30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [LOST] Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve  (Přečteno 39485 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Kamarád advokát mě požádal, zda bych mu nepomohl s případem, který nyní řeší. Předem podotýkám, že mám určité pochybnosti o průběhu události přesně tak, jak je dále popsáno, ale berme to, že se to tak stalo. K události došlo nedávno a nejzazší termín pro odvolání je 3.4.2018. Stručný popis: řidič os. vozidla vjížděl do obce a na jejím kraji došlo ke střetu s protijedoucím os. vozidlem v rychlosti cca 40km/h. Toto vozidlo (jeho řidič byl dle dotyčného viník nehody) nezastavilo a pokračovalo dále (proč, netuším). Náš řidič zastavil, aby zjistil škodu – poškozená levá strana auta (zrcátko, blatník, disk předního kola). Byla poškozená i pneu, ze které ucházel vzduch a řidič se jal měnit kolo za dojezdové. Celou situaci pozoroval místní obyvatel, který aktivně zavolal PČR. PČR dorazila na místo cca 30 minut po nehodě, ještě v průběhu výměny kola. PČR řidiče poškozeného auta ztotožnila a do protokolu mj. uvedla, že působil „rozrušeně a nervózně“. V daný moment bylo auto odstavené u krajnice, dveře zavřené a motor byl vypnutý.

Dotyčný PČR sdělil, že jej nabouralo protijedoucí vozidlo, které ale nezastavilo a odjelo. PČR dotyčnému sdělila, že na místo přijeli po telefonátu svědka události. Zda byl tento vyslechnut, to nevím. Dotyčného požádali o dechovou zkoušku, tuto on odmítnul (prý se bál, že by mohl mít po nějakém pivu zbytkový alkohol), stejně jako odmítnul jet na odběr krve. PČR nafotili poškození vozidla a výměnu kola. ŘP zadrželi na místě.

Nyní je otázka, co se s tím dá dělat. Anonymizovaná dokumentace je v příloze. Jak zřejmo, je tam dotyčný popsán jako viník nehody. Neřeší se tam, že nehoda měla dva účastníky, jiná příčina, než střet s dalším vozidlem, dle toho, co vím, možná není. Bohužel dotyčný nevyužil možnosti seznámit se se spisem a mého kamaráda advokáta kontaktoval až poté....

Díky moc za případné podněty či rady. 
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2018, 19:14:33 »

Tím odmíntutím zkoušky na alkohol si celkem zavařil - jaké specializace je Váš kamarád advokát? Zejména pokud šlo o zbytkáč, jak tvrdíte (jiná věc by byla, kdyby byl úplně na káry).

Chybí tu přestupkový spis a popis nehody ze strany orgánů, takže hádám, že jste ještě nahlédnout do spisu nebyli. Tím bych začal, protože bez toho se bude těžko vařit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2018, 19:20:54 »

Existuje nějaký důkaz, že byl řidičem v době nehody? Resp. že vůbec řídil?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2018, 19:23:56 »

Tím odmíntutím zkoušky na alkohol si celkem zavařil - jaké specializace je Váš kamarád advokát? Zejména pokud šlo o zbytkáč, jak tvrdíte (jiná věc by byla, kdyby byl úplně na káry).

Chybí tu přestupkový spis a popis nehody ze strany orgánů, takže hádám, že jste ještě nahlédnout do spisu nebyli. Tím bych začal, protože bez toho se bude těžko vařit.

Dělá prakticky vše, obč. rod. trest. obch. spr. Jasně, to odmítnutí byla blbost, ale 90% lidí v tomhle neumí chodit..... Ad spis, ano to bude nezbytné, půjde tam.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2018, 19:24:43 »

Existuje nějaký důkaz, že byl řidičem v době nehody? Resp. že vůbec řídil?

Myslím, že ne, ale zjistím to.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #5 kdy: 21 Března 2018, 19:28:13 »

Já bych řekl, že odmítnutí zkoušky na alkohol blbost nebyla, blbost byla, že jim dal ŘP.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2018, 19:31:55 »

Já bych řekl, že odmítnutí zkoušky na alkohol blbost nebyla, blbost byla, že jim dal ŘP.

Nebo tak, ale stalo se. Dal jim ŘP a nečekal, že bude vyzván dejchat. Pán má cca 60 let.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2018, 19:32:52 »

Existuje nějaký důkaz, že byl řidičem v době nehody? Resp. že vůbec řídil?

Podle mne se opřou o toto:
Dotyčný PČR sdělil, že jej nabouralo protijedoucí vozidlo, které ale nezastavilo a odjelo.

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #8 kdy: 21 Března 2018, 19:35:33 »

Jak píše Číkus, byla blbost dávat z ruky ŘP a zdržovat se na místě nehody když věděl že může nadejchat (to vážně nepochopím)...

Musí mu prokázat že řídil...
« Poslední změna: 21 Března 2018, 19:37:13 od t4455 »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #9 kdy: 21 Března 2018, 19:37:15 »

Existuje nějaký důkaz, že byl řidičem v době nehody? Resp. že vůbec řídil?

Podle mne se opřou o toto:
Dotyčný PČR sdělil, že jej nabouralo protijedoucí vozidlo, které ale nezastavilo a odjelo.

To jistě, budou argumentovat, že když došlo k nehodě, tak cca 30min před nehodou řídil.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #10 kdy: 21 Března 2018, 19:38:10 »

Jak píše Číkus, byla blbost dávat z ruky ŘP a zdržovat se na místě nehody když věděl že může nadejchat (to vážně nepochopím)...

Musí mu prokázat že řídil...

Tam vidím asi jedinou šanci. Ale zatím nemáme spis, kolega tam zajede a pak to sem dám.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #11 kdy: 21 Března 2018, 19:43:15 »

Bude také záležet na tom zda vyslechli případně vyslechnou svědka události. Pokud nahlásí že řídila osoba blízká - hrozí, že to budou brát jako účelové (když to neuvedl na místě policistům) a pokud nahlásí někoho jiného, kdo to dosvědčí, tak podle mne začnou onoho řidiče stíhat pro ujetí od nehody.

Jak vysoká byla škoda na vozidle ?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #12 kdy: 21 Března 2018, 19:50:34 »

Pokud nahlásí že řídila osoba blízká - hrozí, že to budou brát jako účelové (když to neuvedl na místě policistům) a pokud nahlásí někoho jiného, kdo to dosvědčí, tak podle mne začnou onoho řidiče stíhat pro ujetí od nehody.

Předmětné vozidlo jsem neřídil, samozřejmě vím kdo řídil ale odmítám vám to sdělit. Z toho důvodu že jsem neřídil jsem ani tudíž neměl důvod se podrobovat zkouškám na alkohol a podobně. Pokud mě chcete uznat vinným za nějaký přestupek prokažte mi že jsem byl řidičem. To je vše co chci k dané věci uvést.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #13 kdy: 21 Března 2018, 20:04:50 »

a pokud nahlásí někoho jiného, kdo to dosvědčí, tak podle mne začnou onoho řidiče stíhat pro ujetí od nehody.
To zní jako práce pro Helmuta :-)
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #14 kdy: 21 Března 2018, 20:15:40 »

a pokud nahlásí někoho jiného, kdo to dosvědčí, tak podle mne začnou onoho řidiče stíhat pro ujetí od nehody.
To zní jako práce pro Helmuta :-)

Tak jde o to, co je ve spisu a zda dotyčný již neřekl, že řídil. Do pátku budu vědět.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5