30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 114/80 D5 - tunel Valik, Prestice  (Přečteno 2910 krát)

brdeckam

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
114/80 D5 - tunel Valik, Prestice
« kdy: 05 Března 2018, 12:14:14 »

Zdravím mám tu jeden odpustek v tunelu na dálnici v neděli okolo půl sedmé.
Tohle zahazuji a čekám na výzvu k bonzu jen mě překvapila formulace:
"Podle ust. § 137 odst. 2 správního řádu je každý POVINEN podat správním orgánům
vysvětlení k prověření oznámení, ostatních podnětů a vlastních zjištění, která by mohla být
důvodem k zahájení řízení z moci úřední. Vysvětlení může správní orgán požadovat jen tehdy,
nelze-li rozhodné skutečnosti zjistit jiným úředním postupem."

Jde mi o to že mě vyzívají k zaplacení, v poučení říkají že můžu napráskat a pak, že jsem POVINEN podat vysvětlení.

Jde mi o to jestli to automaticky překlopí na sprdel? Máte s uvedeným úřadem nějaké zkušenosti.

Jsem nováček a chtěl bych si zkusit Helmuta, ale na tohle se mi odpovídat nechce, neboť tam i já vidím pár chybek.

Díky za názory
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:114/80 D5 - tunel Valik, Prestice
« Odpověď #1 kdy: 05 Března 2018, 12:32:57 »

Píšou (jako obvykle), že máš buď zaplatit, nebo naprášit řidiče a to naprášení se považuje za podání vysvětlení. To je standardní postup. Pokud naprášíš Helmuta, tak to nepřeklopí na SPRDEL automaticky, ale až poté, co se jim ho nepodaří zkontaktovat. Variantu Helmut doporučuji (zkušenosti s tímhle úřadem však nemám).
Pokud nebudeš reagovat, tak z toho udělají SPRDEL.

Taky tam vidím nějaké nesmysly týkající se rychlosti, ale to se může zhojit během řízení, teď to nelze nijak využít.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:114/80 D5 - tunel Valik, Prestice
« Odpověď #2 kdy: 05 Března 2018, 14:06:18 »

Tak zarazilo mne, že dle SO platí: 110-80=38, ale nechal bych toto zatím u ledu.

Jen upozorňuji, že Helmut musí být kontaktní (pošta mu musí být schopna doručit psaní od SO, musí tedy mít schránku a tu vybírat) a musí se přiznat (stačí písemně).
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:114/80 D5 - tunel Valik, Prestice
« Odpověď #3 kdy: 05 Března 2018, 22:49:50 »

Hm, tak Valík si nakonec uzmuly Přeštice a Plzeň ten boj o území prohrála. Přešticemi jezdím několikrát týdně, pokud to máte z ruky, rád se Vám u nich stavím na kafíčko nahlédnout do spisu. V případě zájmu mi napište do zprávy.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:114/80 D5 - tunel Valik, Prestice
« Odpověď #4 kdy: 12 Února 2022, 07:27:29 »

Zdravím!

Nechci zakládat nové téma na stejné místo. Kolegovi přišla fotka do zahraničí (dokonce cizojazyčně a docela svižně-sotva 3 týdny) a celkem si dali práci (mají už slušný překlad a kvůli rychlosti jim to asi docela jde, vč.dožádání vlastníka za tu chvíli obeslat). Na 100 necelých 20 přes. Chtějí litr mýtného. Jaké jsou šance? On by to cvaknul a pustil z hlavy. Je to cizinec z EU a služebák rovněž cizina. S firmou problém není.

díky

lc
IP zaznamenána