30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stručnost podání  (Přečteno 2688 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Stručnost podání
« kdy: 11 Března 2018, 16:05:44 »

Chtěl bych se zeptat, jestli má nějaký smysl, když chci SO něco sdělit, nebo mu to sdělit musím kvůli následujícímu odvolání, tak toto podání sepsat včetně popsání dosavadního průběhu a stavu.

Jde mi o to, že se mi do ruky dostalo Sdělení, které vyhotovil právník a věc, kterou bych sdělil třemi větami tam popisuje na 6ti stranách.

Když vynechám např. to popsání přestupku a následné kroky a sdělím pouze to co chci k věci spis značky ve dvou větách, takové podání je platné a musí ho řešit. Co jsem ale viděl tak téměř každý tam té vaty nacpe hodně. Proč? Vždyť to stojí pisatele spoustu času.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stručnost podání
« Odpověď #1 kdy: 11 Března 2018, 17:37:09 »

Na SO můžete psát svými slovy a ne právničtinou.. ale je to věc taktiky..

když jen chcete SO něco sdělit aby to pochopil tak pište svými slovy a krátce..

právničtinu můžete použít..
..na zastrašovací taktiku aby úředník pochopil že s vámi bude moc práce a radši se věnoval snadnější kořisti..
..když chcete sdělení zamlžit.. třebas chcete aby to úředník nepochopil a nebo nechcete psát detaily.. příklad je odepření podání vysvětlení.. když napíšete svými slovy že třebas řídila manželka tak tím manželku udáte.. proto se jen odvoláváme na článek 37 LZPS
..když vaše sdělení má právní dopady které úředník asi hned nepochopí a potřebujete ho správně nasměrovat.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Stručnost podání
« Odpověď #2 kdy: 11 Března 2018, 18:10:41 »

Děkuji za vysvětlení. Takhle je to jasné. Často se mi stává, že se mi nedostává času na sepisování elaborátu např. jsem na služebce nebo kvůli rodině. Na druhou stranu bych se nerad připravil o výhodu takového rozsáhlého podání.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Stručnost podání
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2018, 23:01:36 »

Přesně jak už říkal 2M, elaborát se hodí, když do něj chcete něco schovat. Mnohdy stačí tam ocitovat elaborát, který jste dostal od úřadu, ten upravit (aby v kontextu Vašeho podání dávalo smysl), do něj pak schovat zamýšlené a doufat, že úředníka čtení jeho vlastního textu náležitě unaví a ten ztratí pozornost. Když nemáte čas na hraní, ani nic, co byste chtěl zašít úředníkovi do peřin, pak se tím netrapte.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Stručnost podání
« Odpověď #4 kdy: 11 Března 2018, 23:03:16 »

Děkuji, momentálně do toho zabředávám a téhož času elaborát vzniká :-).
IP zaznamenána