30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nehoda - předjíždění tam, kde je to zakázáno  (Přečteno 4880 krát)

Strathom

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Nehoda - předjíždění tam, kde je to zakázáno
« kdy: 26 Února 2018, 23:02:46 »

Dobrý den, loni jsem měl nehodu na mašině a dostal jsem se do nemocnice. Objížděl jsem stojící kolonu vpravo, protože vlevo byla dvojitá plná, použil jsem odbočovací pruh. Bohužel z protisměru pustili auto odbočující vlevo a to mě sejmulo. Nyní i přes kvalifikaci ze strany PČR na přestupek dle písmene k), jiný přestupek, správní orgán vyhodnotil jako písmeno f) bod 7, tedy pokuta a zákaz činnosti na 6-12. Jsem zmaten, byl jsem půl roku práce neschopen, oni po čtyřech měsících chtějí sebrat papíry s tím, že jsem předjížděl tam, kde je to obecnou, přechodnou nebo místní úpravou zakázáno. Nevím, ale §17 dovoluje předjet odbočovacím pruhem a na druhé straně § 16 zná také objíždění, což je podle mě případ stojících vozidel nebo překážek. Je toho více, ale celé to vzniklo i díky tomu, že jsem ochotně policii vypovídal, aby řidič vozu, který mě srazil, neměl problém, no a pro dobrotu na žebrotu. Neměl jsem takto objíždět, ale takový trest mi přijde divný. Přišlo mi oznámení o zahájení řízení, tam jsem si nevšiml podsunutého paragrafu, nyní je na cestě příkaz. Díky za jakoukoliv zkušenost či radu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění tam, kde je to zakázáno
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2018, 23:21:57 »

Pokud kolona skutečně stála, jednalo se o objíždění. Naskenujte co k tomu máte, anonymizujte a vložte sem, ať se na to můžeme podívat. Příkaz vyzvedněte poslední den lhůty a dejte pak k dispozici také.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění tam, kde je to zakázáno
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2018, 23:30:58 »

No obecně se mi moc nezdá, že by podjíždění odbočovacím pruhem šlo kvalifikovat jako zakázané předjíždění, když je to navíc v § 17(1) ZPPK explicitně povoleno, ale asi bude dost záležet na detailech i na tom, co jste ve snaze chránit druhého řidiče (který pokud nebyl trestně stíhán, tak mu to určitě hrozilo) policajtům navykládal.

Generál po bitvě si myslí, že nejlepší pro oba bylo neříct policajtům nic, a pokud už jste se v nějakém hnutí mysli rozhodnul mluvit, tak jste měl zároveň vzít písm. k) blokem.

Až přijde příkaz, hoďte anonymizovaný sem, uvidíme.
IP zaznamenána

Strathom

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění tam, kde je to zakázáno
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2018, 07:16:48 »

Příkaz dodám, jen je jisté, že jsem mluvil. Prostě jsem žil v mylném přesvědčení, že pravda je správná věc a že tím nejen neuškodím druhému řidičovi, ale že sám odejdu s pokutou. Vyšetřování těžkého ublížení na zdraví bylo odloženo s tím, že pachatel je neznámý, v jeho odůvodnění bylo napsáno, že jediným, kdo nehodu zavinil jsem já. Podali jsme stížnost, ale byla zamítnuta a v další fázi jsem nechtěl postupovat najmutím znalce a podobně, protože klasifikace policií byla taková, že mi hrozí pokuta za jiný přestupek do 2500 Kč. Až úředník mě vyvedl z omylu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění tam, kde je to zakázáno
« Odpověď #4 kdy: 27 Února 2018, 10:38:18 »

To je vůbec zajímavý případ. Druhému řidiči nebyla dána vina za nehodu, přestože v rozporu s § 21 odst. 5 ZPPK nedal přednost?
IP zaznamenána

Strathom

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění tam, kde je to zakázáno
« Odpověď #5 kdy: 27 Února 2018, 11:23:41 »

