30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Brno - rezidentni nevjezd  (Přečteno 27318 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #45 kdy: 31 Července 2018, 22:43:30 »

Není to tak jednoduché. Neexistuje možnost nechat se napsat na úřad.

Myslel jsem to tak že vás někdo ubytuje a pak odhlásí.. ale jestli nestačí ..když už seženete někoho kdo vás k sobě nahlásí.. na tom skončit.. když už vás někdo k sobě napíše tak nechat vás tam nahlášeného není takový problém..

..větší problém je když se podobně zblázní i v dalších městech.. pak asi jedině vymyslet něco s carsharingem..
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #46 kdy: 01 Srpna 2018, 10:01:35 »

Jo, taky sem si vzpomněl na průzkumy bojem ohledně rušení TP na území ČR, kdo že to byl kdo to tady zkoušel?

Bacha ale na to, že bez TP nelze mít věci jako zbroják, tušim ani ŽL. Taky pozor na pojí-štěnicovnu a pracák ohledně výpalnýho (tzv. pojí-štěnic aka zdravotní/sociální daň).
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #47 kdy: 01 Srpna 2018, 10:16:45 »

Jako majitel zbrojaku s clen aktivnich zaloh si nemohu dovolit bez TP byt :D Proto muj dotaz byl jen na napsani ho na urad.

Me cely ten system vadi, protoze Brno se tvari, ze jsem parazit, co parazituje na mestu a ono prichazi o penize.

Uz nezohlednuji, ze tu pracuji, odvadim dan ze mzdy (ktera se oklikou vraci), majitel meho bytu plati dan z nemovistosti, vyplatu tu prochlastam (nebo smysluplneji utratim), platim popelnici atd. atd.
Navic velka mesta maji prave koeficient v rozpoctovem urceni dani, protoze se toto predpoklada.

O to vic me zarazi, ze Brno vzkveta take diky tomu, ze je to studentske mesto. Tedy, ze je tu spousta "nadejnych" (jo, je tu i filda a pedak, ja vim...) mladych lidi, kteri pracuji radi a za mrzky peniz. Proto se sem stehuji velke korporace a mestu se dari.

Ale magistrat je vidi jako prizivniky, co parazituji na meste...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #48 kdy: 01 Srpna 2018, 10:25:20 »

Však taky proti nim to je, co si jaká studentská náplava dovoluje v pondělí odstavit auto a v pátek s ním odjet, ne? Doochodci a jiní rudí mozci přece mají nárok dyž tam bydlí odjakživa a vůbec, takovejch aut nikdá nebylo, ať s tím zatočí, mámo! Asi tak nějak to vzniká. Že nejvíc pak ojebe magorsrát je, protože platí a stejně nezaparkují nikde, už tady těm jednodušším nedojde. A my s kverulantovou metodou se už začínáme smát, teda já určitě  ;D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #49 kdy: 02 Srpna 2018, 12:09:53 »

Další problém, že že bez TP budou fízlové chtít vždy kauci a celkem právem.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #50 kdy: 02 Srpna 2018, 12:18:40 »

Právem určitě ne, TP je jen orientační evidenční údaj který je velice přeceňován, spoustu lidi na svěm TP už roky nebydlí, nebo tam ani nikdy v životě nebyli, ti jsou ale z pohledu státu v pohodě
« Poslední změna: 02 Srpna 2018, 12:25:08 od t4455 »
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #51 kdy: 02 Srpna 2018, 23:45:02 »

Jo, taky sem si vzpomněl na průzkumy bojem ohledně rušení TP na území ČR, kdo že to byl kdo to tady zkoušel?

Bacha ale na to, že bez TP nelze mít věci jako zbroják, tušim ani ŽL. Taky pozor na pojí-štěnicovnu a pracák ohledně výpalnýho (tzv. pojí-štěnic aka zdravotní/sociální daň).
:D

OT: Zrovna jsem se včera byl nahlásit na pracák jakožto čerstvě vyhozený z práce a potřebující překlenout měsíc do nového zaměstnání a zjistil jsem, že ač TP momentálně mám, bez občanky se se mnou v podstatě odmítli bavit. Krátká konzultace na MPSV, návrat na ÚP, podání žádosti, teď čekám na rozhodnutí o nezařazení do evidence a těším se na odvolání :D
(podotýkám, že totožnost jsem prokázal cestovním pasem, řidičákem a pro jistotu ještě výpisem z registru obyvatel z CzechPointu)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #52 kdy: 06 Srpna 2018, 16:40:24 »

Tak jen taková drobná aktualizace:
Došli jsme na Zvonařku a jali se řešit vjezd do našeho vnitrobloku, který je uvnitř rezidentního nevjezdu.

