30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta Francie  (Přečteno 6852 krát)

mfilip2

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Pokuta Francie
« kdy: 03 Července 2018, 21:20:21 »

Ahoj, přišlo mi psaní z Francie a to sakra rychle - 13. kalendářní den od spáchání to bylo doručeno do zapadákova v ČR. Nejspíš jsem tou závratnou rychlostí na dálnici zabil 3 mouchy :D

Protože se tam (FR) ve středně vzdálené budoucnosti nejspíš zase vydám, otázka zní: Zaplatit?

Edit: tak jsem se podíval kde přesně mě změřili. Měli pěkně schovanou radarovou bránu za mostem, takže ve směru jízdy to není vidět, a fotka bude zezadu.
« Poslední změna: 03 Července 2018, 21:46:24 od mfilip2 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Francie
« Odpověď #1 kdy: 03 Července 2018, 21:59:46 »

Přišlo to doporučeně? Pokud ne, tak o ničem nevíte.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Francie
« Odpověď #2 kdy: 04 Července 2018, 09:55:29 »

Já bych došel na finančák, že to du teda zaplatit :-)
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Francie
« Odpověď #3 kdy: 04 Července 2018, 16:25:25 »

Hajzlove! Ty budky nejsou kvuli mostu vubec videt. Tam pomuze uz jen navigace s aktualni databazi stacionarnich radaru...

btw zezadu se foti taky v Rakousku, temer vyhradne (kvuli motocyklum). Zepredu jenom vyjimecne, kdyz jeden radar pokryva oba smery. Budky maji podobne, uz je dovedu rozeznat z dalky...
IP zaznamenána

Infe

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Francie
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2018, 08:29:04 »

Zdravím, přišlo mi včera totéž a hned stereo. Jeli jsme na dovolenou do Šp., takže přes Francii 800km. Přišlo mi dvakrát 45 EURO za závratných 133km/hod na 130 (po odečtení odchylky) a v Lyonu za 104 na 90ce, tam to na mě i v noci blesklo, takže s tím jsem i počítal. Hoši tam maj dost dlouho 110 místo 130 a pak najednou 90 a 3 radary po sobě. Takže to mam 2x 45E. Ještě si počkam co mi případně přijde ze zpáteční cesty. Auto je manželky, takže to přišlo jí a do Francie se zas chystáme jen průjezd cca za rok a řídit budu nejspíš opět já a opět její auto.

Takže se ptám? Když nezaplatím, tak maj nějaký páky mi poslat třeba exekuci do ČR nebo prostě využít nějak český úřady? Nebo jsem v pohodě dokud nepojedu do F? Pokuta se váže k autu nebo k jeho majiteli (manželce?). Tj až tam pojedeme příště, tak pokud mě náhodou zastaví, tak budou vědět podle SPZ, že dlužíme pokutu nebo mi zkontrolujou doklady a pokud je nenapadne je zkontrolovat i manželce, tak o ničem neví?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Francie
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2018, 10:21:02 »

Co takhle na Frantiky zkusit Helmuta nebo Deadmuta? Je tam na to navod i formularik ...
IP zaznamenána

Infe

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Francie
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2018, 11:55:56 »

No mě by právě zajímalo, jestli to někdo už zkusil a zafungovalo? Nebo jakej to prostě pak mělo další vývoj?
IP zaznamenána

ljelinekl

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Francie
« Odpověď #7 kdy: 10 Září 2018, 11:33:14 »

Ahoj.
Mě takto nesmyslných pokut přišlo 5.
Nejvtipnější je že když se chceš odvolat musíš složit 300 e kauci a FR právník stojí 250e/h
Každopádně se snažím kontaktovat lidi s podobným problémem , když se spojíme můžeme se snáz bránit.
Zatím jsem nic neplatil
IP zaznamenána

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Francie
« Odpověď #8 kdy: 19 Října 2019, 22:17:11 »

Před cca 15 měs jsem řešil 8 pokut z Francie přesahujících 600E během jednoho týdne.

Poznatky:
- přišli přibližně za 10-14 týdnů
- na všechny odpovězeno hromadným psaním volnou formou v CZ, že žádám fotografie (povinnost poskytnout, pokud je v záběru další vozidlo, údajně se jedná o WIN viz vyjádření rodilého žabožrouta)
- přišla 1x fotka a 4x že se nejednalo o podání na formuláři v CZ
- na fotku udán helmut, na 4x (ne)podání odpovězeno opět hromadným podáním v CZ a volnou formou, že to provozovatele mrzí, ale že mu formulář neumožnil požádat o zaslání fotografií, proto o ně opět žádá.
- 1x hromadný příchozí dopis v CZ, že se nejednalo o podání na formuláři
- Hromadná odpověď v EN, že žádám foto.
- Ticho

Poslední komunikace proběhla cca před 10 měsíci, od té doby nic. Helmuta nikdo nekontaktoval.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Francie
« Odpověď #9 kdy: 21 Října 2019, 07:27:39 »

Dyt tam pisou, bod 2 pokud jste neridil nic neplatte :) U fotky na prdel auta asi sotva budou mit fotku ridice. :)
IP zaznamenána