30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: parkovani na reserve rodice s detmi  (Přečteno 10477 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #15 kdy: 19 Února 2018, 13:05:25 »

Když už jsme u postoje nás seniorů - já tom vidím zcela opačně a mám radost z toho, že si můžu dovolit zaparkovat na vzdáleném konci, projít celý obchod aniž bych používal nákupní vozík jako chodítko a nakonec dokáži nastoupit do hnusně nízké Mazdy6 bez nějakých krkolomných mezicviků, jako mnozí o 10 let mladší. Jsem asi zdravý - každé ráno mě bolí něco jiného. Domnívám se, že záporáckým či negativním postojem k jakékoli třeba i domělé nespravedlnosti světa škodím předším sám sobě. Děkuji osudu a rodinným genům za to, že se na pohřbech spolužáků zatím vyskytuji jako divák, nikoli jako hlavní hrdina.
Pravda, vcelku to stojí za prd, včera jsem se dostal do stavu nepřekonatelné únavy po 3,5 hodinách lehkého posunování na běžkách na Vysočině okolo Fryšavy (kdo to nezná, rovina téměř jako na Hané) a ve 13 hodin jsem ostudně sedl do auta odjel domů, před 20 lety (a 10 kg) jsem dal za 8 hodin 50 km a ještě jsem šel večer do bazénu na 2 km lehkého vyplavání...no ale co už, bude jenom hůř.
« Poslední změna: 19 Února 2018, 13:07:58 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #16 kdy: 19 Února 2018, 13:15:23 »

uziv - Mluvíte mi z duše, jen jsem se nedokázal tak trefně vyjádřit jako Vy
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #17 kdy: 19 Února 2018, 15:05:03 »

Neznám žádný vyhrazený stáni pro lidi s berlema (bez ZTP) ale můžete ho zkusit prosadit
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #18 kdy: 19 Února 2018, 15:30:29 »

Nevím, jestli ohleduplnost je ten správný termín, protože jak uvedli předřečníci, ona je tam velmi tenká hranice s diskriminací.
Já bych to spíš nazval potřebou používat mozek (pozor, neplést s mozkovým myšlením!).
Třeba dneska přijela na parkoviště ke kantýně záchranka, řidič zastavil přímo před vchodem právě v tom nejužším místě a jediném, kde ji nešlo objet (parkoviště je průjezdné v jednosměrce) a šel se spolujezdkyní do kantýny. Kdyby zastavil o 8 metrů zpět, v čemž mu bránila pravděpodobně jen lenost a dobrý pocit ze žluté bundy a auta s diskotékou, šlo ho bez problému objet.
Po slušném upozornění, že by příště mohl stát o pár metrů zpět, aby se kolem něj dalo projet když si jde na jídlo byla jeho odpověď, že si nejde NA jídlo, ale PRO jídlo.
No co, možná dřív jezdil u policajtů.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #19 kdy: 19 Února 2018, 17:23:37 »

Možná by stálo za to zastavit hned před ním a jít si taky pro jídlo.
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #20 kdy: 19 Února 2018, 20:57:10 »

Možná by stálo za to zastavit hned před ním a jít si taky pro jídlo.
Také mě to napadlo, případně nechat zavřít závoru :). Ale to už jsem nestihl. Navíc bych sám musel nejprve odjet protisměrem.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #21 kdy: 20 Února 2018, 00:14:45 »

Parkuji zásadně, na místech co nejdále od ostatních aut, kde lze předpokládat, že vedle žádný na krok líný vohnout nezaparkuje. Určitě bych nikdy nezaparkoval  na místě pro matky s dětmi resp. rodiče s dětmi a to zejména ani na místě vedle. Tato místa jsou z hlediska omrdatelnosti auta vozíkem nebo kočárkem dle mého názoru mnohem rizikovější než jakákoli jiná.
Dále tu někdo rozebíral:
Parkovací místa  pro berličkáře: Mému otci (letos 70) byla v 28 letech diagnostikována oboustranná artóza kyčelních kloubů, zřemě následky po seskocích padákem. Kloubních náhrad se dočkal kolem 60 let. Prostě chodil na hovno a dnes už zase chodí na hovno, je zralej už i na  GO kolen. Evidentně je to vidět, že se mu moc fajn nechodí, u hypermárketů používá vozík opravdu jako chodítko, parkuje radějí dál od ostatních aut ze stejných důvodů jako já. Prověřovali jsme, jestli by nemohl dostat kartičku invalidy. Bohužel nemá nárok a tak to bude. Vyřešeno.

