30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prekluze ve správním řízení a další  (Přečteno 35254 krát)

mandelinka

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #15 kdy: 01 Července 2014, 08:22:35 »

Update: Pošta vydala zásilku do vlastních rukou otce.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #16 kdy: 01 Července 2014, 12:12:12 »

v tom případě je napůl vyhráno a bere se to jako že zásilka nebyla odeslána  ;Dtakže prozatim bych ignoroval a čekal co udělá úřad za další krok
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #17 kdy: 01 Července 2014, 12:17:21 »

A obsahem zásilky je co? Ohledně doručení bacha na § 20 odst. 3 SŘ: Písemnost, která se nedoručuje do vlastních rukou a jejíž převzetí má být potvrzeno příjemcem, lze doručit adresátovi přímo nebo předáním jiné vhodné fyzické osobě bydlící, působící nebo zaměstnané v tomtéž místě nebo jeho okolí, která souhlasí s tím, že písemnost adresátovi předá.
Tj. pokud otec souhlasil s tím, že vám zásilku předá, a toto mají nějak zadokumentované, tak je to řádně doručeno. Pokud to převzal v omylu, že je to pro něj, tak to zpackali a mají smůlu.
IP zaznamenána

mandelinka

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #18 kdy: 03 Července 2014, 15:29:57 »

Rozhodnutí o zamítnutí odvolání. Ne, že bych čekal něco jiného.
Jinak otec převzal zásilku v domění, že je pro něj. Na obálce navíc nebyl uveden datum ani rok narození adresáta, přičemž z praxe vím, že sociálka i finančák posílá dopisy s uvedeným rokem narození.
Odíždím teď na prodloužený víkend, ale příští týden už vyprší prekluzní lhůta, tak bych chtěl napsat na úřad a řešit, proč mě v řádném termínu nevyrozuměli.
Ještě jednou díky za vaše rady a podněty. Hezký víkend.
IP zaznamenána

Mar-in

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #19 kdy: 15 Července 2014, 14:56:52 »

Rozšiřující dotaz k prekluzi obecně. Jakmile je vydáno rozhodnutí o zamítnutí odvolání a to je vydáno 26.06, odesláno do DS 26.06, prekluze přestupku nastává 29.06. Vyzvednuto z DS 02.07 - tedy platně doručeno 02.07 a podle mnoha judíkátů NS tak přestupek prekludoval, protože pravomocné rozhodnutí bylo až 02.07. Teď ale, jak postupovat, až začne úřad sankci vymáhat? Jakmile přijde nějáký vyděračský dopis, tak jim odepsat, že je bez právního důvodu a hotovo? (Nepředpokládám, že by si tam prekluze někdo všiml a sankci nevymáhal.) Nebo je třeba učinit ještě nějáké právní jednání teď z mojí strany, aby na mě s tímhle už tzv. nemohli? Nebo to prostě nechat být a pohoda, klídek? Díky za rady.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #20 kdy: 15 Července 2014, 20:12:40 »

V praxi jsem se s tím zatím nesetkal, ale podal bych podnět k provedení přezkumného řízení podle § 94 SprŘ, abych měl něco konkrétního v ruce.

Prekluze je stav, kdy v důsledku plynutí času nějaké právo zaniklo (v tomto případě možnost projednat přestupek a právo správního orgánu na uhrazení/vymáhání pokuty). Správní orgány se otázkou prekluze musejí zabývat z úřední povinnosti, tzn. než by někdo začal řešit vymáhání pokuty, je povinen se podívat na datum doručení a zjistit, že nastala prekluze. Jenže úřední realita je mnohdy jiná.

Poptám se ale u právníků, jelikož mě také zajímá, zda to lze nechat plavat s tím, že prostě prekluze nastala a dál to nemusím řešit, nebo zda je třeba dělat nějaké další kroky, aby bylo o prekluzi formálně rozhodnuto.
IP zaznamenána

Mar-in

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #21 kdy: 22 Července 2014, 14:56:18 »

V praxy se ledy tzv. ,,hnuly samy", což je zvláštní, ale kraj si to asi hlídá... Došel mi dopis z Ministerstva vnitra o přezkumu rozhodnutí na základě podnětu samotného krajského úřadu. ,,Rozhodnutí vydané Krajský úřadem bylo obviněnému doručeno dne 1. 7.
2014. Na základě této skutečnosti se Krajský úřad obrátil se žádostí o zrušení rozhodnutí na Ministerstvo vnitra, neboť uvedené rozhodnutí nabylo právní moci dne 1. 7. 2014, v době, kdy již nebylo možnost přestupek ve smyslu ustanovení § 20
odst. 1 zákona o přestupcích projednat. (29.06.2014). Takže se obě přezkumným rozhodnutím zrušují a je to...:-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #22 kdy: 24 Července 2014, 19:43:38 »

