30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Mobil  (Přečteno 16537 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #15 kdy: 14 Července 2018, 12:09:04 »

Doporučuji si po nějaké době pro jistotu nechat vypsat svoji kartu řidiče, protože by se tam mohl ten přestupek vyřešený domluvou neboli napomenutím objevit a to zcela jistě nechcete.

Já to cca 1 x do roka dělám, resp. známá na poště mě nechá nahlédnout zadara, zda mám stále hezkou nulu. Ale nahlodal jste mě ... pro jistotu si stáhnu audio/video z kamery.

Tady máte výpis bodů zdarma do pěti minut z domova

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4419.0
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #16 kdy: 14 Července 2018, 13:48:30 »

...když by to znamenalo, že nebudu moct pokračovat v jízdě a vůz zůstane, kde zastavím.

Což je prakticky vždy, kvůli možnosti false positive testu na drogy / alkohol. Pak to musíte řešit za pomoci odtahovky nebo jiného řidiče.

Tak pokud se mě pokoušejí stopnout např. na dálnici a nutí mě zastavit v odstavným, když je za 2-3km benzínka, pak jedu na benzínku. Občas měli nějaké kecy, ale nic zásadního.

Což je furt nebezepčná hra s jejich zbraněmi kvůli možnému přehodnocení ze "zastavování" na "ujíždění". Lepší je zastavit a říct že chcete jet na benzínku nebo odstavné parkoviště, případně sjezd s ohledem na svou a jejich bezpečnost. Pokud jste sám a nemáte dítě v autě, tak vystoupit a odejít za svodidla nebo mimo vozovku pokud nevyhoví.

Taky se dá použít nějaká neverbální komunikace, např. bliknout varovnýma, zpomalit a když se na Vás nenalepí s houkačkou tak bych to chápal jako dobrou vůli zastavit kde chcete Vy. Jenže pravděpodobnější než toto je, že se nevzdají pozice síly a ukážou asertivitu tím, že zapnou houkačku a pojedou pár metrů za Vámi. Je to jejich psychologická hra a pokud ji hrajou, zbytečně bych neriskoval.

Tady trochu teorie od Berana, https://www.autoweb.cz/beran-nove-neoznacene-policejni-skody-octavia-a-povinnost-jim-zastavit/ ... jenže fakt si uvědomte že tohle je jen teorie, v praxi je nic nezajímá, sou to jejich pravidla a navzájem si dosvědčí cokoliv. Taháme tady prakticky vždy za kratší provaz.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #17 kdy: 14 Července 2018, 14:51:25 »

Když zastaví za auty, budiž, to je alespoň částečná ochrana a lepší viditelnost, ale často staví před, protože si najedou před zastavované vozidlo.

Já toto řešil na dálnici jenom jednou, dal jsem blikačky a jel dál, pak jejich pokus mě zastavit pokračoval, přes otevřené okno za jízdy jsem to vysvětlil a jel dál.

Ve městě to bylo taky jenom jednou, jel jsem chvilku dál a zastavil v odbočce do jednoho areálu.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #18 kdy: 14 Července 2018, 14:55:27 »

... oni jsou uz trochu otupeli ...
Jsou už trochu otupělí? A já myslel že tupost a otupělost patří mezi základní predispozice fízla. :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #19 kdy: 14 Července 2018, 18:53:40 »


Tady máte výpis bodů zdarma do pěti minut z domova

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4419.0
[/quote]

Díky!!
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #20 kdy: 15 Července 2018, 23:58:51 »

na disko nic
až když i pěkně zahoukaj, tak reaguju
ale to bude tim, že mám vysoký auto a disko prostě na osobáku nevidim  8)

můžou vůbec "za držení záznamového zařízení" dát kilo ?
( když už se tu mluví o těch bodech...)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #21 kdy: 16 Července 2018, 07:25:19 »

Minimální výše příkazu na místě je 100kč
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #22 kdy: 16 Července 2018, 10:38:38 »

t4455: To se píše kde??
IP zaznamenána