30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Možnost vyjádřit se před podáním rozhodnutí  (Přečteno 4333 krát)

majstr

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Možnost vyjádřit se před podáním rozhodnutí
« kdy: 26 Června 2018, 17:05:26 »

Klasická pražská situace, úsekové měření, 70 na údajné 50 v Mrázovce. Můj postup byl: ignorace výzvy k úhradě určené částky, výzva k podání výpovědi, na to jsem odepsal, že podat výpověď odmítám, příkaz o uložení pokuty, na příkaz podán odpor. Poté dorazilo vyrozumění o "možnosti vyjádřit se před podáním rozhodnutí". Může vyplynout nějáká výhoda dostavením se? Je to už dost šibeniční termín (mojí vinou).
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Možnost vyjádřit se před podáním rozhodnutí
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2018, 17:11:27 »

Získejte při přepadovce kopii spisu.
Měl by tam být protokol z dokazování mimo úřední jednání. Pokud nebude, nekomentujte to, ale prohlašte, že v tuto chvíli se nemáte k čemu vyjadřovat a jděte. Kopii si samozřejmě vezměte s sebou. Pak uvidíte.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Možnost vyjádřit se před podáním rozhodnutí
« Odpověď #2 kdy: 27 Června 2018, 09:46:37 »

Jestli se chcete k tomu vyjádřit a nebo navrhovat důkazy tak můžete i písemně, ale budete stejně potřebovat kopii spisu na sepsání odvolání.
IP zaznamenána

majstr

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Možnost vyjádřit se před podáním rozhodnutí
« Odpověď #3 kdy: 01 Července 2018, 20:00:56 »

Tak nakráčeno na úřad, sehnána kopie spis a prodloužena lhůta pro vyjádření. Fotky jsou oříznuté tak, že na nich není řidič vůbec vidět.

Protokol o dokazování přítomen, stručně obsah: .) Fotodokumentace, vozidlo zachyceno na snímku. 2. Z registru zjištěn provozovatel. K dalším podkladům patří: 1. Čtena a doručena výzva k úhradě určené částky. 2.Čtena a doručena výzva provozovateli k podání vysvětlení a doložení údajů. 3.) Čteno a prohlíženo podání od provozovatele vozidla. 4.) Čten a prohlížen záznam o odložení věci. 5.) Čten a prohlížen příkaz o uložení pokuty. 6.) Čten odpor. 7.) Čteno stanovisko orgánů PČR k provádění měření rychlosti orgánem MP hl. m. Prahy. 8.) Čten ověřovací list. 9. Čteno vyrozumění.

Co mi ve spisu chybí, tak je jedině důkaz o tom, že na značce v té době byla opravdu 50 (Je to pouze napsáno na snímku z té kamery), bylo by vhodné na to nyní poukázat?
« Poslední změna: 01 Července 2018, 20:35:52 od majstr »
IP zaznamenána

procto

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Možnost vyjádřit se před podáním rozhodnutí
« Odpověď #4 kdy: 03 Července 2018, 01:02:15 »

Zdravím,
řešil jsem něco podobného v Blance...
Žádal jsem o prověření jaká rychlost byla v předmětném úseku, tvrdil jsem, že řidič si je jistý, že tam bylo 70...
Přišla odpověď a oznámení, že přestupek nebyl prokázán.
odůvodnění -> Žádost o prověření - odpověď - zaslaného orgánem Městské policie... , kdy se nepodařilo jednoznačně určit dopravní stav na předmětném úseku.
IP zaznamenána

majstr

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Možnost vyjádřit se před podáním rozhodnutí
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2018, 21:41:36 »

Děkuji, podáno. Podělím se o info až přijde odpověď.
IP zaznamenána

majstr

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Možnost vyjádřit se před podáním rozhodnutí
« Odpověď #6 kdy: 26 Srpna 2018, 16:25:39 »

Tak bohužel, dorazilo rozhodnutí s odůvodněním, že v případě změny rychlostního limitu je systém uzpůsoben tak, že překročení je detekováno až po dostatečné časové prodlevě a v případě poruchy je měřící zařízení automaticky vypnuto...  >:(
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Možnost vyjádřit se před podáním rozhodnutí
« Odpověď #7 kdy: 28 Srpna 2018, 13:40:31 »

Tak je čas podat odvolání.. zejména když se budete odvolávat na ministerstvo dopravy a tam to asi shnije do promlčení.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Možnost vyjádřit se před podáním rozhodnutí
« Odpověď #8 kdy: 28 Srpna 2018, 18:56:09 »

naprosto stejný vývoj jako u mne https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6264.0 nemáš to také u jmenovkyně českého skladatele? Každopádně, když skočíš se podívat do spisu alespon u mne nejsou žádné podklady pro jejich tvrzení "jak fungují průjzedové kamery", dokonce nedoplnili ani další věci co jsem žádal v jiné žádosti, u ústního jendání zaznělo z úst paní úřednice "že má vše potřebné pro vydání rozhodnutí" mam na diktafonu, každopádně teprve ted přistálo do datovky "sdělení k námitce podjatosti"
IP zaznamenána