30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz za několik přestupků - nezvládnutý Helmuth, vše se vrátilo provozovateli  (Přečteno 7439 krát)

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Zdravím, mám dotaz, neboť jsem úplně blbá a zase jsem pokazila, co šlo. Koncem minulého roku a začátkem tohoto mým autem bylo spácháno několik přestupků, kde NEBYL ztotožněn řidič (radar, parkování, červená a zase radar), vždy když mi přišel k jednotlivým pokutám příkaz, tak jsem zaslala sdělení o totožnosti řidiče - nahlásila jsem Helmutha, ale nepostarala jsem se o to, aby Helmuthovi bylo možné vložit psaní do schránky (zapomněla jsem tam uvést cedulku s příjmením), bylo tedy nařízeno ústní jednání, kam se Helmuth nedostavil. Úřadu se nepodařilo v 60 dnech zjistit pachatele přestupků, a tak se mi vše vrátilo zpět v souhrnné pokutě 6000 Kč, teď mám možnost podat proti (příkazu) přestupkům odvolání. Rozjede se správní řízení, kde mi bylo řečeno, že pokuta bude vyšší? Mám vůbec šanci na úspěch? Přesně něco podobného se mi stalo před půl rokem, kdy jsem proti rozhodnutí správního řízení podávala odvolání na krajský úřad, zatím mi nic nepřišlo. Mám tedy vůbec nějakou šanci na úspěch, nebo mám raději s klidem zaplatit tu pokutu? Pokud mám šanci, poradil by mi prosím někdo, jakým způsobem bych se mohla bránit?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil

Motate pojmy = odvolání se podává vůči rozhodnutí a odpor vůči příkazu. Co Vám tedy došlo?
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Zdravím, momentálně mi přišel příkaz za ty 4 pokuty, kde nebyl ztožněn řidič, mám proti tomu možnost podat odpor. Ale psala jsem, že před půl rokem se mi stalo něco podobného, kde mým vozem byl spáchán přestupek, přišel mi příkaz, já nahlásila řidiče, řidič neznámý (nekomunikoval) vrátilo se to provozovateli vozidla s vyšší pokutou, rozjelo se správní řízení, na ústní jednání jsem se nedostavila, bylo vydáno rozhodnutí a já proti rozhodnutí podala odvolání ohledně kterého mi stále nic nepřišlo.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Úřadu se nepodařilo v 60 dnech zjistit pachatele přestupků, a tak se mi vše vrátilo zpět v souhrnné pokutě 6000 Kč, teď mám možnost podat proti (příkazu) přestupkům odvolání. Rozjede se správní řízení, kde mi bylo řečeno, že pokuta bude vyšší? Mám vůbec šanci na úspěch?

Jestli dopis je příkaz tak podáváte odpor.. pokuta už vyšší nebude, ale když prohrajete tak to bude dražší o náklady řízení 1000Kč.
Vždycky máte šanci na úspěch.. i když to vypadá úplně marně tak stejně můžete vyhrát.. ale jak vysoká je šance nejde říct když o tom případu nic nevíme.

Ale pokuta 6000 asi není spodní hranice a tak i když nevyhrajete tak můžete vybojovat snížení pokuty..

jestli radar není nejvyšší překročení.. +40 v obci a nebo +50 mimo obec.. tak se dá hrát i na dohodu.. doručíte odpor na úřad osobně a navštívíte toho úředníka a řeknete mu že 6000 je moc, ale když udělá nový příkaz na 2500 tak to zaplatíte.
Jestli tam je nejvyšší překročení rychlosti tak to jde taky udělat, ale spodní hranice pokuty je 5000 a tak moc neušetříte..
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

Hlavně teda jsem nanašel pro který z těch 4 přestupků by šla uložit pokuta přes 5.000,- Kč, ledaže to parkování bylo stání na invalidech, kde je spodní hranice 5.000,- ... v takovém případě dohoda na 2.500,- taky neklapne.

Ještě by mě zajímalo: ty 4 dopisy, na které jste napráskala Helmuta, byly zřejmě výzvy (a nikoliv příkazy), rozumím tomu sprvně?
Napadá mě ještě řešení udělat z Helmuta Deathmuta... neznám zákon, který by ukládal mrtvole mít zřízenou schránku.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Hlavně teda jsem nanašel pro který z těch 4 přestupků by šla uložit pokuta přes 5.000,- Kč

za červenou je ve společném řízení horní hranice 7500..
..a radar je některý ze tří přestupků a za ten nejhorší je ve společném řízení až 15000
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

Pravda, na to jsem zapomněl, že si to můžou navýšit na polovinu sazby nejpřísněji trestaného přestupku.
Tak se omlouvám.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil

Ale stejně u SprDele nesmí podle §125f (3) jít nad 10 000Kč.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil

Trochu v tom plavete, nahrajte anonymizované dopisy od začátku do konce, pak Vám může někdo poradit
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Zdravím, zasílám anonymizovanou kopii posledního dopisu a ano nejprve jsem obdržela vždy výzvy
« Poslední změna: 15 Května 2018, 21:56:08 od sabca88 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Na obrázku je vidět ze 4 přestupků jen parkování..

aspoň napište jaký přestupek jsou ty 2 radary.. na překročení rychlosti jsou 3 různé přestupky..
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Omlouvám se, bohužel mi příloha nelze načíst druhý přestupek: překročení rychlosti o 20 km/h a více jelo se 74 km/h a, a další přestupek třetí červená a čtvrtý červená
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Mám podat námitku podjadtosti?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

jsem z toho zmatený.. tak je to 2x rychlost, červená a parkování a nebo 2x červená, rychlost a parkování??
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Ano v tom příkazu je 2x rychlost jelo se 74km a 2x červená a pokuta 6000 Kč za vše, já nahlásila předtím než přišel tento příkaz, že to řídil cizinec, jenomže byl nekontaktní, a tak se vše vrátilo mně
IP zaznamenána