30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "Pokračujte, my máme případ, jo."  (Přečteno 25438 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
"Pokračujte, my máme případ, jo."
« kdy: 05 Května 2018, 04:30:55 »

Našel jsem jedno starší video. Předpisová jízda v noci, prázdné silnice, najednou hlídka, která nejdříve sleduje, pak pustí majáky, na které řidič nezastavuje, pouze se uklidí ke krajnici a jede si dál. Dodatečně pak hlídka zapne zvuk, k tomu STOP, na což tedy řidič zastaví v očekávání, co bude a ono se jenom doví "Pokračujte, my máme případ, jo.". Asi to byl zásadní případ, když nebylo potřeba majáků.

https://youtu.be/CWkr3EZGmiE
« Poslední změna: 05 Května 2018, 04:49:37 od swenak »
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:"Pokračujte, my máme případ, jo."
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2018, 20:12:04 »

Dotaz, kdybych teoreticky zašlápnul brzdu setinu po tom, co rozsvítí nápis STOP a policejní vůz by do mě naboural, čí by to byla vina? Už jsem to párkrát zkusil a je úplně jasný, že to prostě nedaj, vždycky jsem musel na poslední moment cuknout abych zabránil srážce a vždycky je to vytočilo k nepříčetnosti. Oni se mě vždycky ptají, jestli jsem je jako neviděl nebo co a já jim odpovídám, že jsem na dálnici asi nezastavil jen tak z prdele, jasně že jsem je viděl - STOP, tak stopuju, co jako chtěj.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:"Pokračujte, my máme případ, jo."
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2018, 22:11:35 »

Už mě to taky napadlo (zvlášť když jsou střelci v O3 s radarem 30cm od mý prdele), řidič má povinnost zastavit vozidlo ale zároveň neohrozit ostatní a vzhledem k tomu že oni mají kameru tak to na neviditelnýho zajíce uhrát asi nepůjde (nebo aspoň ve dne). Dle mě by to mohlo být bráno jako vybrždění se všemi následky a také je možnost odmítnutí plnění od pojišťovny.

Takže hodit blinkr vpravo, cuknout volantem vpravo a začít víc brzdit (ale neflekovat), pokud to řidič udělá dostatečně rychle a nepředvídaně pak by to teoreticky mohlo být uhratelné.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:"Pokračujte, my máme případ, jo."
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2018, 00:54:10 »

ZPPK § 18 odst 1.
ZPPK § 19 odst 1.

Podle mě nemusím dokazovat, že mi pod kola vběhnul zajíc. Vybržďování je, když zašlápnu brzdu neočekávaně, neočekávatelně a bezdůvodně. Policista, který rozsvítí nápis STOP si vymáhá zastavení vozidla, dokonce je oprávněn užít síly a donucovacích prostředků, aby toho dosáhl a tedy očekává, že vozidlo zastaví. Pokud policista rozsvítí nápis STOP a v ten okamžik já zadupnu brzdu do podlahy, tak ho nevybržďuju. On mi dal důvod k zastavení a moje zastavení očekává. Pakliže by tvrdil, že jsem to udělal naschvál, pak by mi takový úmysl musel prokázat.

Nejsem odborník, ale jestliže si policajt vynucuje moji poslušnost z pozice síly, celý manévr sám zahájil a má se jednat o odborníka se školením a psychotesty, tak musí nést za svoje jednání alespoň elementární odpovědnost.

EDIT: Nenašel jsem nic konkrétního, ale ještě mě napadá, jestli to neupravuje nějaká vyhláška stran blinkrů a změn směru jízdy. Pokud mám třeba zajet ke straně, možná by se dalo nějak napadnout šlápnutí na brzdu, pokud tomu nepředcházel blinkr. To co já mám na mysli je fakt hardcore zašlápnout brzdu hned jak rožne. Ale možná by bylo správnější nejdřív dát třeba všechny blinkry (abych neindikoval kam se chystám zastavit) a pak to zadupnout.
« Poslední změna: 07 Května 2018, 00:56:36 od mcsoap »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:"Pokračujte, my máme případ, jo."
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2018, 14:08:47 »

