30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Mobil  (Přečteno 16540 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Mobil
« kdy: 13 Července 2018, 19:17:47 »

Dneska takové malé zpestření nudné cesty pro ovoce, kdesi v Polabí. Měl jsem něco v pravé ruce a drbal si tím ucho. Odbočil jsem z hlavní a v protisměru jelo auto PČR. Stále jsem se drbal. Nečekal jsem, že to v křižovatce otočí, leč stalo se. Přestal jsem se drbat a zapnul si pás. Majáky, STOP. Poté, co jsem zastavil, následoval dotaz: "Pane řidiči, víte, proč jsme vás zastavili?", "Nevím, řekněte mi to.", "Měl jste v ruce mobil!", "Neměl.", "Máme to na kameře.", "Fakt? A můžu se podivat, prosím?"... na to žádná reakce. Teprve pak chtěli doklady. Následně: "Telefonoval jste, to může být až za 2000, ale uděláme to za 100, pokud souhlasíte." To už jsem se málem začal smát.... "Nene, oceňuji nabídku, ale z toho nic nebude." PČR odešel ke kolegovi pro moje doklady a když mi je vracel, řekl "Tak je pátek, no.... pro dnešek to bude D-O-M-L-U-V-O-U" :-). End of cca 5min story.
IP zaznamenána

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2018, 19:33:58 »

Já bych jim tu drobnou autorskou licenci odpustil, jazykově jsou to téměř synonyma.
§ 35 písm. a) zákona č. 250/2016 Sb.
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2018, 20:01:54 »

Doporučuji si po nějaké době pro jistotu nechat vypsat svoji kartu řidiče, protože by se tam mohl ten přestupek vyřešený domluvou neboli napomenutím objevit a to zcela jistě nechcete.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2018, 20:16:02 »

Doporučuji si po nějaké době pro jistotu nechat vypsat svoji kartu řidiče, protože by se tam mohl ten přestupek vyřešený domluvou neboli napomenutím objevit a to zcela jistě nechcete.

Já to cca 1 x do roka dělám, resp. známá na poště mě nechá nahlédnout zadara, zda mám stále hezkou nulu. Ale nahlodal jste mě ... pro jistotu si stáhnu audio/video z kamery.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2018, 21:52:29 »

Myslím že bodové konto a karta řidiče není úplně totéž.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2018, 21:59:18 »

Myslím že bodové konto a karta řidiče není úplně totéž.

Jistě.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2018, 22:12:19 »

protože by se tam mohl ten přestupek vyřešený domluvou neboli napomenutím objevit a to zcela jistě nechcete.

Když nebudeme řešit že domluva už v zákoně není tak ani napomenutí nemůže policajt ukládat libovolně..
i napomenutí je druh trestu a policajt by ho musel uložit příkazem na místě a to může jen když obviněný s přestupkem souhlasí.

Když obviněný nesouhlasí a ani nic nepodepíše tak to policajt do žádné evidence nedostane.. a asi ani nebude chtít.. protože se může pak řešit proč si nechal utéct pokutičku..

Ale když by řidič byl hustej a měl dost času tak může říct..
I napomenutí je druh trestu.. a protože se spácháním přestupku nesouhlasím tak to nejde řešit na místě ani napomenutím.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #7 kdy: 13 Července 2018, 22:36:08 »

protože by se tam mohl ten přestupek vyřešený domluvou neboli napomenutím objevit a to zcela jistě nechcete.

Když nebudeme řešit že domluva už v zákoně není tak ani napomenutí nemůže policajt ukládat libovolně..
i napomenutí je druh trestu a policajt by ho musel uložit příkazem na místě a to může jen když obviněný s přestupkem souhlasí.

Když obviněný nesouhlasí a ani nic nepodepíše tak to policajt do žádné evidence nedostane.. a asi ani nebude chtít.. protože se může pak řešit proč si nechal utéct pokutičku..

Ale když by řidič byl hustej a měl dost času tak může říct..
I napomenutí je druh trestu.. a protože se spácháním přestupku nesouhlasím tak to nejde řešit na místě ani napomenutím.

Tak tady to bylo jasné, cajti nic neměli, tj. nechtělo se jim to ani sepisovat a chtěli si zachovat tvář. Takže "domluva."  Spíš jsem se divil, že jim stálo za to otáčet se a jet za mnou cca 1km.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #8 kdy: 13 Července 2018, 23:32:52 »

Tak tady to bylo jasné, cajti nic neměli, tj. nechtělo se jim to ani sepisovat a chtěli si zachovat tvář. Takže "domluva."  Spíš jsem se divil, že jim stálo za to otáčet se a jet za mnou cca 1km.

