30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Pozdě podaný odpor?  (Přečteno 10107 krát)

vlk.FTP

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[LOST] Pozdě podaný odpor?
« kdy: 01 Května 2018, 12:06:14 »

Zdravím všechny,

Dne 7.3.2018 na poště převzatý příkaz, 15.3.2018 v 15:24hod. (podatelna funguje do 15:30hod.) přijala el. podatelna emailem podaný odpor (se všemi náležitostmi kromě el. podpisu), následně druhý den přišlo do emailu potvrzení přijetí podání ze dne 15.3.2018 v 15:24hod. avšak datum zaevidování je 16.3.2018 hned ráno po 8.hod.

Můj dotaz zní: Byl odpor podán včas? Nebo už i toho 15.3. bylo pozdě?

Díky. Vlk
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2018, 12:12:50 »

Zdravím všechny,

Dne 7.3.2018 na poště převzatý příkaz, 15.3.2018 v 15:24hod. (podatelna funguje do 15:30hod.) přijala el. podatelna emailem podaný odpor (se všemi náležitostmi kromě el. podpisu), následně druhý den přišlo do emailu potvrzení přijetí podání ze dne 15.3.2018 v 15:24hod. avšak datum zaevidování je 16.3.2018 hned ráno po 8.hod.

Můj dotaz zní: Byl odpor podán včas? Nebo už i toho 15.3. bylo pozdě?

Díky. Vlk

A kolik vám bylo určeno času v zaslaném odpustku? Předpokládám že osm dní. Pokud máte potvrzení osmý den, tak to je v pořadku. Kdy to zaevidovali je jejich problém. Já když poslal námitku odjatosti, tak taky honem vystavili rozhodnutí a až pak zaevidovali námitku. A bylo jim to prd platný, odvolací orgán to označil za chybu.
IP zaznamenána

vlk.FTP

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2018, 13:31:52 »

Děkuji za reakci :),

Klasických ,,do osmi dnů,, -já si to taky myslím.., je to podle mě to samé jako kdybych toho 15. v 15:24 přišel na podatelnu s papírem..
Spíše si nejsem jistý, jestli už i toho 15. nebylo pozdě.. už mi totiž přišel nedoporučený dopis od ekonomického úseku magistrátu, že nemám zaplacenou pokutu >:(

Jak teď dál? Odvolávat se není proti čemu..takže stížnost? Komu, krajskému úř.?

Díky
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2018, 13:39:30 »

Je možnost jít tam a nahlédnou do spisu? Tak se totiž můžete ujistit o tom, proč úřad postupuje tak, jak postupuje. Tím se jednoznačně dozvíte, kde došlo k chybě - zda úřad považuje lhůtu za promeškanou a nebo třeba dokument vůbec nezařadil do správného spisu (třeba špatným přečtením č.j.). Je totiž zvláštní, že na podaný odpor nijak nereagoval.
IP zaznamenána

vlk.FTP

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2018, 14:24:29 »

Určitě hned ve středu jdu nahlédnout. Vždy mi po podání odporu přišlo ,,pokračování řízení po podaném odporu,, , teď nepřišlo nic..

Vidím v tom kulišárnu, jsem u oddělení deliktů provozovatele příslušného úřadu oblíbený občan...stejně jako můj Helmut.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2018, 16:02:01 »

Můj dotaz zní: Byl odpor podán včas? Nebo už i toho 15.3. bylo pozdě?

Ano, odpor byl podán včas a klidně mohl být prostřednictvím emailu zaslán před půlnocí.
To, jak si to na úřadě zaevidují není rozhodující, takže žádnej stres vše proběhlo v naprostém pořádku.
Otázka je, zda byl následně odpor potvrzen ve lhůtě 5 dní.
Jestli ano, tak tak by stačilo čekat až příjde buď výzva k seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí nebo předvolání k ústnímu jednání. Kdyby nic nepřišlo, tak v klidu čekat do prekluze a pak teprve nahlížet do spisu.
Jestli odpor nebyl ve lhůtě 5 dní potvrzen, tak je příkaz pravomocný, a proto by mohla přijít upomínka o nezaplacené pokutě.

IP zaznamenána

vlk.FTP

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2018, 18:30:46 »

Myslíte potvrzení z podatelny o přijetí a zaevidování podaného dokumentu? - to mám, přišlo hned druhý den ráno.
Ovšem jestli se odpor dostal do spisu, to netuším. Zítra půjdu nahlédnout.

Jestli tedy odpor ve spisu není (i přes to, že jsem ho řádně a ve lhůtě podal), poslat ho znovu společně s potvrzením z podatelny a komentářem, že už ho jednou dostali? Nebo stížnost?  - tohle jsem nikdy neřešil :-\, vždy jen odvolání..
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #7 kdy: 01 Května 2018, 18:56:41 »

Otázka spíš je, zda jste e-mail následně potvrdil vy podáním s podpisem poštou, na podatelně či datovou schránkou. Pokud ne, tak na podání e-mailem bez el. podpisu vůbec nebudou brát zřetel.
« Poslední změna: 01 Května 2018, 19:05:36 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #8 kdy: 01 Května 2018, 19:02:03 »

vlk.FTP: Nikoliv. Pokud podáte odpor pouze emailem bez el. podpisu, musíte do 5 dnů potvrdit toto podání tak, aby bylo podepsáno, např. poštou s podpisem, emailem s el. podpisem, datovou schránkou, osobně. Z toho, co tady uvádíte je zjevné, že jste nic takové nedělal, takže dle všeho jste promeškal lhůtu. Oni sice přijali Vaše podání, ale tím to i skončilo, nemělo žádný účinek.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #9 kdy: 01 Května 2018, 23:14:26 »

