30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlozmrdi z Mikulova  (Přečteno 14993 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #30 kdy: 11 Června 2018, 20:02:21 »

1. Ano, ta první možnost je teoreticky správná. Ale pokud náklaďák předjížděl motocyklistu, tak by byl na snímku místo motorky (což není) nebo je vyfocen na předchozím snímku - to se dá snadno zjistit, nebo měl raketový pohon. :) a vysoce teoreticky nemusel být zachycen, neboť výrazně zrychloval, případně výrazně brzdil (pak je v něm náš motorkář zabořen ještě teď) :)

2. Od boku vozidla to neprojde, to by musela být garáž kolmo na parkující vozidlo a ještě ve vhodném úhlu. Posunutí frekvence vzniká odrazem přední nebo zadní části vozidla. Teoreticky by se tam mohl signál vyskytnout i v zobrazené konfiguraci, ale na velmi krátkou dobu. Protože nelze uvažovat součet ani rozdíl s motocyklistou (velmi malá odrazná plocha), ale s bokem stojícího osobního vozidla, musel by dotyčný projet garáží skrz plnou rychlostí naměřenou motorkáři. Nebude to sedět ani na úhly odrazu, ani na dobu měření, ani na odrazné plochy (tj. úroveň signálu).

3. Neumím si představit. Malá odrazná plocha motocyklu, radar dost spolehlivě rozeznává směr (to konečně i člověk u zvukové verze Dopplerova jevu). Edit: A taky by musel jet plnou naměřenou rychlostí.

Takže skutečně teoreticky funkční je první verze, ovšem pouze za předpokladu, že na předchozím snímku je něco velkého a hlavně to má velkou zadní odraznou plochu. Ale i kdyby to tam bylo, tak to těžko vyjde časově.

A 60m není v rozporu s návodem, je to pouze nedoporučované při předpokládané možnosti odrazu.

A pozor, já se Vás nesnažím odradit nebo znechutit, ale nasimulovat (byť neuměle) argumenty případného metrologa 2. kategorie :)

Edit:
Obrázek perfektní :) Nicméně stojím si za svým, a Váš obrázek to podle mě potvrzuje :)
« Poslední změna: 11 Června 2018, 20:13:04 od uziv »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #31 kdy: 11 Června 2018, 20:17:03 »

Ad 1: Náklaďák jel při předjíždění v protisměru, takže ani při prudkém brzdění by se nic nestalo. Navíc je někde dáno, že Ramer vyfotí každé vozidlo, které překročí rychlost?

Ad 2: Vozidlo zajíždějící do garáže by muselo jet výrazně rychleji, než si radar myslí (kvůli úhlu měření). Téměř jistě by se rozmázlo o konec garáže. Ovšem to by pak v důsledku překročení rychlosti došlo k nehodě a překročení rychlosti by nešlo sprdelizovat.

Ad 3: U motocyklu na chodníku jedoucího dle náčrtku (tj cca na západ) je směr v pořádku (na odjezdu). A třeba takový Goldwing má odrazné plochy poměrně dost.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #32 kdy: 11 Června 2018, 20:34:14 »

Vzdávám se. :'( Musel bych začít počítat výkonové poměry, ekvivalenty odrazných ploch atd. a to se mi skutečně nechce a musel bych si to znovu nastudovat. A taky nemám relevantní parametry radarů od Rametu, a obávám se, že mi je nepošlou, takže by to byly jen odhady.

Edit: Kolik asi tak Goldwingů jezdí v Mikulově po chodníku.  :) Posílám SZ.
« Poslední změna: 11 Června 2018, 20:37:53 od uziv »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #33 kdy: 11 Června 2018, 20:47:34 »

Navíc osa svazu radaru by měla svírat 22° s měřeným úsekem. Vychází mi to spíš na 25° - otázkou je, zda s radarem někdo neoprávněně nemanipuloval. Také jej samozřejmě mohli špatně nastavit od začátku.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #34 kdy: 12 Června 2018, 00:51:34 »

Merite chybne mily Watsone - je to ~19±1°, mozna to souvisi se spatnym umistenim motorky do mapy https://en.mapy.cz/s/2JCu4 .

