30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Taktika: vybalit na SO1 vše už před rozhodnutím nebo šetřit do odvolání k SO2?  (Přečteno 5442 krát)

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil

Chtěl bych se zeptat, co je z hlediska správního řízení vhodnější zvolit za postup. Tedy konkrétně zda se už při výzvě k seznámení se s podklady pro rozhodnutí vytasit na prvotní SO se všemi protiargumenty, nebo tento akt nechat bez odezvy spadnout k rozhodnutí o vině a argumentaci vytasit až v odvolání k nadřízenému SO? Popř. nějaká jiná "střední" cesta?

Mé dilema je v tom, zda když by se prvotní SO nějakým, i když spíše nedostatečným, způsobem vypořádal s protiargumentací, zda již pak v odvolání nebude nadřízený SO uplatněnou (a nějakým způsobem vypořádanou) protiargumentaci ignorovat.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

SO1 se spíš naznačuje. Typicky:
pro SO1 - fotografie vozidla podle všeho není zcela standardní

a do odvolání - SO1 dostal informaci o tom, že fotografie není zcela standardní. Z manuálu plyne, že vozidlo musí být v radarovém svazku, což není. SO1 to zcela ignoroval, ve spisu není ani manuál, ani jiný dokument, podle kterého by bylo možno ověřit, že radar fungoval správně.

Atd...
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil

Já používám kecy typu »správní orgán řádně nedoložil, že se jedná o přestupek, ani nedoložil, že by za něj byl dotyčný odpovědný, nedostál svým zákonným povinnostem podle § XYZ«.

Do odvolání pak jde kompletní munice.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Taktika: vybalit na SO1 vše už před rozhodnutím
« Odpověď #3 kdy: 06 Března 2018, 16:39:20 »

já SO1nevytknu nikdy věci, které by mel moznost napravit před konecnym rozhodnutim a tedy bud pouze tajemne naznacuji a nebo si to necham pro sebe. SO2 pak v odvolani mohu tvrdit, ze jsem na danou věc, nesrovnalost ci poruseni zákona prisel az v momentu odvolani. Samozrejme se k tomu nesmim priznat, ze jsem to vedel davno  :D

takze zvazte a munici používejte jen nejnutnejsi. Zalezi samozrejme na Vasi argumentacni sile, jak s temi vecmi naložíte pri odvolani.

pocitejte také s jednou pomerne rozšířenou věci - kraje zpravidla když uz vase odvolani vezmou a vrati pripad na SO1, tak k memu občasnému uzasu uvedou zcela jiné argumenty proc to okresu omlatili o hlavu a o tech mych se ani nezmini. To ovšem nic neznamena, jen kraj nerad priznava pravdu odvolatelum  a dava tim SO1 moznost se vypořádat s mymi i novymi námitkami. A to je pak SO1 velmi rad a nekdy to radsi zalozi do supliku.... 
IP zaznamenána
Concorde