1.)Po sdělení adresy a položení dotazu jak se dostaneme k vjezdu do našeho vnitrobloku, resp. co máme udělat pro to abychom se tam dostali, byla první reakce slečny na informační přepážce: "Na to je odborník tady kolega a až to položí, tak Vám řekne co a jak" Následovalo cca 10 minut čekání než se kolega vykecá do telefonu.

2.) Aby nám vystavili povolení k vjezdu, chtějí po nás kolaudační rozhodnutí o tom kolik je zbudovaných parkovacích míst. Vystavení povolení k vjezdu je zadarmo. Do systému nasypou počet míst a my bychom si je potom mělí spravovat sami. Pokud k nám přijede návštěva, musí si zavolat předem, abychom její RZ zavedli do systému. (Už se těším, jak nám budou chodit flastry od Škofinu, protože ředitelé firmy na nějaké nahlašování serou. Prostě přijedou a jsou tu.)

3.) Během tohoto měsíce (srpen) se vyvine, nebo teda možná vyvine aplikace do telefonu, ve které půjde spravovat svůj osobní účet.

4.) Oficiálně máme nějaký počet míst, ale aut se tam vleze více. Na to nám bylo řečeno, že o co si zažádáme to dostaneme. Tak se ptáme, proč tedy po nás chtějí kolaudační rozhodnutí? Odpověď: "No zas to nemusíme tak hrotit ne?"

5.) 3 vyhrazená parkovací stání u budovy, zaplacená v režimu 24h denně. Jak to  s nimi bude? Budete nám vracet peníze? Zaplatili jsme 50tis á rok za jedno místo a teď nám došel dopis, že je budeme moct využívat pouze 7-19 a po té si tam může zaparkovat kdokoliv kdo má rezidenční parkovací kartu. Odpověď: "To my neřešíme, to si řeší každá městská část sama. Musíte si tam zajít."
Teď trošku odbočím. Zašli jsme si tam, paní co to řeší je dlouhodobě nemocná, nikdo jiný o tom nic neví. Máme si zkusit zavolat tento týden, že by prý měl nastoupit nějaký zástup.

6.) Obloukem se vracíme zpět k papírům potřebným k vyřízení vjezdu a jak to celé bude probíhat (zadávání RZ do systému, mazání RZ ze systému atd...)

7.) Dodavatelé si musí vyřídit povolení k vjezdu sami a nebo jezdit v časech určených pro zásobování.
Ano dalo by se to zásobování obejít tím, že zadám RZ dodavatele do systému jako návštěvu a tak si může přijet kdy chce. Problémem bude, když parkoviště bude plné a tudíž nebudu mít volný chlíveček na další RZ.
Pokud přijedou v jiný čas a nebudou mít RZ v systému = automaticky flastr. Prý když si zvládla vyřídit povolení Coca Cola, tak si to povolení může vyřídit aj malý živnostník. Úřad to nezajímá, není to prý jeho problém.
Nahazujeme možnost přenosného parkovacího oprávnění s tím, že by to auto zastavilo na Vyhrazeném parkovacím místě před budovou, které si platíme (3x 50tis/rok). Jo není problém, ale za 24tis/1 rok za jedno přenosné oprávnění.

8.) Nyní do toho vstupuje jeden takový šašek a začíná nám vše co jsme se prozatím dozvěděli, převracet naruby.
Dodavatel má dojít s objednávkou na úřad a zařídit si povolení na základě toho, že předloží objednávku na dodávku zboží. Argumentujeme, že ale pokaždé přijede jiné auto. Reakce: To je chyba, má jezdit jenom s jedním. Nebo to máme vyřešit za dodavatele tak, že nám dá plnou moc a my mu to povolení vyřídíme.