No zní to neuvěřitelně, ale nula procent viny. Já se snažil mu neuškodit, protože situace byla opravdu složitá, ale myslel jsem, že skončíme fifty fifty nebo tak, v normálních případech by měl problém nedostat plnou vinu, zvláště když odbočil na mávnutí protijedoucího auta a nerozhlédl se pořádně, ale PČR mě postupně vmanipulovala do pozice jediného viníka a já vůl se úplně nebránil, stále v duchu hesla, dobro a pravda nakonec pomůže i mě.....
IP zaznamenána

Strathom

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění tam, kde je to zakázáno
« Odpověď #6 kdy: 27 Února 2018, 11:25:10 »

Má někdo zkušenost se změnou výpovědi oproti policejnímu šetření? Nechtěl jsem škodit a možná je už fakt na čase, starat se o sebe a uvést věc na pravou míru. Děkuju
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění tam, kde je to zakázáno
« Odpověď #7 kdy: 27 Února 2018, 11:27:01 »

Bez spisu se tu opravdu nic moc nevymyslí. A osobně si myslím, že tohle je už i na hledání právníka. Při změně výpovědi existuje například riziko, že bude označena za účelovou, takže s tím bych začal až po důkladném prostudování situace s někým, kdo se orientuje dobře v procesních záležitostech, právu, ap. Protože napotřetí upravená výpověď např. kvůli tomu že vás opět úředník vmanévruje do toho, abyste vypovídal jak on chce, by byla ještě horší.
« Poslední změna: 27 Února 2018, 11:41:12 od Spocklw »
IP zaznamenána

Strathom

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění tam, kde je to zakázáno
« Odpověď #8 kdy: 27 Února 2018, 11:36:56 »

Právníka budu chtít každopádně
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění tam, kde je to zakázáno
« Odpověď #9 kdy: 27 Února 2018, 11:37:48 »

Hájit se můžete libovolným způsobem a to i lží. To policejní šetření proběhlo bezprostředně po nehodě?

Pro relevantní rady potřebujeme více informací. Pokud budete mít zájem, můžeme toto téma přesunout do neveřejné sekce.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění tam, kde je to zakázáno
« Odpověď #10 kdy: 27 Února 2018, 12:19:52 »

Základní rada - tedy anonymizovat spis a navěsit sem na web, již několikrát padla.
Píšete, že jste byl v nemocnici a byl jste půl roku práce neschopen - tedy se nejednalo o nějaké banální odřeniny. Pokud vám vznikl nějaký trvalý následek toho úrazu, případně pokud se vaše zranění nějak dodatečně projeví - třeba i po letech, současný stav případu je takový, že je vyloučeno vaše odškodnění z povinného ručení toho řidiče jednoduše proto, že není viníkem. Naopak předpokládám, že škodu na jeho vozidle nárokoval ten druhý řidič z vašeho povinného ručení, případně jí bude nárokovat, pokud šetření skončilo až nyní. Pokud jste neměl motocykl havarijně pojištěný (což s ohledem na ceny pojistek je docela běžné) pak si opravu budete platit ze svého. Po dobu pracovní neschopnosti jste pobíral nemocenskou, což není žádné terno. Navíc vám hrozí ztráta ŘP, budete mít body a v registru zavinění nehody. To je pár "pozitiv" vašeho postupu "nechtěl jsem škodit".
Z vašeho popisu lze soudit, že vina by skutečně mohla být na tom druhém řidiči a možná to sám tak cítíte - jinak by jste asi nepsal příspěvek. Měl by jste se tedy rychle přepnout z módu "nechtěl jsem škodit" na řešení svojí záležitosti.

edit: sorry, po bitvě je každý generál, ale ta vaše snaha "neškodit" vám zatím opravdu mnoho nepřinesla.
« Poslední změna: 27 Února 2018, 12:24:19 od gumidos »
IP zaznamenána