30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu  (Přečteno 5654 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #15 kdy: 14 Června 2018, 19:17:58 »

No já myslím, že orgán si neláme hlavu jestli to pošle doporučeně nebo do DS. Platby za poštovné imho jdou mimo ouřadovu optiku. Nicméně nejsem takový masochista abych kvůli nepatrnému znepříjemnění života orgánovi byl závislý na tom jak to včera Fanda po pěti kouscích na hřišti udělal doručovatelce Mařeně....
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #16 kdy: 14 Června 2018, 19:32:08 »

U nás ve městě (9 tisíc obyvatel, dvě pošty) dali všichni řidiči České pošty výpověď. Včera dovezli zásilku už dva, protože se nový řidič zaučoval. Já osobně z toho mám radost, protože v mém případě dojebali doručení, takže čas pracuje pro mne. Čím větší bordel tam mají, tím líp  :D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #17 kdy: 14 Června 2018, 20:56:25 »

No a právě proto jsem si hned po zavedení zřídil datovou schránku. Když pominu tu obrovskou úsporu času a peněz, tak mám hlavně klid, že nic důležitého nezmeškám.
Bohužel to ale šetří čas a zejména peníze i orgánovi.
Souhlasim s pk202, jestli to pošle formulářem na ds nebo formularem na postu (kde to vytisknou, zabali a doruci), šetří to čas leda poště.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #18 kdy: 15 Června 2018, 01:04:03 »

qoyi> Neplatí to jen pro Prahu (a možná i nějaké další úřady), odkud posílají prostřednictvím toho poštovního depa v Českých Budějovicích?

Určitě bych našel pár obálek, které byly vyplněny ručně, na doručence nebo výzvě (vhozené s výzvou od pošty) často bývá ručně napsané číslo jednací a/nebo razítko úřadu. Že by to na poště někdo přepisoval ručně a používali razítko úřadu?

edit: A samozřejmě razítka a podpisy na samotných výzvách/usneseních/rozhodnutích/etc.

edit2: Což mě přivádí k myšlence: Je vůbec takový canc vytištěný poštou (a tedy bez podpisu a razítka ouřady) platný?
« Poslední změna: 15 Června 2018, 01:11:07 od Číkus »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #19 kdy: 16 Června 2018, 07:12:19 »

U nás ve městě (9 tisíc obyvatel, dvě pošty) dali všichni řidiči České pošty výpověď. Včera dovezli zásilku už dva, protože se nový řidič zaučoval. Já osobně z toho mám radost, protože v mém případě dojebali doručení, takže čas pracuje pro mne. Čím větší bordel tam mají, tím líp  :D
S tímdle velice opatrně, i když to nakrásně posere pošta, pokud nemáte neprůstřelnou jistotu, tak si s tím orgán taky může vytřít prdel a dokazování bude na vás. Pak jsme zpátky na začátku - pošta je bordel na kolečkách a vytře si s váma taky. I když to podchycený máte stejně, tak to můžou ignorovat (co by ne, ouřada může všechno, že) a pokud třeba tímdle promeškáte (podle nich) řádnou odvolačku, tak se přepínáte do jinejch módů a ve výsledku to může bejt poukázka na otestování místního soudního systému. Mám aktuálně rozjetej podobnej případ a stojí to dost za vyliž :D

Číkus: nad otázkou ústavnosti a konformity se základními ustanoveními SŘ toho, že na jedné straně něco vleze do kamery a na druhé straně to vypadne na poště, aby to jenom pro formální splnění povinností proletělo přes server městapa, magorsrátu (vše během 10 s) a pak skončilo na kompu nějaké poštačky, poslední dobou dost přemejšlím. Lidský oko to nezahlídne, pro maximální rejžování prostě všechno rovnou posílají na ovčana, však von má přece henty vopravý prostředky, žejo. Stojí to myslim za prošťouchnutí, poptával jsem se pár lidí, co zkoumali úsekovky z technickýho hlediska (zabezpečení a tak), esli to tam nechtěj přihodit, ale že zatim neměli čas s tím hejbat dál, no znáte to.
« Poslední změna: 16 Června 2018, 07:55:08 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #20 kdy: 16 Června 2018, 07:49:33 »

Lidský oko to nezahlídne, pro maximální rejžování prostě všechno rovnou posílají na ovčana,

Slyšel jsem že aspoň v Praze to tak nefunguje.. z kamery to jde referentovi a ten musí odkliknout odeslání.
asi to tak mají právě proto aby to nešlo napadnout argumentem že se to posílá automatizovaně.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #21 kdy: 16 Června 2018, 07:55:56 »

No, jak řikám, stojí to za prošťouchnutí, do té doby jsou to jenom dohady :)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek