30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Usnensení, doplnění podání  (Přečteno 3952 krát)

šnekoň

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
[?] Usnensení, doplnění podání
« kdy: 18 Dubna 2018, 12:21:53 »

Zdravím, prvně jsem se setkal s tím, že jsem byl vyzván usnesením k doplnění podání (odporu), aniž bych ono podání učinil blanketně či záměrně vadně :) nebudu z taktických důvodů přesně rozvádět, ale byl jsem vyzván k doplnění něčeho, co v odporu na 100% bylo (asi nepozornost úředníka?), otázka je, zda někdo neví, jak toto využít a zda by bylo taktické to ignorovat, ani se proti usnesení, jímž mi byla stanovena lhůta k doplnění podání, neodvolávat, tím by to orgán bral za pravomocné, s čímž nemám problém a já bych se pak ozval s přezkumem třeba za rok, kdy bych zjistil, že to mám napsané v EKŘ nebo když by mi přišla nějaká upomínka na nezaplacenou pokutu? Fungovalo by to takto nebo by mohla být při případném přezkumu bota v tom, že jsem se proti usnesení teď neodvolal? Jestli někdo tuší nebo má zkušenost, předem díky
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Usnensení, doplnění podání
« Odpověď #1 kdy: 18 Dubna 2018, 12:57:07 »

Zdravím, prvně jsem se setkal s tím, že jsem byl vyzván usnesením k doplnění podání (odporu), aniž bych ono podání učinil blanketně či záměrně vadně :) nebudu z taktických důvodů přesně rozvádět, ale byl jsem vyzván k doplnění něčeho, co v odporu na 100% bylo (asi nepozornost úředníka?), otázka je, zda někdo neví, jak toto využít a zda by bylo taktické to ignorovat, ani se proti usnesení, jímž mi byla stanovena lhůta k doplnění podání, neodvolávat, tím by to orgán bral za pravomocné, s čímž nemám problém a já bych se pak ozval s přezkumem třeba za rok, kdy bych zjistil, že to mám napsané v EKŘ nebo když by mi přišla nějaká upomínka na nezaplacenou pokutu? Fungovalo by to takto nebo by mohla být při případném přezkumu bota v tom, že jsem se proti usnesení teď neodvolal? Jestli někdo tuší nebo má zkušenost, předem díky
U odporu může chybět leda tak identifikace případu vůči kterému podáváte odpor. Anonymizujte a nahrajte sem, co jste poslal a co přišlo zpět.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil
Re:Usnensení, doplnění podání
« Odpověď #2 kdy: 18 Dubna 2018, 14:42:13 »

thesnail: buďte rád za čas navíc. Pošlete jim to znova (poslední den lhůty, samozřejmě) a zdůrazněte, že jste to tam měl a že máte nutkání to posuzovat buď jako obstrukci ze strany úředníka a nebo jako projev jeho nekompetentnosti (ve smyslu že když tohle přehlédl, pak kdo zaručí že nebude přehlížet další podstatné věci).


dodatek: Aha, tak to jsem nevěděl, že to šlo z DS. To celou věc významně mění!  ;D  Ale jak to tu níže čtu, věc zdárně vyřešena…
« Poslední změna: 18 Dubna 2018, 21:14:19 od ViktorN »
IP zaznamenána

šnekoň

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Usnensení, doplnění podání
« Odpověď #3 kdy: 18 Dubna 2018, 17:32:41 »

Já s dovolením odcituji:
Dne X.X.XXX obdržel úřad Města, odbor výběru poplatku od řidičů a provozovatelů, doručený odpor ve věci výše uvedené spisové značky, který měl dle obsahu napsat jmenovaný Pepík Nováků. Podání nebylo podepsáno vlastnoručním podpisem. Jedná se tak o podání neúplné, neboť v něm chybí podstatná náležitost, a to podpis osoby, která podání činí, proto byl obviněný ve výroku usnesení vyzván k jeho doplnění.
K provedení úkonu byla stanovena přiměřená lhůta X dnů ode dne doručení tohoto usnesení v souladu s ustanovením § 39 odst. 1 správního řádu, přičemž podání můžete doplnit písemně (písemnost lze doručit zdejšímu správnímu orgánu osobně, prostřednictvím provozovatele poštovních služeb nebo elektronicky s připojeným uznávaným elektronickým podpisem) nebo osobně v úředních hodinách zdejšího správního orgánu.
V případě nedoplnění podpisu ve stanovené lhůtě nebude správní orgán k podání přihlížet, tedy na toto podání bude nahlížet jako na právně neúčinné.


