30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7

Autor Téma: Brno - rezidentni nevjezd  (Přečteno 27263 krát)

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #15 kdy: 26 Července 2018, 17:58:32 »

a když někoho povezu na nádraží na vlak nebo ho půjdu vyzvednout tak to udělám jak? Zaparkuju kilometr daleko a pojedu taxikem ne?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #16 kdy: 26 Července 2018, 18:26:42 »

Cervene zony jsou v navstevnickem rezimu. Tam bude mozne na vyznacenych mistech kratkodobe zastavit. Kontrolovat se to bude automobily s kamerami tak jako v Praze.

Do modrych nelze vjet vubec.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #17 kdy: 26 Července 2018, 18:38:40 »

Vrele doporucuji se podivat na jejich paradni PR argumentaci na FB profilu parkovanivbrne.cz

Evidentne tam sedi nekdo jeste ubozejsi nez prumerny mestsky urednik a o dane problematice, natoz zakonech, nema ani paru.

Napriklad si predstavte, ze pokud jim system selze, vy musite prokazat, ze jste parkovali kde jste parkovali a ne jinde. Nadhera.

Jsem zvedav na provedeni tech kamer, jejich technicke moznosti a jejich slabiny. Hlavne ty antivandalske...
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #18 kdy: 26 Července 2018, 18:56:04 »

Vrele doporucuji se podivat na jejich paradni PR argumentaci na FB profilu parkovanivbrne.cz

Evidentne tam sedi nekdo jeste ubozejsi nez prumerny mestsky urednik a o dane problematice, natoz zakonech, nema ani paru.

Napriklad si predstavte, ze pokud jim system selze, vy musite prokazat, ze jste parkovali kde jste parkovali a ne jinde. Nadhera.

Jsem zvedav na provedeni tech kamer, jejich technicke moznosti a jejich slabiny. Hlavne ty antivandalske...

V jejich zajmu přece je aby ta druhá kamera fungovala co nejméně. Protože dost těžko když přijde pokutička za  půl roku, tak už vidím toho kdo má u sebe skovaný lístky za všechny vjezdy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #19 kdy: 26 Července 2018, 18:57:26 »

Napriklad si predstavte, ze pokud jim system selze, vy musite prokazat, ze jste parkovali kde jste parkovali a ne jinde. Nadhera.

Svérázný výklad zákonů a LZPS..
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #20 kdy: 26 Července 2018, 19:04:00 »

Protože dost těžko když přijde pokutička za  půl roku, tak už vidím toho kdo má u sebe skovaný lístky za všechny vjezdy.

No tak na to se tesim. Pochybuji, ze budou uchovavat souvisly kamerovy zaznam po dobu pul roku (pri tom mnozstvi kamer to neni ani mozne) a ja jim reknu, ze jsem v tolik a tolik vjel dovnitr. At mi dokazou, ze ne.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #21 kdy: 26 Července 2018, 19:08:46 »

Protože dost těžko když přijde pokutička za  půl roku, tak už vidím toho kdo má u sebe skovaný lístky za všechny vjezdy.

No tak na to se tesim. Pochybuji, ze budou uchovavat souvisly kamerovy zaznam po dobu pul roku (pri tom mnozstvi kamer to neni ani mozne) a ja jim reknu, ze jsem v tolik a tolik vjel dovnitr. At mi dokazou, ze ne.

Záznam mít nebudou, budou mít jen fotku na vjezdu.
Bude to asi velice zajímavé dokazování:-) Myslím že by jim to soud měl bezproblémů shodit.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #22 kdy: 26 Července 2018, 19:11:00 »

Navíc jak budou řešit to že vjedu, budu hodinu jezdit po měste, pak vjedu na 5 minut do spalíčku ( předpokládám že system že do 10 minut vyjetí zdarma bude fungovat) a pak vyjedu z města.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #23 kdy: 26 Července 2018, 20:26:13 »

Obávám se, že to celé bude postaveno na ovčím chování stáda. Vjedou tam dostanou pokutičku a zaplatěj. No a pak bude pár lidí co maj koule a budou jim na to kašlat, ale to jejich celkovejch koncept neohrozí, při prvním odporu jim právníci poradějí, ať to nechají vyhnít a k soudu, kterej by jim to mohl celý zatípnout se to nikdy nedostane.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #24 kdy: 26 Července 2018, 21:24:40 »

Tj. když na vjezdu do Velkého Špalíčku odstavím auto nebo jinak zablokuji vjezd, tak se všichni, kteří chtějí vjet do Velkého Špalíčku (ale nemohou), dopustili přestupku?
« Poslední změna: 26 Července 2018, 21:36:46 od Číkus »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #25 kdy: 26 Července 2018, 21:32:10 »

