30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: OT:Exekuce Re:Koupil jsem auto od cloveka v exekuci - co ted s tim?  (Přečteno 8234 krát)

se777

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:OT:Exekuce Re:Koupil jsem auto od cloveka v exekuci - co ted s tim?
« Odpověď #15 kdy: 05 Dubna 2018, 08:34:08 »

www.ceecr.cz ... 60Kc za jedno nahlednuti.
Bohužel tam všechny exekuce být nemusí. Taky jsem si lustroval jednoho známého, když jsem mu pomáhal řešil dluhy a chyběly tam např. exekuce kvůli dluhům u VZP.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:OT:Exekuce Re:Koupil jsem auto od cloveka v exekuci - co ted s tim?
« Odpověď #16 kdy: 05 Dubna 2018, 09:17:21 »

Bohužel tam všechny exekuce být nemusí. Taky jsem si lustroval jednoho známého, když jsem mu pomáhal řešil dluhy a chyběly tam např. exekuce kvůli dluhům u VZP.
Přímo na náhledu na zmíněnou webovou stránku je uvedeno:
Jaké údaje v Centrální evidenci exekucí nenaleznete
 CEE neobsahuje údaje o výkonech rozhodnutí vedených soudy, exekucích vedených orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami.
IP zaznamenána

se777

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:OT:Exekuce Re:Koupil jsem auto od cloveka v exekuci - co ted s tim?
« Odpověď #17 kdy: 05 Dubna 2018, 10:51:05 »

Jj, to tam sice napsané je, ale připadá mi, že to taky neplatí vždy. V tom zmiňovaném případě byly u VZP celkem 4 exekuce u dvou exekutorů a z toho dvě v databázi byly a dvě nebyly, takže jsem se o nich dozvěděl jen úplnou náhodou, když jsem řešil ty první dvě. Mně se ta databáze jeví jako značně nespolehlivá a i zadarmo je drahá.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:OT:Exekuce Re:Koupil jsem auto od cloveka v exekuci - co ted s tim?
« Odpověď #18 kdy: 05 Dubna 2018, 11:18:34 »

je pravda, ze jsem to pouzil jen jednou, kdyz jsem hledal jestli ma smysl nejak resit zlodeje, ktery mi vykradl byt. Po zjisteni, ze uz na sebe ma dve exekuce jsem onech 70kKc odepsal a dal se tim nezabyval.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:OT:Exekuce Re:Koupil jsem auto od cloveka v exekuci - co ted s tim?
« Odpověď #19 kdy: 05 Dubna 2018, 12:22:58 »

Jj, to tam sice napsané je, ale připadá mi, že to taky neplatí vždy.
Platí to vždy, ale problém je, že v Kocourkově paralelně existují 3 různé režimy vymáhání peněžitých pohledávek - soudní výkon rozhodnutí (upraveno v OSŘ), exekuce soudním exekutorem (upraveno v exekučním řádu) a daňová exekuce (upraveno v daňovém řádu). Kromě toho existuje ještě správní exekuce podle správního řádu, ale ta se v rámci tzv. dělené správy týká jen nepeněžitých plnění.

V tom, které režimy jsou dostupné pro kterou pohledávku, je docela slušný zmatek. Když pominu speciality a výjimky, tak je to zhruba tak, že prostřednictvím soudního exekutora může vymáhat kdokoliv téměř cokoliv, daňovou exekuci může provést (kromě samotných daní) orgán veřejné moci typicky ve věci rozhodnutí (titulu), které si sám vydal, tj. např. pravomocný sprdelní příkaz si takto může zinkasovat sám úřad ORP (ale právě proto, že si to může orgán zkásnout sám nebo angažovat exekutora, už nemá přístup k soudnímu výkonu) a soudní výkon rozhodnutí může navrhovat oprávněný v postavení soukromé osoby typicky ohledně titulu, který pochází právě od soudu (vedle toho může samozřemě i za exekutorem, což je u obecných pohledávek prakticky nutnost, protože soudní výkon rozhodnutí je zoufale pomalý a neefektivní).

No teď k té CEE. Tam jsou právě jen exekuce vedené soudními exekutory, nejsou tam ty zbylé 2 režimy. Třeba u té zdravotní pojišťovny, pokud jde o pojistné a ne o nějaký soukromoprávní nárok, tak tam si pojišťovna může vybrat mezi daňovou exekucí a soudním exekutorem. Typicky bude postupovat tak, že si dlužníka nejdřív zkusí zkásnout v režimu daňové exekuce sama a exekutorovi předá jen věci, kde narazí při lustracích na nějaký problém nebo by s tím měla moc práce (např. nebude sama dělat mobiliární exekuci, i když by teoreticky mohla).

Další problém je, že v CEE jsou jen pravomocně nařízené exekuce (což může být problém, protože pokud proti někomu směřuje 10 návrhů ale všude se odvolá, tak než to soud schroupe, bude se v CEE jevit čistý a přitom ve skutečnosti už nad jeho ekonomickou mršinou krouží supi) a i po tom nařízení má exekutor na zápis lhůtu tuším 5 dní, což někdy též může být rozhodující (jde přesně o tu kritickou dobu, kdy se může povinný intenzivně snažit střelit majetek, nicméně jeho dispozice s ním jsou kvůli inhibitoriu již neplatné).

Mimo tato omezení, tj. není tam soudní výkon a daňová exekuce, nejsou tam nepravomocně nařízené exekuce a pravomocně nařízené mají mírné zpoždění, by měla CEE fungovat spolehlivě. Pokud by se stala chyba, tak to sice nemá přímé následky, ale lze vymáhat škodu po tom, kdo to způsobil (tj. buď po exekutorovi, který tam údaje nezapsal či zapsal blbě/pozdě, nebo po provozovateli - Komoře).
« Poslední změna: 05 Dubna 2018, 13:12:05 od hh »
IP zaznamenána

se777

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:OT:Exekuce Re:Koupil jsem auto od cloveka v exekuci - co ted s tim?
« Odpověď #20 kdy: 05 Dubna 2018, 13:05:43 »

hh: No právě že všechny ty exekuce měly prakticky shodné parametry: řešil je soudní exekutor, žádné odvolání neproběhlo, všechny několik let staré, takže nemám žádné vysvětlení, že byly v databázi jen některé.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:OT:Exekuce Re:Koupil jsem auto od cloveka v exekuci - co ted s tim?
« Odpověď #21 kdy: 05 Dubna 2018, 13:13:57 »

Pokud byly staré, tak je možné, že už byly pravomocně ukončené (zastavené). A nebo to tam zkrátka exekutor nezapsal, což by ale v případě, že by právě kvůli tomu vzniknul problém, dávalo možnost zhojit se na něm či na státu.
IP zaznamenána