Můj odpor obsahoval vše předepsané, dokonce včetně zmíněného podpisu, který jsem vlastnoručně vyťukal na klávesnici :) a poté odpor jako .pdf zaslal (mojí) datovou schránkou úřadu. Odpor byl ok, nepřidávání scanu jakože podpisu nebo elektronického podpisu u podání datovou schránkou je nejen logické, ale aproboval to i NNS sp.zn. 8 As 89/2011 nebo vrchní soud v Praze sp.zn. 3 VSPH 605/10.
Doplňovat podání určitě nebudu, jen nevím, jestli je možný postup, kdy bych se na věc teď vykašlal a že příkaz nabyl právní moci, ač jsem podal řádný odpor, zjistil třeba necelý rok před promlčením a nechal v přezkumném řízení věc vrátit k novému projednání nebo by u přezkumu byl zádrhel, když teď nepodám proti nesmyslnému usnesení odvolání?
Jedná se mi o to, že kdyby to tak šlo udělat, byla by škoda to nevyužít a udělat takto bezpracně jen skrz promlčení, protože vzhledem k délce prekluze zdržovačka v řádu jednostek dnů-měsíců nic neřeší a věc bych musel sprovodit ze světa pracněji a kreativněji.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Usnensení, doplnění podání
« Odpověď #4 kdy: 18 Dubna 2018, 17:58:08 »

Aha. Ohledně podpisu uvažujete naprosto správně, pokud je to vaše DS (stejného subjektu, kterému byl doručen příkaz) a dokonce máte v tom odporu i „vyťukaný“ podpis, takže je zjevné, že podatelem je přímo osoba, které byla DS zřízena, jde o perfektní (ve smyslu úplné, prosté vad) podání, aplikuje se fikce podpisu dle § 18(2) ElÚkon.

Máte obě možnosti. Konzervativní, tj. na blábol úřadu zareagovat ve smyslu „Vážení, pokud se i po prostudování § 18 odst. 2 zákona č. 300/2008 Sb. domníváte, že mnou podaný odpor trpí vadou spočívající v absenci podpisu, doporučuji vám jít místo vedení správních řízení okopávat brambory, neboť tím pravděpodobně způsobíte o něco menší škodu.“ Nebo nereagovat, to usnesení samo o sobě procesní situaci nemění, tj. i když se neodvoláte a nově uloženou procesní povinnost odstranit vady formálně nesplníte, neznamená to, že by se tím z vašeho odporu stal, řečeno s Klausem, neodpor.

Samozřejmě ta druhá varianta může mít různý vývoj. Ta pravděpodobnější varianta je, že než na to referent(ka) prdne razítko PM, zajde se poradit k vedoucímu a zjistí, že odpor je v pořádku, a bude pokračovat v řízení (proč to neudělal/a před odesláním výzvy má zřejmý důvod - proč otravovat nadřízeného, když lze buzerovat podatele). Nebo na to tu PM prdne a pak se budete muset bránit v okamžiku, kdy se obec začne sápat po pokutě (je to jen variace na téma fikce doručení poštou držiteli DS).
IP zaznamenána

šnekoň

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Usnensení, doplnění podání
« Odpověď #5 kdy: 18 Dubna 2018, 20:27:26 »

Super, děkuji za odpovědi ;)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Usnensení, doplnění podání
« Odpověď #6 kdy: 18 Dubna 2018, 20:45:00 »

Pokud se rozhodnete otestovat SO, jestli mu to dojde, informujte, jak se věc vyvíjí. Mám dojem, že identickou situaci tu už někdo řešil a tam byl odpor nakonec uznán (aniž by se k ignorované nesmyslné výzvě orgán jakkoliv vracel).

Jen připomínám, že až se po čase začne řešit, zda je příkaz v právní moci, tak pokud nepomůže neformální upozornění, že odpor díky podání skrze DS měl všechny náležitosti, je formálním prostředkem obrany žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti podle § 80 SprŘ podaná nadřízenému správnímu orgánu (je vhodné kopii na vědomí poslat i SO1) - srov. např. rozsudek KS v Ostravě z 26. 10. 2015 č. j. 22 Ad 2/2014-34. To může přinést i dodatečný bonus v podobě zdržení u SO2.
IP zaznamenána

šnekoň

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Usnensení, doplnění podání
« Odpověď #7 kdy: 18 Dubna 2018, 21:02:21 »

Určitě otestuji a určitě sem po čase doplním, jak se orgán k situaci postavil, aby si z toho někdo třeba pak mohl udělat obrázek, jaký postup může být v takové situaci nej(ne)výhodnější. Já se k tomu usnesení postavím pasivně a uvidím, co a kdy bude následovat.
Děkuji za rady
IP zaznamenána

šnekoň

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Usnensení, doplnění podání
« Odpověď #8 kdy: 02 Června 2018, 18:03:21 »

tak update: orgán nakonec na podpisu očividně přestal trvat a pokračuje se v řízení ;)
IP zaznamenána