30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ANO - zase bude o ždibíček líp...  (Přečteno 8123 krát)

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
ANO - zase bude o ždibíček líp...
« kdy: 29 Března 2018, 08:34:29 »

Návrh nových odpustků za vlastnictví starších vozidel... Všem koblihovoličům opravdu velmi pěkně děkuji... :x

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/stat-chce-drasticky-zpoplatnit-vlastnictvi-starsich-aut-nove-poplatky-by-je-prakticky-zabily/
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2018, 08:47:22 »

Za poslední čtyři roky to nabralo neskutečné tempo. Utáhli šrouby už moc a žáby začaly cítit, že se voda vaří. Už to není "jak se bránit zvůli úřadů jako řidič", ale "jak se bránit zvůli úřadů jako občan". Což mimochodem bude dobrý business.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #2 kdy: 29 Března 2018, 09:20:22 »

Citace
žáby začaly cítit, že se voda vaří
Pokud soudíte pouze z textů na autofóru, tak ne. Přijde mi, že autofórum píše velmi spřízněná duše s tímto fórem, d-fensem či OSBID.
Spíše bych řekl, že žáby by měly cítit, že se voda vaří. Ale ony opravdu nic necítí, jinak by Hrabiš letošní volby projel na celé čáře.
« Poslední změna: 29 Března 2018, 09:21:59 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2018, 10:51:52 »

A o veteránských autech ani čárka. By mě zajímalo, jestli tam s tímhle někdo operuje a vůbec mu docvaklo, že něco takového doma člověk taky může mít...
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #4 kdy: 29 Března 2018, 11:09:59 »

A o veteránských autech ani čárka. By mě zajímalo, jestli tam s tímhle někdo operuje a vůbec mu docvaklo, že něco takového doma člověk taky může mít...

Těm "tam" je to ale úplně jedno - nikdo přece (zatím) lidem nezakazuje stará auta vlastnit a provozovat - akorát (zatím, než jejich provoz bude úplně zakázán), si halt lidi připlatí, no. Kdo má miliony či desítky milionů Kč "uloženo" ve veteránech a youngtimerech, musí mít přece desítky i stovky tisíc ročně na daně z jejich provozu, ne... ::)

Mám vztek, že bych normálně brečel... Někdy je mi až líto, že jsou ty volby tajný - ANOvoliče bych nejradši mlátil na potkání...
« Poslední změna: 29 Března 2018, 12:08:20 od sepp »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #5 kdy: 29 Března 2018, 11:55:47 »

Veterána mám a mezi těmihle postiženými trávím dost času. U nás má většina auta za desítky, maximálně nízké jednotky stovek tisíc.  Nehledě k tomu, že i jako daily má dost z nás auta předveteránského věku a k novým plečkám chová upřímný odpor. Zrovna veteránisty by to trefilo na plné pecky.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #6 kdy: 29 Března 2018, 12:19:42 »

Co jsem tak vysledoval po cestách naší krásnou zemí, tak na maloměstech a vesnicích jsou stále ještě hojně zastoupeny nejenom Fáčka a Felicie, ale i "stodvácy" apod. Vzhledem k tomu, z převážně jakých sociálních vrstev se rekrutuje volební základna Církve svaté koblihy, je docela dost pravděpodobné, že zamýšlené kladivo nových "eko"-berní nejdrtivěji dopadne právě na ty voliče agenta v demisi, kterým před barákem stojí nějaká taková plečka... Proč ne, dobře jim tak, jen mě točí, že se s nimi zase svezou i ti, kteří jsou v tom nevinně... :(
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #7 kdy: 29 Března 2018, 19:35:19 »

Je to pouze zatím návrh, tak bych vyloženě zatím neplašil, ale vůbec se mi to nelííb, jelikož já mám auto s normou Euro 3.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #8 kdy: 29 Března 2018, 20:21:00 »

Mesec: mně se to vůbec nelíbí, protože mám též auto a ani netuším, jakou to má vůbec normu…
Když jsem si ho kupoval, tak mne nikdo neinformoval o tom, že někdy v budoucnosti za něj budu platit!!!
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #9 kdy: 29 Března 2018, 22:05:25 »

Mesec: mně se to vůbec nelíbí, protože mám též auto a ani netuším, jakou to má vůbec normu…
Když jsem si ho kupoval, tak mne nikdo neinformoval o tom, že někdy v budoucnosti za něj budu platit!!!

Souhlasím, představa že budu platit další 4 tisíce za to, abych mohl jezdit do práce, na nákupy a za zábavou, je pro mě děsivá a já nemám zase až takové příjmy, abych si mohl dovolit provozovat novější vozidlo (a zadlužovat se kvůli tomu opravdu nehodlám)...
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #10 kdy: 30 Března 2018, 08:52:38 »

Článek v Blesku - vás, s vaší Felicií z roku 1997, se nový zákon dotkne naplno. Ale mladý řidič s čepicí dozadu a o17 let mladším Superbem s vykuchanym filtrem nový předpis nepocítí.

A voliči budou nadávat na ty mladé v superbech sic! a zase budou volit ty samé. Každý má takovou vládu, jakou si zaslouží. Dobře nám tak.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #11 kdy: 30 Března 2018, 11:15:39 »

Asi by bylo vhodné zvednout vlnu nesouhlasu a rozeslat pár e-mailů poslancům, aby viděli že společnost téma velmi zajímá a klade odpor, možná d-f něco zorganizuje jak minule až to bude aktuální.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #12 kdy: 30 Března 2018, 19:50:18 »

Článek v Blesku - vás, s vaší Felicií z roku 1997, se nový zákon dotkne naplno. Ale mladý řidič s čepicí dozadu a o17 let mladším Superbem s vykuchanym filtrem nový předpis nepocítí.

A voliči budou nadávat na ty mladé v superbech sic! a zase budou volit ty samé. Každý má takovou vládu, jakou si zaslouží. Dobře nám tak.

Ne každý mladý jezdí se Superbem, vidím dost mladých řidičů (i řidiček) co se rozjíždí na jedničkových Fabiíích, Puntech, Corsách apod, i když na Felicii jsem začínal a sem tam ji ještě vidím u mladého člověka.
Hold ne každý chce splácet drahé auto. Nikdo ale nechce dotovat stát, už tak ekodaň je k nasrání...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #13 kdy: 31 Března 2018, 15:17:22 »

IMHO se to na veterány ani vztahovat nebude, ty obvykle maj výjimku. Ostatně u dobrejch aut co byly vyřazeny z registru je varianta jak je zachovat - zakonzervovat, uložit a po 30 letech jde jde znovu zaregistrovat na veteránský značky.

Každopádně je to jasný, auta jen pro vyvolený a pěkně pod dohledem 24/7. Od dubna je totiž povinnej šmírcall ve všech novejch popelnicích.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #14 kdy: 31 Března 2018, 16:49:18 »

Ostatně u dobrejch aut co byly vyřazeny z registru je varianta jak je zachovat - zakonzervovat, uložit a po 30 letech jde jde znovu zaregistrovat na veteránský značky.
To není řešení, pokud máte jangtájmra na denní použití. Pro qéry se snaží LEX, tak tady bych čekal, že se ztopoří http://www.autoklub.cz, nebo jiná, doposud k systému ohavně kolaborantská organizace.
IP zaznamenána