9.) A teď začíná pořádná legrace. Dodavatele pouštíme k vodě, protože nejsme schopni se dobrat nějakého jednoduššího řešení.
Nyní řešíme vjezd do vnitrobloku a parkování aut (služebních i soukromých->"benefit") Chce se po nás, abychom vystavili nájemní smlouvu na místo ve vnitrobloku a každý jednotlivý zaměstnanec si bude muset vyřídit REZIDENTNÍ VJEZD sám (Rozpor s tím co nám řekla před chvílí slečna) Pouze Firemní služební auta si vyřídíme MY sami, pro ostatní zaměstnance a jejich soukromá auta pouze na základě ověřené plné moci.
Říkáme OK, pro zaměstnance vjezd vyřídíme a pak budeme moct to jeho místo pustit podle potřeby (dovolená, služební cesta, dlouhodobá nemoc) přepustit někomu jinému. Prý nelze, protože neuvidím jeho RZ v databázi, protože si povolení vyřizoval sám a pouze on sám bude moct změnit RZ v systému za jinou. Na to kontrujeme, že je to pěkná blbost, protože MY rozhodujeme o tom kdo v garážích místo má nebo nemá a tudíž potřebujeme spravovat všechna parkovací místa které tam máme. Na to je nám řečeno, že abychom mohli mít soukromá auta v databázi, tak bychom museli mít smlouvu, že naše firma využívá soukromá auta ke služebním účelům.
Čili, že by nám dali např 10 míst jako služební a 24 jako soukromá. S tím, že pokud ale nebude alespoň jedno z těch 10ti služebních pryč (byť soukromých je momentálně v garáži 15), tak tam návštěvu nezaparkuju, protože oficiálně pro návštěvu nemám místo a tudíž si má návštěva zaparkovat v parkovacím domě a dojít pěšky navzdory tomu, že mám v garáži 9 volných míst.
Chlap už začíná být nasraný a jede mu pěkně huba. Obviňuje nás z toho, že se snažíme systém ochcat a s parkováním vydrbat. Podmínky jsou nastavené a já je nemám ohýbat podle toho jak potřebuji. Začíná mi skákat do řeči, na konkrétní dotazy neodpovídá a nasraně mi říká, že mi chtěl něco říct, ale prý když mu pořád skáču do řeči, tak se se mnou už nebude bavit.
Po chvíli se vrací a nakonec připouští, že bych si mohl všechny vjezdy mohl spravovat sám, ale že aplikace je nastavená na maximálně 4 změny RZ za rok a že víckrát to neumí a nejde to.
Odcházíme s tím, že prý to možná půjde, že prej neví, že aplikace nefunguje a stránky ještě neexistujou a že budou možná za 14 dní.

No a tak to tady v Brně máme.
« Poslední změna: 06 Srpna 2018, 16:43:56 od šusplech »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #53 kdy: 06 Srpna 2018, 17:41:24 »

Upřímně řečeno smekám před Vámi za to, že jste byl schopen tohle jednání absolvovat bez fyzické inzultace toho kreténa se kterým jste jednal.....já bych to asi nedal...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #54 kdy: 07 Srpna 2018, 11:47:28 »

šusplech:
Nešel by ten systém použít proti nim??
Posílat jim pěkně žádost pro každé parkování každého auta.. s datovkou a nějakou šablonou to půjde dobře automaticky.. a na 30 parkovacích míst není problém i stovky žádostí denně.. tak jak dlouho jim to vydrží..

Ale nabízí se tam výdělečná činnost.. pikolík který bude vozit lidi od kraje zóny na parkovací místo..
aspoň formálně, ale asi by bylo dobře aby to aspoň občas dělal i skutečně..
provozovatel dostane odpustkový dopis a dodá údaje řidiče.. ten se k tomu přizná a občas ve společném řízení zaplatí pokutu.
..když bude dobře vyladěné to udávání řidiče tak mu úřad může udělit maximálně 4750 za 2 měsíce..
..když bude chtít 50 Kč za jedno parkování a pořeší aspoň 48 parkování za měsíc.. stačí 2 auta přijíždějící každý den.. tak na tom vydělá.

