30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zkonzultování správného postupu - zábor veřejného prostranství vozidlem  (Přečteno 4924 krát)

fanda032

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny,
po přečtení všech diskuzí se společným tématem záboru, se chci ujistit o správném postupu. Zaparkoval jsem vůz na trávu před panelákem vedle "parkovacích míst" cca. na půl hodiny, abych mohl naložit televizi, nechtěl jsem vozidlo nechat stát na zákazu stání. V této krátké době jsem byl zdokumentován MP a následující den předán oznámením MěÚ. Od MP nebyl zanechán žádný papírek o přestupku. Nyní přišel příkaz provozovateli vozidla, kterým je má přítelkyně, aby uhradila 1000 Kč a je obviněná a uznána vinnou z § 5 odst. 1 písm. g) zák. č. 251/2016 Sb. Ona však byla prokazatelně v té době v práci, vzdálené více než 50 km.

Stejný příkaz přišel i otci a zřejmě i dalším lidem. Nepopírám to, že jsem na té trávě zaparkoval a i bych to zaplatil, ale dokumentování těchto jednání a jejich oznamování bylo MP účelně provozováno v době, kdy se opravovalo parkoviště a lidé v té době z paneláků neměli kde parkovat. Před tím, nikdy po stání i přes celou noc na tomto stejném místě žádná pokuta nepřišla. Perličkou je, že celá uvedená parcela, na které jsem zaparkoval je vedena v katastru jako ostatní plocha a v územním plánu je celá část vedena jako zeleň, na této parcele se nachází i štěrkem vysypaná místa, kde parkuje více než 50 vozidel, tyto místa nejsou osazeny žádnou dopravní značkou parkoviště, tudíž předpokládám, že se na to musí vztahovat stejný přestupek a je jedno jestli stojím na trávě nebo o 10 cm dál na stěrku, který tam někdo někdy vysypal.??

Jelikož tedy MP tímto jednáním, kdy i za krátkou dobu stání, jsem byl okamžitě zdokumentován, chtěla tímto krmit městskou kasu, se mi i "pouhých" 1000 Kč nechce zaplatit.

Volil bych tedy postup:
1) Podat odpor na zaslaný příkaz do 8 dnů
2) Nahlédnout do spisu a pořídit si kopii
3) Předvolání přítelkyně (jako provozovatele) ke SO

Otázkou je zda má říct, že:
a) vozidlo v tu dobu neřídila a dále že nebude vypovídat?
b) vozidlo v tu dobu neřídila, že ví kdo ho řídil, ale nadále vypovídat nebude?
c) vozidlo v tu dobu neřídila a udat mě, jako člověka, který ho měl v tu dobu k dispozici a dále nevypovídat

Možnosti rozepisuji z toho důvodu, jelikož můžou být na MěÚ připraveni na tyto varianty, že nastanou a pokud uvede bod:
a) že může být poté pokutována za to, že neví kdo vozidlo řídil a že neposkytla dostatečnou součinnost jako provozovatel k vypátrání řidiče?
b) že může být pokutována, za to že nespolupracovala řádně se SO na vypátrání řidiče?

Problematika totiž byla konzultována s vedoucí MP v jiné obci, která klasický postup (odpor-nahlídnutí do spisu-předvolání provozovatele-nevypovídání provozovatel na základě LZPS-ukončení na základě důkazní nouze) považuje za pravděpodobný a správně provedený, ovšem upozorňovala na to, že pokud bude úřad připravený a bude se tím chtít zabývat dále, tak to neukončí a stejně to dojde za provozovatelem, který bude muset vše uhradit.
Ptám se tedy, je tato varianta možná, že pokud se nedohledá a neprokáže řidič, úřad si s tím dá práci a může to nechat stejně uhradit provozovatele, i třeba se všemi náklady na řízení?

Ještě se vracím k poslední možnosti c) že provozovatel mě označí, že jsem měl vozidlo v té době k dispozici, předpokládám tedy, že poté budu vyzván já na jednání se SO. Já buď potvrdím, že jsem v té době vozidlo k dispozici měl, ale že už nevím zda jsem tam zaparkoval a dále již nebudu vypovídat. Nebo rovnou řeknu že nebudu vypovídat. Jak dopadne potom celé řízení?
Nemůže vše stejně skončit, bude-li SO důsledný, u toho provozovatele, který bude vše platit, protože se neprokáže řidič?

Odkaz na mapu, kde jsem stál a jak vypadá celá oblast.
https://mapy.cz/s/2Qck4a

Poslední otázkou je, zda by bylo možné takto pokutovat i ostatní vozidla, která stojí na štěrkem vysypaném "parkovišti" jak již bylo popsáno výše, když to jako parkoviště není označené ani nikde vedené?

Kopie příkazu:
v příloze

Mnohokrát děkuji, za všechny odpovědi.
« Poslední změna: 13 Července 2018, 12:00:58 od fanda032 »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Kdo  hledá, ten najde
živý případ
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6562.0
ukončené případy
https://www.30kmh.cz/index.php?board=11.0

Studujte a pokud snad něčemu nebudte rozumět, zeptejte se znova.

Postup 1) a 2) je správný a nezbytný.
Na zbytek najdete odpovědi v odkazech, vše bylo mnohokrát odpovězeno.

Citace
přečtení všech diskuzí se společným tématem záboru
Nechci se Vás dotknout, ale přečtení nestačí. Je nutné pochopit obsah a souvislosti, zejména podstatný rozdíl mezi obviněním z přestupku podle 361/2000 (ZPPK) a 250/2016 (PřesZ).
« Poslední změna: 13 Července 2018, 12:25:59 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil

V prvé řadě podejte odpor a ať se slečna zastaví pro spis. Nic neříkejte, nic nevypovídejte, jen spis a nazdar. Je také možné, že se nebude dít nadále nic, protože tento přestupek nelze řešit tzv. Přestupkem provozovatele vozidla, protože se na to vztahuje jiný zákon.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Nechci se Vás dotknout, ale přečtení nestačí. Je nutné pochopit obsah a souvislosti, zejména podstatný rozdíl mezi obviněním z přestupku podle 361/2000 (ZPPK) a 250/2016 (PřesZ).
Budu za hnidopicha, ale každé aktuální obvinění z přestupku se opírá jak o zákon č. 250/2016 Sb. (PřesZ), tak o nějaký další zákon obsahující samotnou skutkovou podstatu. V PřesZ je obecná úprava, ale není tam už žádný přestupek přímo definovaný, proto je vždy nutná kombinace. Enzym patrně myslel rozdíl mezi přestupkem podle ZPPK (který obecně je sprdelizovatelný, což je dáno slovy pravidla ... stanovená tímto zákonem v § 125f(1) ZPPK) a přestupkem podle jiného zákona, v případě záboru podle § 5(1)(g) zákona č. 251/2016 Sb. o některých přestupcích (do něj se po rekodifikaci přestěhovala bývalá zvláštní část zákona 200/1990 Sb.).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Dík za nastavení zrcadla, nepříliš povzbudivý pohled. Hraji si na chytráka, slovíčkařím a vyrobím takovouhle ptákovinu.
Ano, chtěl jsem vznešeně napsat, že je rozdíl mezi sprdelizovatelným a nesprdelizovatelným přestupkem.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.