Ja jsem zas zvedav na umisteni a provedeni tech kamer. Mam velkou chut se pred nimi projit napriklad s Tibetskou vlajkou.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #26 kdy: 26 Července 2018, 23:16:48 »

...
a k soudu, kterej by jim to mohl celý zatípnout se to nikdy nedostane.
i kdyby se našel hrdina, co to tam protlačí, tak víme jak na společenskou poptávku dopadl SPRDEL
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #27 kdy: 27 Července 2018, 02:39:58 »

Tj. když na vjezdu do Velkého Špalíčku odstavím auto nebo jinak zablokuji vjezd, tak se všichni, kteří chtějí vjet do Velkého Špalíčku (ale nemohou), dopustili přestupku?
úuplně stejne to může dopadnout když bude parkoviště obsazeno:-)
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #28 kdy: 27 Července 2018, 07:26:31 »

Cikus: Dle vyjadreni na webu bude umoznen i pri obsazenem parkovisti vjet dovnitr a zas vyjet. Tak nejak si nedovedu predstavit, jak si to predstavuji... Pravdepodobne to opet navrhl nekdo, kdo nema RP a tedy ani nikdy nebyl v podzemnim parkovisti...

Kazdopadne doporucuji tu jejich stranku na FB sledovat. Posledni dobou jsem prochazel toto forum a zasnul, co jsou schopni urednici vymyslet za konstrukty. Toto je ovsem daleko silnejsi kafe, protoze by clovek ocekaval, ze pred zavedenim pomerne nepopularniho dopravniho opatreni na podobne otazky uz davno budou pripraveni (napriklad tim, ze takove dotazy polozili uz predtim v tech "superuzasnych mestech, kde to davno tak funguje").

Ale jsou tam dost vtipne momenty, ukazujici, ze za FB sedi nejaky mlady aktivista, ktery o problematice nevi vubec nic. Kdyby to nebylo k nasrani, je to zabava:

(volny prepis)
Dotaz: Moje firma vozi vetsine restauraci v Brne rychlokazitelne zbozi. V ramci novych zkracenych casu pro zasobovani neni mozne vsechno stihnout rozvezt vcas.
Odpoved: Prijdte na magistrat, nejak se domluvime.

Ale asi nejsilnejsi kafe pro me je, ze vjezd budou mit povolene tzv. carsharingova auta. Proti pojmu "carsharing" dlouhodobe bojuji, protoze ta definice je uplne zla. Pro me carsharing je, kdyz jedu z mista A do mista B a nekoho vezmu sebou. Stejne tak je, kdyz si s Frantou (nebo treba Helmutem  ;D ) koupime spolecne auto, sdilime naklady a obcas ho vyuzivam ja, obcas on. Co je ale carsharingoveho na tom, ze si jako nejaka spolecnost nakoupim mnozstvi aut, udelam elektronicky rezervacni system a lide si auto pujcuji jako v autopujcovne? A to prosim i s klasickymi sluzbami jako pristaveni ridicem apod.
A pokud vam z toho jeste neni spatne, tak i toto ma svoje omezeni. Napriklad poskytovatel carsharingu bude mit povinnost mestu zpristupnit cteni ve svem rezervacnim systemu. Tohle musi byt mokry sen kazdeho urednika. Vedet kdy, kolik a kdo s autem soukrome spolecnosti jezdil a mit k takovym datum online pristup...
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #29 kdy: 30 Července 2018, 18:07:10 »

Mate nekdo zkusenosti se zmenou trvaleho pobytu na ohlasovnu? Do bytu kde bydlim si TP hlasit nehodlam, ale mohla by byt zajimava sranda nahlasit si TP na magistrat a pak parkovat jako rezident v Brne-Stred.

Co jsem tak letmo zjistoval, neni to ale uplne jednoduche. Ke zmene TP potrebuji prokazat nejaky vztah k nemovitosti nebou souhlas vlastnika. Pokud jsem to vycetl spravne, tak pri zmene TP na ohlasovnu to ovsem jde do spravniho rizeni, kde spravni organ posuzuje zda jako jo nebo ne. A aby rozhodl ano, musim byt z predchoziho TP "vyhozen" nebo mi musi skoncit k tomu mistu vztah. A na to je potreba akce vlastnika meho puvodniho TP.

Jak vidite vyse, z vycteneho na netu si nejsem jist, jak to vlastne cele je. Poradi nekdo, zda je vubec mozne ziskat trvaly pobyt na ohlasovne, kdyz nyni mam trvaly pobyt u rodicu 250 km daleko?
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 7