30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: parkovani na reserve rodice s detmi  (Přečteno 10471 krát)

rakosnik

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
parkovani na reserve rodice s detmi
« kdy: 18 Února 2018, 13:22:58 »

zdravim, kdyz tady zaparkuju muzu dostat pokutu nebo ne ? bez decek a nejsem rodic ..popripade proc jo nebo ne :) diky :)

PS.parkuju tam dost casto a mam za to ze bych nemel dostat pokutu :D :) a dneska na me nekdo aji řval jestli jsem slepy ale nechal jsem to tam i tak :D
« Poslední změna: 18 Února 2018, 23:25:55 od rakosnik »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2018, 13:28:44 »

minimalne je to bezohledne. To parkovaci misto je sirsi, takze se lip vynadava ditko z auta.

Na pokutu to neni, ale riskujes ze ti to nejaky hovado co se mordovalo kvuli tobe s miminem obejde s klicem.
IP zaznamenána

rakosnik

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2018, 13:44:07 »

diky za odpoved , vsude ctu ze to neni na pokutu ze je to spatne oznacene a jak to ma byt spravne nebo co je tam spatne ? nebo takovy parking nejde udelat spravne ?
IP zaznamenána

rakosnik

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #3 kdy: 18 Února 2018, 13:45:49 »

myslim tak aby to bylo na pokutu jestli je to mozne...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #4 kdy: 18 Února 2018, 13:56:08 »

To je slozitejsi. Je to rezervovane parkoviste. To znamena, ze o lze pouzit no dobu do 3 minut kymkoli.
Pak by bylo nutne se bavit o tom, ze je mysleno rodinou s detmi. Zda to je pri prijezdu, nebo pri odjezdu. Zda napriklad ridic prijel sam, ale odjizdi s rodinou (nebo naopak).
V praxi  jsem nikdy nezazil ze by tohle nekdo zkusil resit.

Ale to ze se na pilota co tam zaparkuje sam sportakem koukaji jako na hulvata mi prijde celkem logicke. A predpokladam ze k urazenemu zrcatku by se jako svedek asi nikdo neprihlasil :-D

IP zaznamenána

rakosnik

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #5 kdy: 18 Února 2018, 14:03:08 »

:D asi ne :D ... parkuju tam jak se mi chce ale dneska na me po 100 letech řvali nejaci helmuti :D jeden a pak se pridali i ostatni asi 2 dohromady pac nastesti tam nikdo nebyl dalsi :D ale uz jsem mel nachystany mobil ze si nahraju jak me nepusti dobauta nebo me bude chtit trefit nebo řvat :D a spechal jsem abych to stihnul do 3 minut od doby kdy by to policie merila a zdokumentovala :D :) ale potom tam byl jeden kar a delal jako by nic uz drzel hubu a jen cumel :D
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #6 kdy: 18 Února 2018, 14:28:05 »

minimalne je to bezohledne. To parkovaci misto je sirsi

Parkuju tam taky schválně přesně z tohoto důvodu, kdyby ty parkovací místa udělali o pár čísel všude širší tak by nebyl důvod...ty bolševický normy podle kterej to tam čmáraj jsou už hodně mimo...

Ale nejvtipnější jsou v obchoďáku na čerňáku místa "pro seniory", tam parkuju vždy schválně, ty pohledy důchodců na černej mergl s mladým floutkem jsou k nezaplacení...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #7 kdy: 18 Února 2018, 18:33:06 »

To jsem taky jednou zkoušel, zaparkoval jsem na konci parkoviště, napravo deset volnejch míst, nalevo dalších dvacet, přijdu za 15 minut zpátky a hádejte kde zaparkoval další p*čus, samozřejmě přímo vedle mě a dost natěsno, od tý doby na to kašlu
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #8 kdy: 18 Února 2018, 19:55:59 »

Ale nejvtipnější jsou v obchoďáku na čerňáku místa "pro seniory", tam parkuju vždy schválně, ty pohledy důchodců na černej mergl s mladým floutkem jsou k nezaplacení...

No však - vždyť je to jenom o "slušnosti".....
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #9 kdy: 18 Února 2018, 21:18:07 »

Když tam zaparkují Plhovi (z Kojčic od "Pejřimova"), až pojedou na nákup se svým v ten den čerstvě oholeným 60+ synem, bude to z pohledu respektování dopravního značení OK?

"Pro rodiče" je myšleno jednotné nebo množné číslo? Pokud množné, znamená to, že přijede-li tam pouze jeden rodič, neměl by na tom místě parkovat? Dále výraz "s dětmi" se dá vyložit i tak, že rodič(e) s pouze jedním dítětem mají smůlu...

A nakonec - musí být vůbec nějaké dítě v autě/na parkovišti fyzicky přítomno? "Rodiče s dětmi" je něco jako "dvě nožičky párku" - když už jsou to rodiče, tak se tak nějak předpokládá, že mají děti... Takže když přijedou rodiče na nákup bez dětí a zaparkují na tom vyhraženém místě, tak by to snad taky nemusel být problém...

P.S. doufám, že moje nadsázka se nesetká s nepochopením... 8)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #10 kdy: 18 Února 2018, 23:12:29 »

Jak říkám, není to nijak právně vymahatelné , je to celé jen o slušnosti, no a tu má asi jinak nastavenu senior, který už kdysi někdy soukal dvě malé děti a nákup do auta na rušném parkovišti a když přijde změna počasí, tak mu loupe v kloubech a rád si ušetří pár metrů chůze a jinak bude mít tu slušnost nastavenu floutek v černým merglu co myslí jak že to těm gerontům nandal...tož tak.

