30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Ujetí od "nehody" / sonda do duše magistrátních úředníků  (Přečteno 2451 krát)

Lexx

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 270
  • Zobrazit profil

Bylo, nebylo, stala se v moravskoslezské metropoli taková příhoda. Nebudeme na tomto místě podrobně analyzovat průběh řízení, neboť není co řešit, jedná se však o krásnou ukázku toho, jak funguje mysl (nejen) pokutchtivých úředníků. Zajímavé věci podtrhnu.

Jedna má kolegyně (dále jen "kolegyně") v ranních hodinách při podélném parkování na ulici takřka v nulové rychlosti nacouvala do vzadu stojícího vozidla, v němž seděla řidička (říkejme jí "poškozená"). Obě dámy se šly podívat na způsobenou škodu a s konstatováním, že žádná škoda nevznikla, se rozešly do svých zaměstnání. Poškozené se to však během pobytu v zaměstnání rozleželo v hlavě a odpoledne zavolala fízly s tím, že má poškozenou poznávací značku. Tito se ujali věc řešit, nafotili si obě vozidla a předvolali si kolegyni, která jim popravdě vše vylíčila, tedy že do auta nacouvala, ale že žádné poškození nebylo způsobeno. Fízli věc předali k řešení na magistrát s oznámením dvou přestupků: způsobení nehody a hlavně ujetí od nehody, což je za 7 bodů. Úředník si kolegyni předvolal telefonicky.

V tuto chvíli dostává věc na starost Lexx. Domluvili jsme se s kolegyní, že na úřad půjdu s ní a uvidíme, jaká (a jestli vůbec) padne nabídka na řešení případu, ona se pak rozhodne, jestli půjdeme do správního řízení full retard.

Některé zajímavé skutečnosti:
1) Poškozená je zaměstnancem magistrátu, dokonce odboru dopravně správních agend (vydává registrační značky apod. - a jo, to vysvětluje její kmotrovskou poznávačku se čtyřmi devítkami) - stejný odbor, který řeší přestupky, stejná budova, jen jiné patro,
2) fízli zaevidovali na autě pouze "stěr v prachu", žádné poškození - ani popraskaný lak, nic,
3) údajně poškozená poznávačka neodpovídala místu kontaktu (auta se střetla pravým zadním rohem a levým předním),
3) poškozená měla svědka nehody - což je ale zcela škokující, neboť u té nehody nikdo jiný nebyl.

Vybaven argumentem, že nevznikla škoda -> není nehoda, a připraven na Pecinův scénář jsme se s kolegyní vydali na magistrát. Úředník přesně podle Pecinova scénáře mě chtěl vyhodit, avšak ubit argumenty mě tam nakonec nechal (chtěl to původně ukončit s tím, že to dnes rozpustíme a na příště předvolá kolegyni písemně, tak mu říkám, že stejně přijdu a pak budeme muset o odmítnutí mé účasti sepisovat protokol, takže pro něj bude jednodušší, když mě tam dneska nechá). Byl dost rozčilený a neustále odváděl řeč jiným směrem... Ale poměrně rychle přijal naši variantu, že se nestala nehoda, a tedy ani ujetí od nehody. Dokonce uvedl, že poškozená si poznávačku nevyměnila (vylustroval si to), takže ke škodě na poznávačce nedošlo. ALE: Vzhledem k tomu, že řidič při couvání nesmí ohrozit ostatní účastníky a kolegyně řidičku ve stojícím autě ohrozila, když do něj narazila, tak jí za to stejně udělí pokutu. Úředník se několikrát rozohnil, třeba o tom, že tam stejně nikdo nesmí parkovat, protože tam nezůstává 6 metrů (říkám, že to je jednosměrka, tak wtf); o tom, že on má každou chvíli na zaparkovaném autě důlek (říkám, že pak je to nehoda, což je ale úplně jiná situace, takže wtf); o tom, že kdyby mezi těmi auty někdo stál... (ale tam nikdo nestál, takže wtf, navíc dodávám, že vůbec nemůžeme hovořit o ohrožení poškozené, pokud to bylo v rychlosti cca 1km/h)... Utínám debatu s tím, ať dá cenovou nabídku a podle její výše se rozhodneme, jestli půjdeme do řízení, které nakonec vyhrajeme, akorát to bude o něco delší (a pro mě mnohem zábavnější). Dal 500 Kč. Aniž bych se zeptal kolegyně, jestli s nabídkou souhlasí, tak jsem ji odmítl. Po další debatě dal 200 Kč, s čímž kolegyně souhlasila.