Omlouvám se, přečetl jsem poznámku blbě. Sem četl se všemi naležitostmi včetně el. podpisu. A ono je to bez něj. No mužete to ještě zkusit že vám potvrdily přijetí, a že vás neupozornili že to musí přijít ještě podepsaný. Ale mám trošku obavu že to neprojde.
IP zaznamenána

vlk.FTP

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #10 kdy: 02 Května 2018, 08:48:57 »

No, tak to nejsem potěšen :(. Vždycky jsem chodil vše dávat osobně na podatelnu ale jelikož jsem se v těch osmi dnech pro podání odporu dvakrát otočil v Madridu, nějak jsem to jinak než emailem nestíhal. Má úvaha byla taková, že když pošlu v příloze dokument v pdf s obyč (vlastnoručním) podpisem - čili to samé co bych donesl na podatelnu, bude to úřad považovat za to samé, za co by považoval papír z podatelny..

No každopádně to ještě zkusím na to, že mě nevyzvali k doplnění..výsledek tady určitě dám vědět.

Díky všem!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #11 kdy: 02 Května 2018, 09:13:15 »

jenže rozdíl mezi vlastnosručním podpisem na kusu papíru a nascanovaným podpisem je stejný jako mezi pravou bankovkou na papíře a nascanovanou kopií.
A proto tu máme elektronické podpisy a certifikáty. Nastudujte si to.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #12 kdy: 02 Května 2018, 09:15:20 »

Vyzývat vás nemusí, postup podle § 37(3) SprŘ se u podání podle odst. 4 věty druhé nepoužije. Jediná teoretická šance je tvrdit, že elektronické potvrzení z podatelny bylo formulované tak, že ve vás vyvolalo legitimní dojem, že podání bylo akceptováno bez dalšího a doplnit jej již není třeba (ale dost bych se divil, kdyby tam nutnost potvrzení nepodepsaného podání nebyla alespoň obecně zmíněna).
IP zaznamenána

vlk.FTP

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #13 kdy: 02 Května 2018, 12:59:19 »

opas: S bankovkou samozřejmě máte pravdu ale uznejte, že zde jde o něco jinného. Na podatelnu může přijít kdokoli, kdykoli v prac. době úřadu a podat cokoli, co bude mít náležitosti dle správního řádu - ověřený podpis netřeba! Jaký je rozdíl mezi neověřeným podpisem na vytištěné stránce papíru, který někdo (kdokoli) donesl osobně na podatelnu a na el. podatelnu zaslaný oscanovaný ten stejný papír??
No nic, chybami se člověk učí a jak píšete, toto dostuduji.

Pokud donesu na podatelnu osobně - mám v ruce kopii s razítkem
Pokud odešlu to samé, jen naskenované, mám v ruce výtisk potvrzení, který obsahuje:
- datum kdy dorazil email do emailu podatelny
- ,,Bylo přijato a zaevidováno s těmito základními údaji: - identifikátor dokumentu xxxxxxxxx
                                                                           - datum zaevidování
                                                                           - vaše evidenční údaje: jméno, adresa, atd. ...
Na závěr jedna věta: ,,Vaše podání bylo přijato bez elektronického podpisu,,


Ani náznak toho, že musím do pěti dnů doplnit.. takže to nevzdám a zkusím to ještě cestou jak píše hh (díky).




         
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podaný odpor?
« Odpověď #14 kdy: 02 Května 2018, 15:02:26 »

hh: Kdyz jsem u toho vlastnorucniho podpisu, jak to delaji lide bez pohyblivych koncetin? Nejak jsem to ve spravni radu nenasel.

Správní řád ve svých ustanoveních, ve kterých hovoří o podpisu, výslovně neupravuje, že podpis na dané písemnosti musí být vlastnoruční. Z absence daného ustanovení však nelze dovodit, že vlastnoruční podpis může být nahrazen jinou formou podpisu např. otiskem osobního podpisového razítka.

Obdobne pro urednika:

Vlastnoruční podpis na rozhodnutí by měl zajišťovat, že dané rozhodnutí je skutečně „projevem vůle“ příslušného správního orgánu, neboť lze předpokládat, že oprávněná úřední osoba, která rozhodnutí vlastnoručně podepsala, se s jeho obsahem dostatečně důkladně seznámila a dané připojením podpisu stvrzuje. Mnohem důležitější je tedy skutečnost, zda oprávněná úřední osoba se s obsahem rozhodnutím, které podepisuje, fakticky seznámila, než skutečnost, zda na originál rozhodnutí tato osoba připojila svůj vlastnoruční podpis nebo otisk osobního podpisového razítka.

Nejvyšší správní soud (v rozhodnutí č.j. 2 Azs 5/2004 – 48) uvedl, že „rozhodnutí správního orgánu není nicotné bez přistoupení dalších okolností jen proto, že není podepsáno oprávněnou osobou, a to ani pokud jde o prvopis rozhodnutí založený ve správním spise. Toto rozhodnutí bylo sice vydané za účinnosti předchozího správního řádu[2], nicméně jeho závěry jsou použitelné i dnes. Proto lze konstatovat, že chybějící vlastnoruční podpis na originálu rozhodnutí nepůsobí sám o sobě nicotnost rozhodnutí.

https://www.epravo.cz/top/clanky/podpis-opravnene-uredni-osoby-na-pisemnem-vyhotoveni-originalu-rozhodnuti-88899.html
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin