30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Botička a poškozené auto..  (Přečteno 15617 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Botička a poškozené auto..
« kdy: 24 Března 2018, 11:25:08 »

Tak se včera zase MP předvedla.. V pátek v 9 večer!! neměla nic jiného na práci než dávat botičky účastníkům konference zaparkovaným
na jinak zcela prázdém magistrátním parkovišti,kde bylo 5 míst vyhrazeno pro přednášející a technický personál hrazením s faborkama a cedulkou s názvem konference. Konference byla od 19 do 21.30..  ( ale nebyly v autech výjimky za sklem)

Došlo tam ale k celkem velkému poškození vozidla účastníka, tím že si nevšiml, že má na autě botu ( cedulku se STOP dali opičáci do levého horního rohu a zasunuli pod těsnění, takže nebyla tak úplně vidět a navíc je tam dost šero. Tak se rozjel a rozbil si celý levý blatník, přední masku, částečně kapotu..  Pán byl nepříčetný..

Já měl na autě ( dodávka s firemními popisy) také botu a lísteček daný úplně stejně ( nenalepený jen zasunutý)
Po vyřešení pána s poškozeným autem se vrhli na mne.. Využití postupů z tohoto fora bylo tentokrát opravdu velice užitečné..
pouze předání ŘP + TP . Na vše ostatní odpověď nebudu se vyjadřovat..( policistka z toho byla značně rozhozena)
takže nechtěla sundat botu i když si zjistila, že jsem provozovatel a já o to požádal i se souhlasem uhrazení nákladů
. Prý musí zjistit osobu řidiče ,která zaparkovala..
Ptám se na základě kterého paragrafu . Paragraf 17.Opravím ji, že asi myslela paragraf 17a..,kde se ale v odstavci 3 píše ...NEBO po uhrazení nákladů provozovatelem. V tu chvíli rezignovala a botu odstranili a bez požadavku na cokoliv dalšího odjeli..

Každopádně ,ale existuje výklad ( ještě větší zakroucení paragrafu) www.mvcr.cz/soubor/stanoviska-a-pravni-rozbory-14-vyklad-17a-pdf.aspx
kde popírají význam slova NEBO.

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2018, 11:34:21 »

Je tak i "po provedení úkonů...". Ty ale nemusí vést ke zjištění, ale podmínka je splněna, nebo ne?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2018, 11:58:22 »

To je pravda,ale to provedení úkonů ke zjištění přestupce může být i prohledání kamerových záznamů ( tzn. že auto nechají s botou a odjedou
třeba na 2 hodiny zkoumat kamerové záznamy - bohužel jsem tento postup již zažil - popsáno v jiném foru).
Takže sundání BEZ ZBYTEČNÝCH ODKLADU může být i mnoho hodin... každopádně vynaložené úsilí, není adekvátní závažnosti přestupku..
Myslím, že by měli dělat užitečnější práci ( pochůzky pro problémových oblastech ) než buzerovat s botama v noci na prázdém parkovišti.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #3 kdy: 25 Března 2018, 03:46:08 »

Kolik je obvyklá taxa za "přiložení a odejmutí technického prostředku"?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #4 kdy: 25 Března 2018, 11:09:26 »

No tady u nás ve městě, kde radní si odhlasují, že změna času by pro ně byla psychická zátěž a tak můžou ještě celý týden chodit o hodinu později do práce , tak je to 400,-Kč :-)  ( doufám , že při změně na zimní tam pak budou celý týden už o hodinu dřiv :-)   )

A ještě pro ucelení problematiky TPZOV ..
JUDr Beran píše:
Důležitou podmínkou umístění „botičky“ je možnost jejího bezodkladného odstranění. Tato podmínka je stanovena jak v zákoně o Policii ČR, tak v zákoně o obecní policii. Praktický dopad této podmínky tkví v tom, že má-li být přiložení „botičky“ učiněné v souladu se zákonem, je vyloučeno, aby řidič čekal dlouhé desítky minut nebo dokonce hodin na odstranění „botičky“. Zákon hovoří o „možnosti bezodkladného odstranění“, kterážto podmínka se splní nejvýše v řádu minut, nikdy v řádu desítek minut nebo hodin. Tato skutečnost může být zásadní dopad na povinnost hradit náklady spojené s přiložením a odstraněním „botičky“.

Snažil jsem se hledat jestli je někde interní směrnicí nebo nějakým judikátem posvěceno ,že BEZODKLADNÉ jsou jen jednotky minut,ale nenašel jsem to.. Obávám se,že JUDr. Beran tohle jen tak střelil bez dalšího..

Dále pak dokonce i doplňuje:

Pokud by však k uplatnění nákladu na přiložení a odstranění „botičky“ ze strany policie došlo a podmínky bezodkladného odstranění by splněny nebyly, nebyl by řidič povinen tyto náklady hradit.

Zajímalo by mne, jak by pan doktor argumentoval přímo v terénu s MP..

A ještě jsem si vybavil včerejší výlev MP, kdy mi řikala, že já jakožto provozovatel vozidla MUSIM vědět kdo v danou chvíli s ním jel a jsem POVINNEN jím to sdělit.. Moje odpovědi, že se nebudu vyjadřovat ji totiž totálně vytáčely..
Ale jen pro správnou argumentaci pro příště... Je nutné jí sdělit, že to vím ,ale že se k tomu dále nebudu vyjadřovat a nebo jí vůbec nemusím říkat , že to vím?. ( tuhle povinnost jako provozovatel ze zákona mám,ale nemyslím si , že jsem povinnen ji nějak ústně potvrzovat)



IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #5 kdy: 25 Března 2018, 11:39:48 »

Já myslím že věta "K dané věci se vyjádřím ve správním řízení po poradě se svým právním zástupcem" by měla stačit.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #6 kdy: 25 Března 2018, 18:00:48 »

Vozit UPSku a flexu.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #7 kdy: 25 Března 2018, 21:34:57 »

na to pozor
nevím jak v konkrétním případě, ale většinou jeden sedí u městského kamerového systému a zbytek rozdává botičky
a na podobný příklad reagují až překvapivě rychle
vzhledem k hodnotě toho nesmyslu bych skoro řekl, že půjde o TČ
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #8 kdy: 25 Března 2018, 21:41:53 »

Člověk musí být rychlej :D Ale pokud to je mezi autama, uviděj prd.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #9 kdy: 26 Března 2018, 09:51:39 »

Jak to vlastne funguje, kdyz si jejich aparatem rozbiju auto pokud jsem si ho nevsiml..
To pak zaplati opicie? Nebo je tam aspon nejaka sance na soudni vymozeni po nich?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #11 kdy: 26 Března 2018, 10:54:36 »

Jak to vlastne funguje, kdyz si jejich aparatem rozbiju auto pokud jsem si ho nevsiml..

tak je to váš problém protože si máte stav auta zkontrolovat..
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #12 kdy: 26 Března 2018, 12:24:37 »

Citace
tak je to váš problém protože si máte stav auta zkontrolovat..
Já ale nemohu předpokládat, že mi tam nějaká <>ča cokoliv přimontuje. Co když ten infopapír od <> někdo strhne nebo je umístěn jak popisováno výše a uletí, nebo je tma a to zařízení nebude vidět. Myslíte, že to je opravdu bez šance na úspěch?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #13 kdy: 26 Března 2018, 12:29:20 »

2M pouzil argumentaci kterou Vam to shodi organ. A zmenu stavu nemusite predpokladat jelikoz Vam tu povinnost uklada zakon. Jine by to bylo napr. pokud byste zastavil na cervene nebo tak.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #14 kdy: 26 Března 2018, 12:38:51 »

"V zákoně o silničním provozu nic o kontrole vozu před jízdou není. Stojí v něm pouze obecná povinnost řidiče „užít vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem“ a „odstranit na místě závadu, pokud zjistí během jízdy, že vozidlo nebo náklad nesplňuje stanovené podmínky“."

http://www.auto.cz/jak-na-kontrolu-vozu-pred-jizdou-sterace-stiraji-svetla-sviti-94183
IP zaznamenána