A mně zbyly oči pro pláč, neboť se již nikdy nedozvíme, jak to bylo s tím tajemným svědkem nehody - jestli se třeba poškozená v zaměstnání nedomluvila s dalším úředníkem magistrátu, aby jí šel svědčit apod...  :'( To by byly tak krásné otázky na ústím jednání, škoda.
« Poslední změna: 13 červen 2018, 10:38:58 od Lexx »
IP zaznamenána

Mesec

 • Příspěvků: 909
  • Zobrazit profil
Re:Ujetí od "nehody" / sonda do duše magistrátních úředníků
« Odpověď #1 kdy: 13 červen 2018, 12:35:35 »

Škoda ten konec....

Jaký byl tedy verdikt toho přestupku?
IP zaznamenána

Lexx

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 270
  • Zobrazit profil
Re:Ujetí od "nehody" / sonda do duše magistrátních úředníků
« Odpověď #2 kdy: 13 červen 2018, 12:53:37 »

Co tím myslíš?
200 Kč příkazem na místě za jiné porušení povinnosti - § 125c odst. 1 písm. k).
IP zaznamenána

Lexx

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 270
  • Zobrazit profil
Re:Ujetí od "nehody" / sonda do duše magistrátních úředníků
« Odpověď #3 kdy: 13 červen 2018, 12:55:55 »

Fakt by mě zajímalo, jestli by se ve správku snažili o "ujetí od nehody", kdybychom nezvolili takhle aktivní postup. To už se také bohužel nedozvíme.
IP zaznamenána

gumidos

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 971
  • Zobrazit profil
Re:Ujetí od "nehody" / sonda do duše magistrátních úředníků
« Odpověď #4 kdy: 13 červen 2018, 13:31:40 »

Dopravní nehoda je definována jako:
§ 47 (1) Dopravní nehoda je událost v provozu na pozemních komunikacích, například havárie nebo srážka, která se stala nebo byla započata na pozemní komunikaci a při níž dojde k usmrcení nebo zranění osoby nebo ke škodě na majetku v přímé souvislosti s provozem vozidla v pohybu.

Pokud se dámy usnesly, že ke škodě na majetku nedošlo - pak nedošlo k dopravní nehodě.

Dále pak:
- s ohledem na popsané konzilium obou žen určitě došlo k neprodlenému zastavení vozidla
- nehodu nebylo nutné ohlašovat policistovi
- s ohledem na neexistenci škody nebylo nutné prokazovat totožnost

Jak by tedy mohlo dojít k "ujetí od nehody"?
IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 301
  • Zobrazit profil
Re:Ujetí od "nehody" / sonda do duše magistrátních úředníků
« Odpověď #5 kdy: 13 červen 2018, 13:47:54 »

No však to jenom na paní zkoušeli. Lexx jí z toho dostal a kdyby šli do SŘ tak by jistě vyhráli, ale paní pragmaticky souhlasila se zaplacení 200Kč místo táhlého SŘ, které by jí vzalo spoustu času.
IP zaznamenána

Mesec

 • Příspěvků: 909
  • Zobrazit profil
Re:Ujetí od "nehody" / sonda do duše magistrátních úředníků
« Odpověď #6 kdy: 13 červen 2018, 20:57:40 »

Když je to bez bodů, tak bych to bral jako přijatelnou alternativu. Na druhou stranu, pořád lepší než "ujetí od nehody"
IP zaznamenána