Nejaka teorie, jak radary meri https://dspace.cvut.cz/bitstream/handle/10467/61728/F3-DP-2015-Matousek-Rostislav-matousek_rostislav.pdf

Update: mate pravdu Cikusi, je to v polovine usecky, ale spatne zamerujete objektiv na mape a osy jizdy... podivejte se na stin

Update2: mozna pujde napadnout to vozidlo ve smeru paprsku, je to v navodu - plot+ svodidlo
« Poslední změna: 12 Června 2018, 01:33:20 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #35 kdy: 12 Června 2018, 00:59:04 »

fu> Já měl za to, že osa radarového svazku bude uprostřed úsečky, která na fotografii vyznačuje radarový svazek. Ale uznávám, že jsem to tam hodil jen tak od ruky.

edit: Ono to nakonec těch požadovaných 22° asi bude.

edit2: Nebo ještě podle těch azimutů: 140 - 118 = 22. Takže úhel měření spíše napadnout nepůjde.
« Poslední změna: 12 Června 2018, 01:28:24 od Číkus »
IP zaznamenána

libca

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #36 kdy: 05 Června 2019, 14:05:53 »

ahoj,

do kdy mi musí úřad něco předložit, abych musel zaplatit pokutu?
jde mi o to, zda 1 nebo 2 roky je potřeba na promlčení?
(spácháno bylo 25.5.2018)

dík
d.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #37 kdy: 05 Června 2019, 16:31:33 »

V té věci tu vidím jen výzvu k úhradě určené částky.. jestli se pak už nic dalšího nestalo a tak nebylo zahájeno s nikým řízení tak došlo k promlčení 26.5.2019.
IP zaznamenána

libca

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #38 kdy: 05 Června 2019, 17:21:36 »

no komunikovali s německou stranou která řídila. Právě že dnes dorazilo něco do šatičky, tak jestli mám raději 10dni vyckat
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #39 kdy: 05 Června 2019, 20:13:47 »

S provozovatelem vozidla doposud nebylo zahájeno správní řízení?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #40 kdy: 05 Června 2019, 20:18:42 »

Mno pokud ne, tak je vyhráno  ;)
IP zaznamenána

libca

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #41 kdy: 05 Června 2019, 20:45:59 »

nebylo zahájeno

takze DS muzu s klidem otevrit?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #42 kdy: 05 Června 2019, 20:53:45 »

libca> V tom případě by mělo být promlčeno. Nicméně je i tak dobrým zvykem z opatrnosti zásilky přebírat až poslední den lhůty pro vyzvednutí.

Mesec> Jen si dovolím upozornit, že klíčem k povýšení je kvalita a nikoli kvantita. Možná je to mým chybným úsudkem, ale mám delší dobu pocit, že se snažíte generovat velké množství příspěvků, snad za cílem být povýšen. Pokud se mýlím, tento můj výplod ignorujte.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #43 kdy: 06 Června 2019, 20:19:57 »

takze DS muzu s klidem otevrit?

Jestli nevíte o ničem kde by lhůta hrála roli tak asi můžete vyzvednout.. třebas to bude jen roční výpis přístupů do registru  :)
..jistota je i tak počkat z principu..

Ale až do DS půjdete tak si zapněte notifikace e-mailem a rozšířený obsah.. pak obvykle poznáte už z notifikace o co jde.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Rychlozmrdi z Mikulova
« Odpověď #44 kdy: 06 Června 2019, 21:21:17 »

takze DS muzu s klidem otevrit?

Jestli nevíte o ničem kde by lhůta hrála roli tak asi můžete vyzvednout.. třebas to bude jen roční výpis přístupů do registru  :)
..jistota je i tak počkat z principu..

Ale až do DS půjdete tak si zapněte notifikace e-mailem a rozšířený obsah.. pak obvykle poznáte už z notifikace o co jde.

Nevím zda to poslaly hromadně,ale 5.6. posílaly do DS pravidelný roční výpis Registru obyvatel , takže pravděpodobně to možná bude totéž :-)
« Poslední změna: 06 Června 2019, 22:16:33 od TomRider »
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.