30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k uhrazení... špatné parkování? postup?  (Přečteno 4354 krát)

sky85

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Výzva k uhrazení... špatné parkování? postup?
« kdy: 13 Července 2018, 22:11:56 »

Zdravím
mám dotaz. Nedávno jsem měl za stěračem oznámení od MP o podezření ze spáchání přestupku "stání mimo parkovací místa". Toto jsem ignoroval a dnes mi přišla výzva k uhrazení určené částky od Magistrátu, kde je následující odůvodnění:
Z podkladů zpracovaných hlídkou MP vyplynulo že vozidlem došlo ke spáchání přestupku podle § 125c odst. 1 písm. k) zákona o silničním provozu, když se na vyhrazeném parkovišti neřídil vodorovnou dopravní značkou č. V 10b "stání kolmé", neboť s výše uvedeným vozidlem stál mimo úsek její platnosti. Viz příloha.

Přikládám obrázek situace na parkovišti, které bylo na vjezdu označeno značkou Parkoviště - IP11a. Vozidlo, kterého se to týká je na obrázku červené. Podotýkám, že tam, kde stálo, nejsou ani žluté čáry ani značka zakazující stání. Navíc je v tom místě parkování běžné.
Nejde o těch 300kč, ale na místě parkuji častěji a potřebuji vědět, jak to je.

Otázky:
V první řadě: Je tam parkování opravdu zakázáno? Pokud ano, tak proč?

Pokud je tam možné parkovat, tak na výzvu nebudu reagovat, ale chci to řešit za sebe (bez Helmuta). Jak a ve které fází mám argumentovat správnímu orgánu? (prosím nějaké paragrafy, se kterými bych své parkování mohl odůvodnit)

Předem děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení... špatné parkování? postup?
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2018, 22:26:32 »

Jak a ve které fází mám argumentovat správnímu orgánu?

Odpustky na 300 za parkování posílá Praha.. jestli to je MHMP tak můžete reagovat libovolně a nebo to ignorovat.. u všech parkovacích odpustků z Prahy co jsem řešil když řidič nezaplatil tak to MHMP nechal vyhnít a nic dalšího se už nestalo.
IP zaznamenána

sky85

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení... špatné parkování? postup?
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2018, 22:28:42 »

Není to Praha. Jde o menší město na moravě.
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení... špatné parkování? postup?
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2018, 22:41:55 »

Je tam parkování opravdu zakázáno? Pokud ano, tak proč?

IMHO by to leda mohli zkusit na stání ve vzdálenosti <5 m od hranice křižovatky, ale to by se mělo dát rozbít tou svislou značkou IP11a. To samé platí i kdyby tam mělo být méně než 6 m šířky.

se na vyhrazeném parkovišti neřídil vodorovnou dopravní značkou č. V 10b "stání kolmé", neboť s výše uvedeným vozidlem stál mimo úsek její platnosti.

Tohle je boží. Samozřejmě že se jí neřídil, když byl mimo úsek její platnosti. Proč by měl? :D
IP zaznamenána

sky85

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení... špatné parkování? postup?
« Odpověď #4 kdy: 15 Července 2018, 14:58:19 »

Takže myslíte, že parkování bylo v pořádku?

Na moje argumenty by měl být tedy prostor, pokud přijde výzva k podání vysvětlení, jestli to dobře chápu.
Je možné  to jednání na magistrátu legálně a otevřeně nahrávat?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení... špatné parkování? postup?
« Odpověď #5 kdy: 15 Července 2018, 18:51:10 »

Nahrávat byste si měl jakékoliv jednání s jakýmkoliv úředníkem (včetně městapa). Je to pro Vaši vlastní ochranu před úřednickou zvůlí a falší. Nejen že je to legální, ale na základě empirických zkušeností přímo Vaší povinností… (pokud se nechcete nechat okrádat).
Před jakýmkoliv jednáním na magistrátu si důkladně projděte tohle fórum, abyste se připravil na to, co Vás čeká a jak máte jednat a také jak rozhodně nemáte jednat.  ;)
IP zaznamenána

sky85

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení... špatné parkování? postup?
« Odpověď #6 kdy: 15 Července 2018, 19:03:51 »

Mohl by jste mi prosím napsat sem, jak bych měl jednat při podání vysvětlení, které by mělo následovat po nereagování na výzvu. Na fóru je hodně informací a popravdě se v tom moc neorientuji.
Co se týká nahrávání jednání, udělal bych to tak jako tak. šlo mi spíše o to, jestli se to může provádět otevřeně a oni to musí akceptovat :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení... špatné parkování? postup?
« Odpověď #7 kdy: 15 Července 2018, 20:19:26 »

O jaké parkoviště se jednalo? Bylo to s placeným stáním či nikoliv. Jaká je tam konkrétně značka? Zkuste se více rozepsat.
Výzvu od magistrátu okopírujte, fixou začerněte, naskenujte (vyfoťte) osobní údaje a identifikace magistrátu a dejte sem, ať se můžeme na to podívat.
IP zaznamenána

sky85

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení... špatné parkování? postup?
« Odpověď #8 kdy: 15 Července 2018, 20:37:37 »

O jaké parkoviště se jednalo? Bylo to s placeným stáním či nikoliv. Jaká je tam konkrétně značka? Zkuste se více rozepsat.
Výzvu od magistrátu okopírujte, fixou začerněte, naskenujte (vyfoťte) osobní údaje a identifikace magistrátu a dejte sem, ať se můžeme na to podívat.

Šlo o běžné parkoviště označené značkou IP11a, viz obrázek v prvním příspěvku. Tam je taky v příloze okopírovaný výzva v pdf.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení... špatné parkování? postup?
« Odpověď #9 kdy: 15 Července 2018, 21:03:30 »

Aha, no tak to je pěkně šťavnaté: „neřídil jste se dopravní značkou V10b kolmé stání, neboť jste stál mimo úsek její platnosti“.
V tomto případě bych na žádné jednání nechodil a poslal bych vyjádření, že jednoznačne trváte na tom, že jste byl v době spáchání domnělého přestupku Vy osobně řidičem předmětného vozidla a tímto se přiznáváte k „neřízení se dopravní značkou V10b a stání mimo úsek její platnosti“. Pak bych odvolání postavil na tom, že právě proto, že jste stál mimo úsek platnosti značky, nemohlo dojít k jejímu porušení…
IP zaznamenána