30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Křižovatka Českobratrská-Sokolská, Ostrava - Umístění semaforu  (Přečteno 1242 krát)

jjose

• Zobrazit profil

Zdravím a prosím o názor ... projížděl jsem touto křižovatkou https://www.google.com/maps/@49.8400638,18.2907734,3a,75y,54.23h,94.03t/data=!3m6!1e1!3m4!1sExE15cwPsNSwhItGzhjsWA!2e0!7i13312!8i6656 a zdálo se mi divný, že tam není semafor pro odbočení vlevo ... ale projel jsem. Teď mi přišla výzva k zaplacení pokuty, bo jsem jel na červenou ... tak jsem se znovu díval, kde ten semafor je a on je umístění vlevo. Myslíte, že to je správně?
IP zaznamenána

opas

• hard core 30kmh.cz
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka Českobratrská-Sokolská, Ostrava - Umístění semaforu
« Odpověď #1 kdy: 12 Březen 2018, 12:49:17 »

Zda je to podle normy nevím, nemám ji k dispozici. Nicméně je to světelná křižovatka a řidič měl volno pouze rovně a doprava.
Hlavně se nepřiznávejte, za červenou jsou ošklivé tresty.

Můžete to nicméně zkusit jako argumentaci při zastupování Helmuta, že Helmut si toho nevšiml, protože je to úplně blbě.
IP zaznamenána

t4455

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
    • Je ten čůrák ještě prezidentem?
« Odpověď #2 kdy: 12 Březen 2018, 13:03:07 »

Semafor na odbočení vlevo je vparvo, vlevo a vlevo nahoře. Celkem tedy tři kusy...
« Poslední změna: 12 Březen 2018, 13:09:29 od t4455 »
IP zaznamenána

enzym

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 12 Březen 2018, 13:09:32 »

Řekl bych že ty dva semafory vlevo (nahoře a dole) jsou právě kvůli tomu, že semafor vpravo je pravidelně zakryt vozidly, která jedou či stojí v pravém a prostředním pruhu. Umístění zcela vyhovuje normě i zákonu.
Totéř řešil jistý Kekle zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2044.0, projděte si obě vlákna, inspiraci a čemu se vyhnout tam určitě najdete.
Podstatné je, jak vypadá důkazní materiál, sem s ním.
« Poslední změna: 12 Březen 2018, 13:16:06 od enzym »
IP zaznamenána

Lexx

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 12 Březen 2018, 13:21:37 »

Snímek z doby před rekontrukcí křižovatky, ale semafor zůstal i po reko tak, jak je zde vyfocen: https://mapy.cz/s/2sAbL
IP zaznamenána

SimSon

• Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 12 Březen 2018, 14:51:53 »

To by mne zajimalo, ktereho pitomce napadlo dat ten levej horni semafor tak daleko doleva? Tak se snad umistuje jen kdyz je to jednosmerka (coz v tomto pripade neni). Proc neni nad tim odbocovacim pruhem? Jestli v protismeru pujde nakej vyssi vuz, pak ridic osobniho auta v odbocovacim pruhu nema sanci ten semafor videt...
IP zaznamenána

vvvvvv

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 12 Březen 2018, 15:51:21 »

Podle tady toho - http://kds.vsb.cz/ord/ssz-umist-navest.htm - snad ani nelze takhle ten opakovací semafor pro odbočování vlevo umístit. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud nevíte, že tam ten semafor je, tak ho přes levý sloupek neuvidíte.

Ale asi by to chtělo prostudovat celou ČSN 73 6021, která je třeba na https://upload.cat/5f3a1c95930876ab
IP zaznamenána

enzym

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 13 Březen 2018, 10:05:04 »

Citace
To by mne zajimalo, ktereho pitomce napadlo dat ten levej horni semafor tak daleko doleva?....osobniho auta v odbocovacim pruhu nema sanci ten semafor videt...
To je důvod, proč jsem doporučoval panu Kekle se obrátit na odbor dopravy. Je to past na řidiče, neznalé místních zákeřností; navíc všechny semafory okolo jsou srozumitelné na první pohled.
IP zaznamenána

frantafou

• Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 03 červenec 2018, 16:06:46 »

Tak tam otce chytli taky.Je to tak chytře vykoumané, že se nechce věřit v neúmyslnost. Řidič vidí zelenou šipku rovně a vpravo, sice trochu znejistí, že odbočení vlevo není řešeno, ale co už může čekat v tomto státě. K nehodě nemůže dojít, protože když svítí zelená rovně a vpravo tak jede jen protisměr a tomu dá logicky přednost. No a magistrát kasíruje. Volal jsem na příslušný odbor a paní o problému se semaforem ještě neslyšela!!! Tak si požádám o informaci kolik případů jízdy na červenou na této křižovatce měsíčně řeší a kolik procent z toho činí ono, tak chytře vymyšlené odbočení vlevo. Jsem moooc zvědav. Tipuju tak 85% jízd na čevenou na této křižovatce.
IP zaznamenána