30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz o uložení pokuty  (Přečteno 11502 krát)

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Příkaz o uložení pokuty
« kdy: 17 Dubna 2018, 14:36:34 »

Dobrý den,
stala se mi taková nemilá věc, před časem Helmut klasicky prasil po Praze, úřad poslal "Výzva k uhrazení určené částky", na to jsem udal Helmuta. Do teď standard, pak ale přišlo datovkou že úřad chce doplnit údaje o Helmutovi, chybělo jim datum narození. Bohužel jsem na to zapomněl a místo do 5 dnů na doplnění jsem jim to poslal až za 2 měsíce. Řekněme že jsem to včera odeslal a dnes přistálo do datové schránky "Příkaz o uložení pokuty" ve kterém není zmínka o tom že jsem doplnil informace a datum rozhodnutí je 16.04.2018 čili zpětně.
Otázka zní, dá se proti tomu ještě bojovat?
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2018, 15:06:17 »

Hluboký nádech a výdech. Opakovat... do uklidnění.

Na konci příkazu je odstavec o možnosti podat odpor. Za to nic nedáte. Důležité je zjistit jestli už je věc řešena jako přestupek provozovatele vozidla (SprDel).

Každopádně napište odpor (vzor najdete v sekci Vzory a podání). Přidejte žádost o spis (vzor také tam). A na konci správní lhůty pošlete (datovka nebo doporučený dopis). Až přijde spis .... naskenujte, anonymizujte a nahrajte sem. Pokud by spis nedorazil tak do 14dnů, napište sem. Pak se uvidí co dál. Každopádně to nevzdávejte, dražší to nebude.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2018, 15:31:35 »

No dražší to možná bude ale o 1000 kč za správní řízení, to ale nevadí...

Věc už je v fázi sprdele. Neví někdo zda má úřad povinnost rozhodnutí odesílat v den kdy bylo vydáno? Oni si tím totiž pomohli protože vydali rozhodnutí zpětně a poslali ho až dnes...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2018, 15:44:19 »

Dnem vydání je až den vypravení - § 71(2) SprŘ, tedy předání k doručení, pokud je v písemnosti starší datum odpovídající tomu, kdy to třeba úředník finalizoval, ale odešlo to později, rozhoduje pozdější datum (ostatně přímo v rozhodnutí by měla být doložka „Vypraveno dne:“, pokud chybí, může být den vydání zjištěn jinak, případně o tom i vedeno dokazování - viz např. rozsudek KS v Praze ze dne 22. 9. 2011, č. j. 44 A 3/2011-60).

Co přesně znamená to vaše „řekněme“ ohledně doplnění udání Helmuta? Pokud v příkazu je D, fakticky vydáno/vypraveno ve smyslu § 71 SprŘ dne D+1, tak by teoreticky byla šance postup SO napadnout, pokud jim to doplnění došlo nejpozději den D (ovšem nestačí, aby tento den bylo odesláno poštou, muselo by to jít DS, e-podatelnou či jakoukoliv jinou cestou fyzicky dojít na podatelnu).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2018, 17:05:48 »

Zásadní bude datum odložení věci.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #5 kdy: 17 Dubna 2018, 19:44:07 »

datum odložení věci tam není, viz
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #6 kdy: 17 Dubna 2018, 19:50:58 »

"řekněme" jsem použil abych nebyl konkrétní, nicméně je to asi jedno. zkrátka včera jsem odeslal doplnění datovou schránkou (16.4.) dnes mi dorazil "příkaz o uložení pokuty" který má ale datum 16.4 doručen do datové schránky byl 17.4.

takže asi neplatí -
Do dnešního dne správní orgán od
provozovatele vozidla neobdržel požadované doplnění. Na základě výše uvedeného dospěl
zdejší správní orgán k závěru, že provozovatel nezná údaje potřebné ke zjištění totožnosti
osoby, jíž svěřil vlastní vozidlo.

IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2018, 12:10:46 »

Ted přišlo tohle, bohužel kopii spisu ještě neposlali.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #8 kdy: 07 Června 2018, 20:49:43 »

nakonec využi postup viz https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5627.0
zatím úřad poslal info o zrušení nařízeného jednání do doby než jim provozovatel systému dodá podklady.  :)
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #9 kdy: 15 Června 2018, 12:45:54 »

Tak update, nové Předvolání k ústnímu jednání o přestupku provozovatele vozidla, údajně přadované info jsou doplněné, další týden skočím pro kopii spisu...
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #10 kdy: 18 Června 2018, 15:07:35 »

tak jsem byl nahlížet do spisu, ohledně doplnění přibylo toto. Když se ale na to koukám tak není vlastně odpověď na co jsem se ptal (viz další příloha). pouze konstatování toho co už ve spisu je a tím zda bylo na dopravím značení 50 po celou dobu průjezdu nebo na začátku nikoli protože se změnil stav z 70 na 50 nikdo neodpovídal.

Jakou taktiku zvolit? Omlátit to úřadu o hlavu že chci odpověď na co jsem se ptal a nebo to nějak vágně formulovat použít před vydáním rozhodnutí třeba že "úřad nezajisti podklady které jsem žádal" a využít to při odvolání?

Skoro se mi zdá že se mě dostává nějakého VIP přístupu  :D
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #11 kdy: 18 Června 2018, 15:46:27 »

Vaše žádost o prověření stavu parazitům trochu nahrává v tom, že z ní není jednoznačně zřetelné, co chcete za informace získat.

V odpovědi od TSK nejsou uvedeny časy, pouze odkazem na "uvedený čas", což bude odkaz na pamflet, který orgán posílal TSK. Ted by měl být rovněž založen ve spise. V něm by mělo být vidět, zda se orgán ptá na jeden časový okamžik, nebo nějaký časový rozshah, který by mohl pokrývat i vjezd do tunelu.

Pokud tam bude jen jeden čas, tak můžete stále namítat, že když pyrát projížděl kolem značky, tak tam bylo více a žádné důkazy ve spise neprokazují, že by tomu bylo jinak.

Pro upřesnění požadujte časové údaje, kdy před rozhodným okamžiekm došlo ke změně a jaká byla předchozí hodnota. 
« Poslední změna: 18 Června 2018, 15:48:03 od jakubb »
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #12 kdy: 18 Června 2018, 20:12:32 »

čili spíše předem chtít upřesnění časové údaje od kdy do kdy byla rychlost snížena z 70 na 50 ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #13 kdy: 18 Června 2018, 23:29:16 »

A také z jakého důvodu byla snížena. To je důležité vzhledem k materiálnímu aspektu, neboli do jaké míry bylo překročení rychlosti rizikové.
To nepomůže, bude-li pokuta na spodní hranici rozpětí.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty
« Odpověď #14 kdy: 04 Července 2018, 13:48:04 »

Žádal jsem tedy o doplnění to my bylo ale zamítnuto s odvoláním viz foto níže. Ještě chci zjistit zda ve spisu něco přibylo o co úřad opřel svoje tvrzení...
Nějaké návrhy co dál? Má cenu dávat námitku podjatosti? Případně má někdo nějaký vzor? Námitku jsem ještě nepoužíval...
děkuji všem
IP zaznamenána