A ještě otázka..
je někde dané že vám úřad musí umožnit se dostat k vaší nemovitosti.. a případně návštěvám??
Může úřad rozmístit značení tak že se k vašemu domu nikdo nedostane??
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #55 kdy: 07 Srpna 2018, 12:03:27 »

Nemám specificky, ale myslim že na to je určitě judikatura (bývalej šéf dopravního v Brně toto explicitně zmiňoval už kdysi při prvním koketování se zonáma - že si tam za strašný prachy majitelé postavili podzemní garáže a voni prostě nemůžou zakázat vjezd), dokonce možná až od ÚS, že musí, jinak je to omezování vlastnickýho práva. Asi jak když vám soused zahradí cestu, ignorujíce věcný břemeno. Podle mě je todle cesta, po které má obrana šanci jít, ale je trnitá a na dlouho. V Pze si to udělali chytře, podmínky jsou čurácký, ale celkem rozumně splnitelný, v Brně jsou to kreténi, takže to překombinovávají tak, až je z toho pro majitele nemovitostí fakt neúměrná pakárna a IMHO možnost, kudy to shodit.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #56 kdy: 07 Srpna 2018, 22:46:44 »

Nahodou ja jsem za Brnensky paskvil dal, protoze neverim, ze to v takove podobe muze projit. V Praze je to kretensky, ale podminky splnitelny.

Nase firma tam take sidli a ma garaz v nevjezdove zone. No, jsem zvedav jak si system poradi s britskymi RZ nekolika nasich zamestnancu... :D
IP zaznamenána

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #57 kdy: 08 Srpna 2018, 16:39:14 »

@pk202
No vřelo to ve mně pěkně. Hlavně ta arogance s jakou vystupoval, ale co bych si na takovém hňupovi vzal.Spíš by mi ještě přišili napadení ouřední osoby  ;D

@2M
S těma pokutama je blbý to, že Škofin (VW Financial service) to vůbec neřeší a rovnou platí. Ačkoliv jsem poukazoval na protiprávní jednání, protože dle mne by měl Škofin vznést dotaz na řidiče a toho následně udat úřadu. Asi ještě nestihli nasrat žádnou šajbu, a tak se ve firmě razí praxe zaplať a drž pysk.

@Behemot
Tenhle judikát o přístup k majetku se snažím, zatím neúspěšně najít. Nemáte ho?

@Lerion
Neporadí si s tím nijak. Při jejich bohorovnosti vymyslí nějakou výmluvu a pošlou Vás tam, kam slunce nesvítí. Tj. => (_!_)

Každopádně máme tento týden další jednání, tak jsem zvědav jestli už stihli proškolit zaměstnance, nebo jestli si pojedou stále to svoje jako kolovrátek.
BTW pro nás a i pro Magorstát by bylo nejjednodušší posunout začátek "Brněnského nevjezdu" o 20m dál a tím by se pro nás vše vyřešilo. Pochybuju ale o tom, že tam někdo má selský rozum, používá ho a byl by ochoten přistoupit na nejjednodušší řešení.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #58 kdy: 08 Srpna 2018, 17:03:22 »

"Na to je nám řečeno, že abychom mohli mít soukromá auta v databázi, tak bychom museli mít smlouvu, že naše firma využívá soukromá auta ke služebním účelům."

A to by nešlo ošetřit smlouvou, že firma poskytuje zaměstnancům parkování za nějakou ptákovinu nad rámec služebních povinností (čištění kávovaru, whatever) a potom se rázem stane ze sprostého návštěvníka někdo, kdo má na parkování nárok? Počet míst je hezký, ale naflákal bych úřadu hromady RZ, logistiku vozů že hlídat nepotřebujete a o tuhle službu nemáte zájem?

Zónový zákaz vjezdu imho nemá oporu v zákoně právě díky možnosti stát 3 minuty na vyhrazeném stání.
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #59 kdy: 08 Srpna 2018, 17:21:09 »




BTW pro nás a i pro Magorstát by bylo nejjednodušší posunout začátek "Brněnského nevjezdu" o 20m dál a tím by se pro nás vše vyřešilo.

To ale vyřeší problém jen Vám a ne ostatním x podobným případům.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

IP zaznamenána