslu "Vozidlo jsem parkoval já". Na jednání pak sdělit "Vozidlo jsem parkoval já, protože řidič, který projel zákazem moc parkovat neumí."
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #16 kdy: 30 Října 2018, 15:13:08 »

Já bych jim nic nepsal. Řidiče nemaje a SPRDEL z toho neudělaje, jsou v prdeli. A pokud SPRDEl tak za co ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #17 kdy: 30 Října 2018, 15:14:27 »

no, mohl by si ušetřit sprdelní řízení a užít něco legrace. Takovéhle podání vysvětlení samo o sobě IMO zamotá ouřadovi hlavu natolik, že to hodí do koše.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #18 kdy: 30 Října 2018, 16:35:37 »

pk202, opas

Obávám se, že si tu nesprdelizovatelnost zákazu vjezdu idealizujete. I to motání hlavy úředníkovi a zahazování spisu. Momentálně jsem účastníkem řízení přesně za totéž i reakce byla podobná. Malá středočeská prdel. Orgán není lidská entita, orgán vyplňuje šablony, postih mu nehrozí, takže na nějaké legrační vyjádření zareaguje citací stanoviska ministerstva dopravy nebo i nějakého judikátu, že auto za zákazem vjezdu je prostě sprdelizovatelné a basta. Odškrnuto, rozhodnutí odesláno. Rozhodně bych provozovateli nedoporučoval v tom vůbec figurovat. Když už motat hlavu, tak Karl projel zákaz a Egon to tam zaparkoval. Taky to může skončit až správní žalobou na což asi každý nemá gule.
A v odvolání samozřejmě použít všecko od materiálního znaku po nezdůvodněnou výši sankce, nehledání Karla s Egonem atd...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #19 kdy: 30 Října 2018, 16:54:11 »

No a co jiného píšu?
Provozovatel odpoví "Já jsem parkoval, protože ten co projel zákazem moc parkovat neumí".
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #20 kdy: 30 Října 2018, 17:21:07 »

No a co jiného píšu?
Provozovatel odpoví "Já jsem parkoval, protože ten co projel zákazem moc parkovat neumí".
No to je špatně. "Karl parkoval, protože Egon, co projel zákazem moc parkovat neumí".
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #21 kdy: 30 Října 2018, 17:30:46 »

Ne tak úplně.
Na parkování nic špatného není. Nepochybně lze autem za zákazem vjezdu jet, otáčet se, parkovat, apod.
Nic z toho zakázáno není. Zákaz byl porušen tím, kdo tam vjel, nikoli tím, kdo přeparkoval.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Stání v &quot;zákazu vjezdu&quot;, jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #22 kdy: 30 Října 2018, 17:39:53 »

Přesně tak, na parkování za zákazem se nevztahuje žádná právní norma, tedy stát nemá co vynucovat, ani sankcionovat. Tedy se klidně k zaparkování může přiznat kdokoliv.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #23 kdy: 30 Října 2018, 18:17:46 »

Taky to může skončit až správní žalobou na což asi každý nemá gule.

No a řekl bych, že tam Vám právě Egon a Karl vůbec nepomohou, respektive alespoň já bych tedy koule na to jít k soudu s dokoce dvouma Helmutama teda neměl, na rozdíl od toho, kdy zcela oprávněně dle LZPS omítám vypovídat a posléze vydává ouřad zcela nezákonnou SPRDEL.

Jinak samozřejmě máte pravdu SO v honbě za bezpečností dopravy hromaděním penízků je schopno prohlásit moře rybníkem...ale ne vždy mu to u nadřízeného orgánu a už málokdy u soudu projde.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #24 kdy: 30 Října 2018, 18:59:59 »

Taky to může skončit až správní žalobou na což asi každý nemá gule.

No a řekl bych, že tam Vám právě Egon a Karl vůbec nepomohou, respektive alespoň já bych tedy koule na to jít k soudu s dokoce dvouma Helmutama teda neměl, na rozdíl od toho, kdy zcela oprávněně dle LZPS omítám vypovídat a posléze vydává ouřad zcela nezákonnou SPRDEL.

Jinak samozřejmě máte pravdu SO v honbě za bezpečností dopravy hromaděním penízků je schopno prohlásit moře rybníkem...ale ne vždy mu to u nadřízeného orgánu a už málokdy u soudu projde.

Přesně tak. S doznáním "Já jsem parkoval" se dá jím kamkoli, úředníkovi to nedává sebemenší skulinu v podobě nekontaktního Helmuta.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #25 kdy: 31 Října 2018, 06:27:56 »

Tak podstatné pro to co s tím dělat budou formulace a paragrafy uvedené ve písemnosti, kterou Totoro má na poště.
IP zaznamenána

Totoro

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #26 kdy: 31 Října 2018, 09:22:51 »

Tak podstatné pro to co s tím dělat budou formulace a paragrafy uvedené ve písemnosti, kterou Totoro má na poště.
Už jsem to sem dával, formulovali to tím, že "zastavil a stál".
https://imgur.com/lYCp0TR
Jinak tedy co byste radili? Odmítnout výpověď úplně, nebo říct že to projel někdo jiný?
A mám tam vůbec chodit?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #27 kdy: 31 Října 2018, 09:47:40 »

Nikam nechoďte. Napište jim, že jste parkoval vy, nicméně zákazem jste neprojížděl, pouze jste přeparkovával, protože řidič to neumí.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #28 kdy: 31 Října 2018, 10:23:39 »

Ve veřejném prostoru koluje stanovisko MV ČR (z pera Mgr. Bačkovské), zde též již diskutované, které fakticky stojí na jediném argumentu, a to že zakazuje-li někam značka vjet, logicky (a maiori ad minus) tam zakazuje i parkovat. V důsledku by pak šlo o sprdelizovatelný přestupek a v některých skutkových variantách by ani moc nezáleželo na tom, kdo projel kolem značky a kdo parkoval.

Nemám věštecké schopnosti, abych odhadnul, zda se uvedený názor chytne a zda či jak mu čelit, ale určitě bych s takovou či podobnou argumentací počítal. S variantou osoby blízké, která projela kolem zákazu, ale neparkovala, se asi dá pracovat, ale určitě bych orgánům neříkal, že řidič, který nakonec parkoval, o té značce věděl. To by byla nahrávka na smeč, orgán by jej mohl stíhat za to, že tam jezdil i parkoval, a že on osobně kolem značky nejel není relevantní, když o značce věděl a v úseku její platnosti ji vědomě porušoval ...
« Poslední změna: 31 Října 2018, 10:25:18 od hh »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #29 kdy: 31 Října 2018, 10:31:53 »

Řidič ho vzbudil, že se mu nedaří zaparkovat, tak jestli to může udělat :-)

Jinak tenhle názor je IMO neudržitelný. Jsou značky, kde je zákaz vjezdu jen po omezenou dobu a jiste nelze argumentovat tím, že auto, která tam vjelo v době kdy zákaz neplatil tam stojí protiprávně.
To by tam musela být značka zákaz stání plus uvedení doby.

Dále: auto nemuselo do zákazu vůbec vjíždět, mohla ho tam složit odtahovka. Nebo malý motocykl mohl být kolem zákazu pouze veden.
IP zaznamenána