30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost +14 km/h Jižní spojka  (Přečteno 23706 krát)

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« kdy: 29 Července 2014, 17:48:05 »

Zdravím,
tak mi došla výzva k zaplacení určené částky (600 Kč) z pražského magistrátu, prý Jižní spojka 94 km/h, nehoda se nestala, atd. (jak to vědí?) - neuvádějí vůbec jestli byla odečtena odchylka měření. Teorii mám nastudovanou ale zatím žádné praktické zkušenosti. Jisté je, že řídila osoba odlišná od provozovatele. Poslali to už po 3 týdnech od zjištění skutku. Mám v plánu to zatím ignorovat a pokud pošlou poté předvolání k podání vysvětlení tak jim tam hodit jako řidiče cizince. Mám požádat už v této fázi o kopii spisu nebo počkat až co dalšího podniknou?
Máte nějaké doporučení jakou nejlepší taktiku zvolit proti magistrátu v Praze? Rád bych požádal až to bude potřeba o pomoc zkušenější kolegy tady z fóra. Předem děkuji za názory. Kdyžtak pošlu naskenovanou kopii výzvy ale je to asi magistrátní standard verze.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #1 kdy: 29 Července 2014, 22:13:59 »

Mám v plánu to zatím ignorovat a pokud pošlou poté předvolání k podání vysvětlení tak jim tam hodit jako řidiče cizince. Mám požádat už v této fázi o kopii spisu nebo počkat až co dalšího podniknou?

Správný postup, v Praze mám několik ignorací a zatím cca 3 - 4 měsíce ticho po pěšině.
O kopii spisu žádat až přijde příkaz nebo oznámení o zahájení řízení.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #2 kdy: 30 Července 2014, 10:35:30 »

v praglu se v techto případech kdy je to parkování / rychlost z kamer osvědčilo nedělat nic. Už takhel uběhlo od dvou určených částek 1 rok a další 2 také nevypadají že by se jim chtělo něco podnikat. Zvláštní mě ale příjde že za rychlost mě už 3 roky nic nepřišlo zatím co ostatním chodí... zvláštní
IP zaznamenána

Houbak

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #3 kdy: 09 Srpna 2014, 01:24:04 »

Je pravda, že mi v březnu tohoto roku přišlo 600Kč za překročení MPR v Cholupickém tunelu. Doposud jsem nereagoval, jelikož jsem na to zapomněl a teď je mi blbé po takové době něco psát, i když je postup jasný.

Nechám to tedy také vyhnít a uvidíme, jestli se nějakej ouřada ozve s urgencí faktury po splatnosti  8)
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #4 kdy: 10 Srpna 2014, 21:06:45 »

Žádná urgence nebude, částka je pouze takový legální úplatek (D-FENS to nazval "pokutička se slevou") před samotným zahájením správního řízení o správním deliktu.
IP zaznamenána

Neo

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2014, 14:31:44 »

Jsem ve stejné situaci - rovněž jižní spojka a velmi nebezpečná rychlost 92 km/h zaznamenaná automatizovaným systémem. Chtěl bych se zeptat, protože se jedná o služební auto (i k soukromým účelům), jak do toho co nejméně zatahovat zaměstnavatele? Výzvu k uhrazení určené částky od magistrátu, která dorazila do datové schránky zaměstnavatele přesně 2 týdny od přestupku(!), mi zaměstnavatel předal a asi očekává, že si to vyřeším...
Dočetl jsem se tu o spoustě nových posílačů výzev na pražském magistrátu. Máte také nějaké aktuální info, jestli už něco dělají v případě ignorace jejich výzev (a po jaké době)?
Díky...
IP zaznamenána

jezkovi.voci

  • Host
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2014, 23:00:56 »

To je zajímavý. Mě nikdy nic z Jižní spojky nepřišlo... nebude to třeba tím, že si těch pár set metrů pod buzerbudkama prostě ohlídám, abych nejel víc jak 83kmh???  ;)
IP zaznamenána

Neo

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #7 kdy: 25 Října 2014, 01:51:24 »

Rozhodně je to tím, milý jezkovi voci. Ty v tom zkrátka umíš chodit. My, co to tak dobře neumíme, jsme pak ochotni se tady ztrapňovat s žádostí o radu...
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #8 kdy: 25 Října 2014, 10:50:52 »

Jo, to mi připomíná něco, co jsem tu se všemi chtěl probrat. Kdysi mi nějaký taxikář poradil, že když na těch čárách, kde začíná měření, nebudu v pruhu ale mezi pruhy, tak mne nezaregistrují. Samozřejmě tam pro to musí být prostor, abych se nenacpal někomu do pruhu :). Nicméně zrovna na jižní spojce to dost často provozuji, a odtamtud opravdu nikdy nic nepřišlo (a to si těch 83 km/h fakt nehlídám - raději se věnuji provozu kolem sebe). Moc mi to nedávalo smysl, ale říkal jsem si, že to budu zkoušet.

