30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Baxa vs Rychetský - Zeman  (Přečteno 2806 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 189
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Baxa vs Rychetský - Zeman
« kdy: 18 Dubna 2018, 15:52:45 »

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský řekl, že chce ve funkci zůstat nejméně do roku 2020.
Plánuje rošádu mezi Ústavním soudem a Nejvyšším správním soudem, zatím ale marně žádá o schůzku prezidenta Miloše Zemana.
Prezident může změny zablokovat například tím, že odmítne jmenovat Rychetského kandidáta předsedou Nejvyššího správního soudu.

https://archiv.ihned.cz/c1-66113460-rychetsky-se-zatim-marne-dobyva-k-zemanovi-chce-provest-rosadu-na-nejvyssich-
soudcovskych-postech-ale-u-prezidenta-narazi
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Baxa vs Rychetský - Zeman
« Odpověď #1 kdy: 18 Dubna 2018, 15:58:49 »

Dog eat dog. Kdyby US shodil Sprdel, mel bych komu fandit.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Baxa vs Rychetský - Zeman
« Odpověď #2 kdy: 18 Dubna 2018, 16:15:09 »

Evidentne dva roky u ustavniho soudu nejsou zadna doba. A vsichni jsou spokojeni.

A proto panu Rychetskemu preju aby k nemu prezident pristupoval podobne, dva roky sem, dva roky tam, zadny stres  :P
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Baxa vs Rychetský - Zeman
« Odpověď #3 kdy: 18 Dubna 2018, 16:17:41 »

Rychetský při svém novém jmenování opakovaně prohlašoval, že odkroutí jen část 10letého období, teď to vypadá, že se mu do důchodu moc nechce. Ať tak nebo tak, škoda ho nebude, ale z množiny jeho pravděpodobných nástupců nevidím nikoho, o kom by se nedalo prohlásit, že půjde o vyhnání čerta ďáblem.

Baxa by nebyl špatný, ale ten je prý do čela ÚS neprůchozí přes Senát. Osobně se v politice to takových nuancí nevyznám, ale toto tvrzení jsem slyšel od víc lidí, kteří se v daném prostředí pohybují a o jejichž informovanosti nemám pochyb. Jestli je tam protlačitelný dvoufázově nejdřív jako řadový soudce netuším, stejně tak netuším, co si o tom myslí jezevec (resp. jeho řídící důstojník).
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 189
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Baxa vs Rychetský - Zeman
« Odpověď #4 kdy: 18 Dubna 2018, 17:49:14 »

hh: Baxy pri jeho vyjadrenich bych se docela obaval...

Jinak to tem korytarum preji, pekne nerviky...  :D
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Baxa vs Rychetský - Zeman
« Odpověď #5 kdy: 18 Dubna 2018, 18:14:30 »

fu: Kdybych měl ÚS obsadit sám, tak bych asi lovil jinde než na NSS, ale proti těm, kdo nejspíš přes jezevce a Senát na rozdíl od něj projdou, je Baxa zlatý (porovnejte třeba s kreaturami jako jsou Musil či Fenyk). V čele NSS by ho mohl vystřídat třeba Karel Šimka.

Nervy o koryta nevím, proč by aktéři měli mít. Rychetský zjevně žádné další koryto nehledá, jen se rozhoduje, kdy z ÚS odejít. Baxa až dopředseduje NSS, zůstane soudcem NSS a pokud ho na ÚS či jinam nikdo neprotlačí, tak to tam do důchodu bez problémů dokroutí. A jestli se Šimíčkovi na ÚS nelíbí a chce se na NSS vrátit, tak mu stačí kdykoliv rezignovat.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 189
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Baxa vs Rychetský - Zeman
« Odpověď #6 kdy: 18 Dubna 2018, 18:40:00 »

Tak detailni znalost lidi, jako Vy nemam, jsem omezen na mnozstvi judikatu, krere jsem precetl.
Nekolikrat jsem slysel sebechvalu Rychetskeho, kterou marne hledam - z okoli neustale slysim, jak  trpel - taky trpim, kdyz ho nekdy slysim/ctu.

Musila mohu potvrdit, zbytek nemohu hodnotit pro nedostatek/nespojeni informaci.

Pokud odstavate platove ohodnoceni US/NSS/*, proc byste dobrovolne odchazel.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Baxa vs Rychetský - Zeman
« Odpověď #7 kdy: 18 Dubna 2018, 20:05:45 »

Můj pohled na Baxu a Rychetského je poněkud zkreselný z jejich řídkých rozhovorů v HN a u Baxy pravidelných na ČRo 2, u Rychetského méně častých rozhovorů v témže rádiu.
Na základě výše uvedeného mám hlubokou úctu před Baxou a velmi zdrženlivý pohled na Rychetského. Stejně ale na mě nejlépe (a nejvíce) kdysi dávno zapůsobil v roce 2009 zesnulý Vojtěch Cepl na bývalém ČRo 6.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Baxa vs Rychetský - Zeman
« Odpověď #8 kdy: 18 Dubna 2018, 21:57:53 »

někde jsem zaslech, že panu Rychetskému je placena služební vila
to by se mi taky nechtělo do penze ( a nejspíš do paneláku )
IP zaznamenána