Otázkou jest, zda takové uvedení vozidla do klidu je zastavením, či zastavením vozidla. IMHO je to zastavení vozidla, naopak pokračování v jízdě by mohlo být kvalifikováno jako nezastavení vozidla na signál, který přikazuje zastavit vozidlo nebo na pokyn „Stůj“ daný při řízení nebo usměrňování provozu srv. § 125c odst. 1 písm. f) bod 5. ZPPK s drakonickou sankcí  5 bodů a při recidivě i odebrání ŘO. Tresty mají ještě všelijaké varianty, nebudu podrobně rozebírat.
Nikde jsem se však nedočetl, že by řidič při zastavení vozidla byl povinen dávat blinkr.

Pokud by to však mělo býti zastavením, jaxe domnívá SYeti, tak důvodem pro zastavení je vykládka/nakládka nákladu a osob, což řidič v dané situaci patrně neplánuje. Takové uvedení vozidla do klidu SYeti style by mohlo býti pouze stáním, na což platí dost striktní pravidla pro to, kde leze a kde nelze parkovat.
« Poslední změna: 07 Května 2018, 14:13:52 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:"Pokračujte, my máme případ, jo."
« Odpověď #5 kdy: 07 Května 2018, 14:36:12 »

Směr jízdy nemění, ani z něj nevybočuje...že by to vyžadovala bezpečnost provozu? S fízlem/celníkem v zádech je provoz vždy bezpečný, ne?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:&quot;Pokračujte, my máme případ, jo.&quot;
« Odpověď #6 kdy: 07 Května 2018, 20:19:58 »

Otec si nedávno stěžoval, že má dvakrát měněné díly vepředu, ale ani jednou vzadu, tak mu to zkusím navrhnout...
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:"Pokračujte, my máme případ, jo."
« Odpověď #7 kdy: 08 Května 2018, 11:15:17 »

Pořád tomu rozumím tak, že pokud si policista vynucuje zastavení nápisem STOP a já dupnu na brzdu, je to dál jeho problém. Dojde-li ke srážce vozidel, viníkem musí být jednoznačně řidič policejního vozidla, protože zákrok (vynucování si zastavení asi není jenom úkon) zahájil, sám chtěl abych zastavil a po tom, co jsem uposlechl, do mě ještě neaboural. Podle mě to je spíš na tom, co se bude dít dál - určitě budou na řidiče tlačit, aby přiznal, že to udělal naschvál, nebo aby potvrdil, že viděl, že to nemůžou stihnout ubrzdit, nebo by mohli nějak "optimalizovat" papíry až po akci, čili bych do toho manévru nešel, aniž bych u sebe neměl alespoň dvě nahrávací zařízení (skryté a mobil) a nejlépe ještě svědka.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:"Pokračujte, my máme případ, jo."
« Odpověď #8 kdy: 08 Května 2018, 11:25:59 »

Možná se blbě ptám, ale existuje u policejního auta něco jako černá skříňka, která nesmazatelně a prokazatelně zaznamená zapnutí signálu stop?
Ono to také může dopadnout tak, že prohlásí svorně, že řidič z ničeho nic sám náhle zadupnul na brzdu a je takto ohrozil na životech atd. (se všemi následujícími důsledky).
Ano, jsou sice kamery do auta, ale ty většinou zaznamenávají situaci vpředu, ale málokteré zaznamenávají i situaci vzadu. Takže pokud by dotyčný člověk neměl tuhle (předo/vzadu) kameru, tak by byl v mnohem horší pozici, protože zbraní (= auto) zaútočil na úřední osobu a ohrozil na zdraví a životě…
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:"Pokračujte, my máme případ, jo."
« Odpověď #9 kdy: 08 Května 2018, 11:41:32 »

Možná se blbě ptám, ale existuje u policejního auta něco jako černá skříňka, která nesmazatelně a prokazatelně zaznamená zapnutí signálu stop?
Ono to také může dopadnout tak, že prohlásí svorně, že řidič z ničeho nic sám náhle zadupnul na brzdu a je takto ohrozil na životech atd. (se všemi následujícími důsledky).
Ano, jsou sice kamery do auta, ale ty většinou zaznamenávají situaci vpředu, ale málokteré zaznamenávají i situaci vzadu. Takže pokud by dotyčný člověk neměl tuhle (předo/vzadu) kameru, tak by byl v mnohem horší pozici, protože zbraní (= auto) zaútočil na úřední osobu a ohrozil na zdraví a životě…

V záznamu to rozhodně není/nemusí být. Zrovna tady mám video z palubní kamery policejního auta, kde je uvedená pouze rychlost. A je na tom křišťálově zřejmé, že když jsem to zadupnul, tak neměli šanci to ubrzdit a na poslední chvíli jsem zabránil nehodě tím, že jsem pustil brzdu, WOT a cuknul autem, abych jim dal prostor. Čili podle mě se ptáte naprosto správně a ta kamera by tam být měla.

Tohle není úplně pasivní obrana proti buzeraci, takže já bych se nedivil, kdyby dotyčný řidič strávil noc na fízlárně a policajti by se to snažili od začátku rozjet jako řidiče-vybržďovače. Video ze zadní kamery by mělo být nahráváno na internet v reálném čase a zrovna tak bodycamera řidiče by měla mít podobnou pojistku proti sabotáži ze strany policie. Různé kauzy z minulosti vypovídají o tom, že pokud poměr viny policie na nějakém jednání a domnělé šance to ututlat překročí nějaký threshold, tak neváhají jít full retard a pak se začnou ztrácet mobily, přestanou fungovat sd karty, záznamy z aut a bodykamer se stanou nečitelnými a tak podobně.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:"Pokračujte, my máme případ, jo."
« Odpověď #10 kdy: 08 Května 2018, 12:02:05 »

a neměli by náhodou dodržovat bezpečnou vzdálenost tak, aby i v případě vybržďovače stihli zastavit nebo se vyhnout?:))  pokud by to bylo v noci, šlo by vidět z kamery, že byly zapnuty majáky aspoň, pokud nezaznamenávají stop..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:"Pokračujte, my máme případ, jo."
« Odpověď #11 kdy: 08 Května 2018, 12:07:30 »

Fakt byste do toho šli i s rizikem vlastního rozbitého auta? Když si představím ty obsírky...IMHO je tohle silně za hranou.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:"Pokračujte, my máme případ, jo."
« Odpověď #12 kdy: 08 Května 2018, 12:15:25 »

Fakt byste do toho šli i s rizikem vlastního rozbitého auta? Když si představím ty obsírky...IMHO je tohle silně za hranou.

Já to takhle dělám už nějakou dobu a je to tak 1:1. Každý druhý zastavení musím pustit brzdu, vystartovat a ujet aspoň pár metrů, aby to do mě nenapálili. Dělám to proto, že to převrátí poměr sil - najednou už to pro ně není rutinní, ale jsou přednasraný a dělaj chyby. A je to taky tím, že mám starý auto, takže je mě to fakt jedno.

Je to věc názoru. Pro mě je za hranou třeba buzerovat někoho, kdo se na prázdný silnici otočil, nebo někoho zastavovat jenom proto, aby ho srali s nějakou výbavou. Kdyby mě nerozsvítili kvůli takový píčovině, tak by se to nikdy nestalo => můžou si za to sami.
« Poslední změna: 08 Května 2018, 12:19:33 od mcsoap »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:"Pokračujte, my máme případ, jo."
« Odpověď #13 kdy: 08 Května 2018, 13:01:48 »

Hlavne to za ty retardy nakonec zaplatime my... od zedniku je nevyhodi, skodu hradit nebudou muset - nevidim profit.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:&quot;Pokračujte, my máme případ, jo.&quot;
« Odpověď #14 kdy: 08 Května 2018, 14:21:26 »

a neměli by náhodou dodržovat bezpečnou vzdálenost tak, aby i v případě vybržďovače stihli zastavit nebo se vyhnout?:))  pokud by to bylo v noci, šlo by vidět z kamery, že byly zapnuty majáky aspoň, pokud nezaznamenávají stop..

Pokud blikají a houkají, nemusí. Sice by měl být na to vše důvod, ale jak víme, dúvod se vždy najde a když ne, nejsou moc postižitelní.
IP zaznamenána