30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nesmysl navyšování částky i po podání důkazů. Jaké mám práva a šanci?  (Přečteno 2699 krát)

kubaskl

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

 >:(
Ahoj lidi, jsem v tomhle úplný amatér ale ve zkratce. Moje auto půjčené, jelo v Dvoře Králové nad Labem smrtelných 58kmh na 50. Kdyby to přišlo za pár kil tak vem čert. Ale rovnou za tuhle titernost 600. Z principu věci jsem odmítl a využil práva poskytnutí údajů osoby ze zahraničí.
Osoba si to nevyzvedlo. Tak mi to navýšili o 1500. Což mě dost vytocilo.
Prosim lidi co mám dělat? mám šanci se bránit nějak nrbo zaplatit? Jsem v tom amatér. Díky moc

Přijde mi nespravedlivé nemít žádná práva když jsem to neudělal, splnil jsem svou povinnost. Dobře chapu kdyby chtěli I tak těch 600kc když jim neodpověděl. ale navyšovat to bez mého dovolení a vyjádření se?

mám na odpor 8dni. Nevím zda se počítaji svátky. Vyzvedl jsem to včera.

Moc bych Vas lidi rád poprosil nebo někdo prosím poradí pomůže? Děkuji moc

Spis zde v JPG nebo i v PDF

https://drive.google.com/folderview?id=106hcdv_YC3LuzD_nu-dGGo9Ud7WZFeRt

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil

Máte to tam napsané - podejte odpor. A zajistěte si spis, ne jen příkaz, pane Jakube. A víc anonymizujte :)
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Ale počítejte s tím, že když podáte odpor, a budete se bránit, navýší to ještě o dalších 1000 kč za náklady správního řízení. A ano, oni si ty částky mohou takhle navyšovat.

Pamatujte na to že jako provozovatel vozidla máte povinnost zajistit aby vaše auto nepáchalo přestupky - § 125f odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb. a dle nich jste tuhle svojí povinnost porušil. Nicméně můžete rozporovat že tam Vaše auto tak rychle jelo/nejelo.

To že si řidič nepřevzal zásilku, ani na ni nereagoval je pro Vás špatné. Tady máte šanci že úřad obeslal řidiče špatně (popletl adresu, nebo ho neobeslal vůbec).

A pokud jste úplný amatér, připravte se na dost hodin studia, abyste byl schopen se rozumně bránit.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil

Jak psal kolega, zvedne se to ještě o 1 000 Kč navíc, ale bude také probíhat třeba další dokazování a Vy musíte mít v ruce nějakou munici. Výživné pak bude odvolání. :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

kubaskl:
Lépe anonymizujte!! I jména a přesný čas a další.

S výší částky jste nepochopil systém.. 1500 je pokuta na spodní hranici a míň dát nemůžou.. těch 600 nebyla pokuta, ale jen odpustek a nebo můžete říct raketýring.. úřad vám psal že si myslí že se stal přestupek a že jde o vaše auto.. a měli by to vyšetřit a někdo může dostat pokutu.. ale když zaplatíte odpustek 600 tak to hodí do koše.. a nikdo nedostane pokutu ani body.

Proti příkazu můžete dát odpor.. pokuta už nemůže být vyšší než v příkazu.. a ani nižší protože 1500 je spodní hranice.. leda můžete zkusit hrát na mimořádné snížení třebas kvůli špatné sociální situaci.. ale ještě tam bude navíc 1000 náklady řízení.
A tak po odporu by se hrálo dohromady o 2500.

Musíte si říct jak vidíte šance a jaká by byla strategie obhajoby.. ale jestli úřad udrží tempo jakým to zatím řeší.. k zahájení řízení došlo skoro 11 měsíců po přestupku.. tak tam je šance na promlčení.
IP zaznamenána