Vlastně mi nechodí vůbec nic z míst, kde tohleto provozuji (ještě je jeden úsek na metru Kačerov), ale na klasické křižovatce Ječná/Sokolská, kde tohleto provozovat nejde, mi už začaly líbesbrífy chodit...
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #9 kdy: 25 Října 2014, 16:41:40 »

Také přidám svou zkušenost s jižní spojkou. V době, kdy jsem ještě neznal toto fórum, jsem obdržel pokutu z kamerového systému s tím, že jsem jel rychlostí 104km/h po odečtení 99km/h. Dorazil sem poslušně do korunní, ačkoliv na fotce sem nebyl poznat, jelikož se do kamer neusmvám, bylo mi řečeno, že pokud se přiznám čekají mě dva body a 800kč. Bohužel to bylo hned po skončení osoby blízké,resp. možnost nebýt sankciován, do té doby sem nedostal jedinou pokutu  >:(  Zjistil sem, že je jedno jestli mezi dvouma kamerama na párset metrech jedete předpisově, protože oni měří i mezi měřenými úseky! Jinak řečeno, pod kamerama sem jel slušně a k dalšímu úseku dojel rychle... PS: kdybych se prý nepřiznal, nemusel sem dostat body, ale jen pokutu.. po tomto zjištění sem měl chuť policajtovi za okýnkem zakroutit krkem..
PS2: Na projíždění mezi pruhy už mi taky byl dán typ, od jednoho týpka co mě svezl v báwu a udělal mi tím radost:))  ale nevím jak to může fungovat, i jedna kamera vidí do druhého pruhu, leda by tam bylo automaticky dané místo kde to má číst spz a pokud by se to nepovedlo tak by to ani nevyhodnotilo přestupek..
« Poslední změna: 25 Října 2014, 16:43:26 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #10 kdy: 25 Října 2014, 17:33:11 »

Pokud vím, tak v programech typu OCR, které čtou RZ, je třeba zadat očekávanou velikost značky a program ji na snímcích vyhledá. Pro správné načtení stačí tak 5 okének, čili asi 0,2 vteřiny. Pokud by značky na kraji zorného pole kamery měly být nečitelné, pak kvůli objektivu kamery, ne kvůli programu.
IP zaznamenána

jezkovi.voci

  • Host
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #11 kdy: 25 Října 2014, 19:58:01 »

Rozhodně je to tím, milý jezkovi voci. Ty v tom zkrátka umíš chodit. My, co to tak dobře neumíme, jsme pak ochotni se tady ztrapňovat s žádostí o radu...

Milý Neo,
já se taky rád zeptám, když něco nevím  :) ale když jsou někde radary imrvere furt stejně a znám to tam, tak proč tam rychlost nesnížit? Je to taky jedna z variant, není-liž pravda? Uvítal bych třeba grafiku úsekových měření nejen v Praze, ale třeba v OL, OV, PU apod.
IP zaznamenána

Neo

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #12 kdy: 26 Října 2014, 02:26:34 »

Ano, v úsekovém měření taky jedu podle předepsané rychlosti. A zrovna zde jsem jistě jel řádově nejméně stokrát. Ale v onen den jsem zapomněl ubrat v čilém rozhovoru s mojí drahou. Nu což, stalo se. Jen nejsem ochoten přispívat na podobné nestoudnosti. Z vyššího principu mravního. Uplyne-li jeden rok od tohoto, mnou spáchaného zločinu, aniž bych musel pokutu (nebo, nedej Bože, určenou částku) zaplatiti, zavazuji se zde, že prvního bezdomovce obdaruji šesti sty korunami, které po mně magistrát vyžaduje...
« Poslední změna: 26 Října 2014, 08:43:11 od Neo »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #13 kdy: 31 Října 2014, 00:45:05 »

....Zjistil sem, že je jedno jestli mezi dvouma kamerama na párset metrech jedete předpisově, protože oni měří i mezi měřenými úseky! ..
což ovšem není žádná novinka a platí jen ve směru Bráník - Hostivař
pokud sjedete na D1, můžete valit už za prvním úsekem
( asi to programoval nějaký moravan )
apropo, má to i oficiální název "virtuální úsek"
IP zaznamenána

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +14 km/h Jižní spojka
« Odpověď #14 kdy: 31 Října 2014, 10:00:29 »

A je to normálně označené na kamery.praha.eu
http://kamery.praha.eu/SemaforDetail.jsp?id=753502
IP zaznamenána