IP zaznamenána

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #11 kdy: 19 Února 2018, 10:34:53 »

V 19 letech parkuji mýho hnědýho mergla taky na “rodinných místech”, občas tedy vezu o 10 let mladšího bratra, tak nevím jestli vlastně smím nebo ne. Když si potřebuju jen pro něco skočit, tak 3 minuty na invalidech se taky hodí. Nechápavé pohledy opětuji, úsměvem a přáním hezkého dne. Teď těch nechápavých pohledů ale nějak přibylo, asi to bude tím, že jsem sundal přední boční folie.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #12 kdy: 19 Února 2018, 12:15:01 »


  Jak říkal předřečník, celé je to údajně o slušnosti. Takže pak přiješ na parkoviště u obchodního domu, kde má dvě místa vyhražená policie (pro rychlý zásah), pět až deset míst pro mrzáky, nějaké to místo pro rodiny s dětmi a speciální místo pro ženy (hned u vchodu, protože se samy bojí přes parkoviště). Při hledání volného místa přemýšlíš o tom, co až se vyhradí další místa pro černochy, buzeranty a lesby (vždy dvě vedle sebe, na to mají právo) a taky pohlavně nevyrovnané (přece nebudou parkovat na místech pro ty buzeranty). Než dospěješ k myšlence na vyhrazená místa pro imigranty (aby je to cestou ke vchodu nelákalo vysrat se mezi auta), konečně zaparkuješ na druhém konci parkovište. Narovnáš ztuhlé koleno, protáhneš bolavý hřbet a kvačíš něco nakoupit, protože pak musíš ještě do práce. Je ti sice šedesát, ale živíš se sám, žádnou podporu nebereš a ještě musíš aspoň čtyři roky makat. U regálu si něco vybíráš a zezadu tě do bolavého kolena jebne invalida vozíkem, protože si myslí, že má přednost i u regálu.

   Pochopíš, že všechno je to o slušnosti, ale té tvojí. Ti ostatní můžou myslet na sebe, ale ty musíš být slušný. A taky solidární s mrzáčky, za jejichž nemoc vůbec nemůžeš, s matkami samoživitelkami, které si neumí udržet chlapa a vždycky si neomylně vyberou násilníka, a s nezaměstnanými a sociálně (ne)potřebnými a s rodinami s dětmi. A taky musíš pomáhat policii, protože to jsou ti nejskvělejší chlapíci a chlapačky.

  A pak ti konečně dojde, že ty přece za jejich posraný životy nemůžeš. Pošleš vozíčkáře do prdele, kopneš mu do toho jeho podělanýho vozíku, až poposkočí, a příště zaparkuješ na tom policejním fleku. A kdyby z toho náhodou byl nějaký problém, tak řešení najdeš na 30kmh. Tam tě přece za to nikdo buzerovat nebude. Nebo snad jo?

  A tento příběh je pravdivý, protože je můj.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #13 kdy: 19 Února 2018, 12:45:53 »

Jak říkám, není to nijak právně vymahatelné , je to celé jen o slušnosti, no a tu má asi jinak nastavenu senior, který už kdysi někdy soukal dvě malé děti a nákup do auta na rušném parkovišti a když přijde změna počasí, tak mu loupe v kloubech a rád si ušetří pár metrů chůze a jinak bude mít tu slušnost nastavenu floutek v černým merglu co myslí jak že to těm gerontům nandal...tož tak.
Jsem senior, co docela dlouho soukal ne dve, ale tri male deti a nakup do auta a v kloubech - zvlast v obou kolennich a jednom ramennim - mu loupe i beze zmeny pocasi ;-). A presto mi vyhrazena parkovaci mista pro kdekoho pripadaji jako prasarna. Jsem ochoten akceptovat siroke parkovaci misto pro vozickare - a myslim tim opravdu vozickare, t.j. cloveka, ktery se bez invalidniho voziku nepohne a ktery na to parkoviste prijel jako ridic.
Co se tyce rodicu s detmi - je zajimave, ze vsechny tehotne a pote i slehnute bohorodicky unisono rvou, ze tehotenstvi\rodicovstvi\kojeni\buhvi-jaka-dalsi-cinnost-spojena-s-vrhnutim-sklebana neni nemoc a ze neni duvod aby je to nejak vyclenovalo z prace/hospody/MHD/verejneho zivota ... ok - ale beda, jak si nekdo dovoli jim to pripomenout v situaci, kdy vyzaduji nejake extraburty - treba ve fronte u doktora, v lekarne, vyhrazene parkovani, uvolneni mista v autobusu aby se tam vesly s od blata zasranym kocarkem s jecicim mimiskem a dalsim ujecenym spratkem na necem jako skateboard ... ano - jsem necitlivy sobec. Vim to a vubec mi to nevadi.
A proto se naprosto ztotoznuji s vyseuvedenym pravdivym pribehem od 'uziv'.
« Poslední změna: 19 Února 2018, 12:47:57 od medved »
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #14 kdy: 19 Února 2018, 13:01:00 »

Na těch místech neparkuju, ctím přání majitele parkoviště a zároveň bych si připadal jak čurák. Ale jasně, každý to má nastaveno jinak.
IP zaznamenána