Pane kolego uvědomte si, že že 8 možná dokonce 9 řidičů z 10 by se jim přiznalo a zaplatili by 500-1000 pokutičku.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #9 kdy: 13 Července 2018, 23:35:29 »

Tak tady to bylo jasné, cajti nic neměli, tj. nechtělo se jim to ani sepisovat a chtěli si zachovat tvář. Takže "domluva."  Spíš jsem se divil, že jim stálo za to otáčet se a jet za mnou cca 1km.
Čárka je čárka, stalo se mi to hodněkrát. Vždycky zrychluju než se rozblikaj (většinou mě dojedou a až pak se rozblikaj, naposledy sem byl rozjetej na 90, viděl jsem jak se začali otáčet tak jsem jel pár km 150, no stejně mě dohonili, kolik asi jeli. :) ... a mam v plánu zastavit a vystoupit než se rozblikaj, zatim na tu příležitost čekam.

https://www.youtube.com/watch?v=BwDlobymMk0&frags=pl%2Cwn
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #10 kdy: 13 Července 2018, 23:49:52 »

Tak tady to bylo jasné, cajti nic neměli, tj. nechtělo se jim to ani sepisovat a chtěli si zachovat tvář. Takže "domluva."  Spíš jsem se divil, že jim stálo za to otáčet se a jet za mnou cca 1km.

Pane kolego uvědomte si, že že 8 možná dokonce 9 řidičů z 10 by se jim přiznalo a zaplatili by 500-1000 pokutičku.

To asi ano a 95/100 by dali to nabízené kilo a radovali by se, že to měli skoro zadara. O bodech od ouřady cajti pochopitelně pomlčeli.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #11 kdy: 14 Července 2018, 00:00:00 »

Tak tady to bylo jasné, cajti nic neměli, tj. nechtělo se jim to ani sepisovat a chtěli si zachovat tvář. Takže "domluva."  Spíš jsem se divil, že jim stálo za to otáčet se a jet za mnou cca 1km.
Čárka je čárka, stalo se mi to hodněkrát. Vždycky zrychluju než se rozblikaj (většinou mě dojedou a až pak se rozblikaj, naposledy sem byl rozjetej na 90, viděl jsem jak se začali otáčet tak jsem jel pár km 150, no stejně mě dohonili, kolik asi jeli. :) ... a mam v plánu zastavit a vystoupit než se rozblikaj, zatim na tu příležitost čekam.

https://www.youtube.com/watch?v=BwDlobymMk0&frags=pl%2Cwn

Dík za klip.... dlouho jsem Strach a hnus neviděl a stáhnu si :-) Taky jsem si s PČR párkrát pohrál a zastavil, až jsem chtěl já, třeba za 5km... Se zastavením, než pustí disko, zkušenost nemám.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #12 kdy: 14 Července 2018, 01:32:05 »

Taky jsem si s PČR párkrát pohrál a zastavil, až jsem chtěl já, třeba za 5km... Se zastavením, než pustí disko, zkušenost nemám.

Pokud pustí disko tak uhejbam nebo zastavuju hned (nebo bliknu varovnyma a najdu nejblizsi misto kde nebudem stat v provozu). To je na mě moc velkej risk, odmítam čekat až se do jejich opičích mozečků uvolní dostatek endorfinu, aby přehodnotili moje "zastavování / hledání místa" na "ujíždění" a začli po mě střílet.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Mobil
« Odpověď #13 kdy: 14 Července 2018, 10:21:18 »

Misto defakto vybiraji oni tim napisem STOP. Na blikani majaku jim mas pouze umoznit hladky plynuly prujezd zpomalenim, uhnutim, zastavenim.

Tak pokud se mě pokoušejí stopnout např. na dálnici a nutí mě zastavit v odstavným, když je za 2-3km benzínka, pak jedu na benzínku. Občas měli nějaké kecy, ale nic zásadního.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Mobil
« Odpověď #14 kdy: 14 Července 2018, 10:24:37 »

Přesně tak. Ono mi nikdo nezaručí, že místo vybrali tak, abych nebyl ohrožen, když tam zastavím. Nedej bože, když by to znamenalo, že nebudu moct pokračovat v jízdě a vůz zůstane, kde zastavím.
IP zaznamenána