Ještě se pro jistotu zeptám, jak je to s fikcí doručení v případě dosílky, tzn. zda může dosílka prodloužit termín fikce doručení.
Dosílka ten termín prodlouží už tím, že k prvnímu pokusu o doručení dojde až po přesunu na novou adresu, což bývá o jeden až dva dny. Takže když dopis pošle orgán dejme tomu 1.1. pak na poštu k původní adrese dorazí 2.1 a pokud by nebyla dosílka tak se pošťačka pokusí to doručit 3.1 a fikce nastane 13.1. Při sjednané dosílce se dopis na další poštu dostane nejppozději 3-4.1 a poprvé se jej pokusí doručovatelka doručit 4-5.1 k fikci pak dojde 14-15.1.

Takže dosílka to celé malinko posune. Nicméně může se stát, že na poště někdo "promáchne" Vaše přesměrování pošty (dlouhodobě za 4 roky cca 5-10% zásilek zejména v letních měsících)  a pak samozřejmě fikce nastává dříve. Pokud na původní adrese nikoho nemáte ani se to nedozvíte. A ouřadu to že pošta Vaši dosílku ignorovala nezajímá.

 
IP zaznamenána

mandelinka

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #23 kdy: 29 Července 2014, 14:22:31 »

Update:
Po uběhnutí prekluzní doby jsem napsal dotaz na Krajský úřad, jak to vypadá s mým případem a odpověděli mi, že jsem si odvolání osobně převzal dne XX. A ani po následné telefonické komunikaci, kdy jsem se snažil vysvětlit situaci, úřad nezměnil názor.
Jaký je další postup v případě rozporování doručení zásilky? Přezkumné řízení nebo správní žaloba?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #24 kdy: 29 Července 2014, 15:38:00 »

Šel bych do přezkumného řízení. Kdyby to nepomohlo, tak žaloba (pozor na zmeškání lhůty pro podání žaloby). Do toho bych ale už šel s právníkem. Nebál bych se ani do něj investovat, je to předem vyhraná věc a soudní náklady budou muset uhradit.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #25 kdy: 08 Března 2015, 00:05:45 »

Budeš si s nimi chvíli dopisovat, u mě to trvalo půl roku. Napřed si vzpomněli, že jsem nezaplatil, načež jsem jim odpověděl, že ve věci nebylo rozhodnuto, ikdyž bylo po prekluzi a nevím proč a za co tedy platit. Následně mi poslali kopii rozhodnutí včetně doručenky. Následovalo rozporování podpisu na doručence. Poté mi přišla výzva z pošty, abych se dostavil z OP na poštu, asi po týdnu či 10 dnech jsem tam dorazil, ale vedoucí mi sdělila, že už vyjídření pošty odeslala i s číslem občanky. Načež jsem obdržel dopis, o tom, že jsem si rozhodnutí převzal osobně a bylo uvedeno číslo občanky. Na tento krok jsem se těšil. Odpověděl jsem, že číslo OP není moje a nevím komu patří a v příloze jsem jim poslal kopii svoji občanky. Po čtyřech měsících od začátku dopisování přišel dopis, že jsou vážné pochybnosti o řádném doručení a vymáhání částky zastavují.
Co mi však není jasné, jestli mi sami od sebe zrušili připsané body anebo o to musím požádat či to nechat zatím být?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #26 kdy: 08 Března 2015, 09:08:01 »

Odpověděl bych na ten dopis dotazem, že vzhledem k tomu, jakou prokázali neschopnost a chyby v řízení, tak máte oprávněné pochybnosti, zda-li zastavili řízení se vším všudy — to znamená zda-li je tedy stav Vašich bodů nezměněn a tak dále…
IP zaznamenána

Kozenka

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #27 kdy: 13 Května 2015, 13:08:40 »

Zdravím vás, každým dnem mi prekluduje jeden přestupek a úřad dělá mrtvýho brouka. Existuje nějakej způsob, jak z nich dostat papír, že je prekludováno? Chtěl bych to mít od nich hezky černé na bílém  ;D
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #28 kdy: 13 Května 2015, 21:32:40 »

Ano, stačí podat stížnost na nečinost § 80/3 SŘ.
IP zaznamenána

Kozenka

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze ve správním řízení a další
« Odpověď #29 kdy: 13 Května 2015, 21:41:29 »

Díky
IP zaznamenána