Parkovací místa pro lepenky a jiné alternativní občany: V našem městě již máme tuto vymoženost. Jedná se o VIP místa prakticky před vchodem, obvykle jsou označena pouze vodorovným značením z vajglů, které označují půdorys vozidla, které tam parkovalo před tím. Podmínek pro parkování je hned několik. Snědá až černá pleť řidiče, který je stále přítomen ve vícebarevném autě (musí převládat rezivá) s foliemi na sklech a nejlépe s dieselovým motorem. Vozidlo má stále nastartovaný agregát a musí mu kolísat volnoběžné otáčky, aby řidič opakovaným prošlápnutím akcelerátoru udržel vrak v chodu a mohl demonstrovat sportovní ambice vozu. Kolem vozu musí pobíhat tým povykujících lepeňáčků, kteří  blokují přístup k vozíkům a dělají alotria u dveří, popřípadě přehrabují vajgly v popelníku. Vůz musí být vybaven high end multimediálním systémem Sencor, takže v případě otevřených okének kvalitně ozvučí orientální hudbou celé parkoviště. Kolem vozu se vytváří modrá mlha stejně jako na srazu dvoutaktů za součaného zdokonalování vodorovného značení. Pro toto parkovací místo platí podobná vyhláška jako u školního autobusu v zastávce. Když probíhá nastupování , vystupování lepenek nebo nakládka atp. musí všichni ostatní řidiči vjíždějící z nebo vyjíždějící na parkoviště zastavit na dobu závislou na vůli řidiče a posádky stojícím na výše uvedeném místě.

Parkoviště pro buzeranty: Tato vymoženost už také existuje a setkal jsem se s ní v Rakousku i Německu, ale zřejmě budou existovat i jiných zemích. Onehdá jsem byl ještě mlád a víceméně řidič začátečník.  Vyšla mi 45 min pauza někde kolem 25 kilometru pod Vídní směr Graz. Bylo to malé podélné parkoviště, bez laviček a WC. Byl večer, už se stmívalo, stála tam nějaká auta (na tom by nebylo nic divného). Chtěl jsem se venku protáhnout, zajít se vymočit ke křoví a něco pojíst a za 45min jet dál. Kolem auta mi šmajdal nějakej trouba a pokuřoval doutníček a chodil sem a tam po parkovišti ( na tom by taky nebylo nic divného). Divné začalo být, až když jsem kropil do křoví a ten celkem elegantě oblečený Helmut s doutníčkem zpozorněl a začal čučet směrem ke mně. Hodil jsem to za hlavu a věnoval se v autě přípravě večeře až do chvíle, než  mi  ten Helmut přišel opět  před auto. Teď už v ruce nežmoulal doutník, ale svýho Helmutifógla. Usoudil jsem, že tady bude něco jinak, měl jsem chuť kopnout do vrtule a jet dál, ale to není dost dobře možné. Napsat  na kolečko, že pauza přerušena z důvodu pohoršení nad  masturbací Helmuta? Když jsem ráno na celnici v Grazu  potkal, českýho šoféra a tak jsme tlachali a sdělil jsem mu večerní příhodu s Honimírem pod Vídní. Nejprve se mi smál a pak mi vyjmenoval možná dvacet buzerantskejch parkovišť v Rakousku a Německu, kde si bukvínci a lesbičky dávají rande. Narazit na takové parkoviště je takový černý Petr, ale v podstatě tam nic nehrozí  a pokud se nenudíte a nečučíte 45minut zbůhdarma z auta, tak vám ani  nemusí docvaknout, že tam venku je něco jinak. Možná by neškodilo vymyslet nějaký tematicky vhodný piktogram pro dodatkovou tabuli vyhrazeného parkoviště a stejným piktogramem by se označilo i vozidlo oprávněné zde parkovat. Myslím, že takové značení by dodržovali i ti nejdrsnější heterosexuální piráti a dokonce i policie.
IP zaznamenána

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #22 kdy: 20 Února 2018, 17:43:01 »

Dnes OC IGY Ceske Budejovice s kocarkem namalovanym na silnici. Tech mist je tam dost, tak proc si nevybrat to s nejmensim rizikem oklepani laku?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #23 kdy: 20 Února 2018, 18:03:07 »

Hned bych vás seřval ale za to že máte tažný zařízení na tak hezkým autě :)
« Poslední změna: 20 Února 2018, 18:13:54 od t4455 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #24 kdy: 20 Února 2018, 18:46:26 »

Prosím přesuňte se s tím gaychatem někam jinam. Původní dotaz byl vcelku racionální, jak vykládat konkrétní DZ a zda za její porušení hrozí sankce. Upozornění, že na věc lze koukat i jinak než skrze dopravní předpisy, padlo dostatečně. Chcete-li v tématu pokračovat posíláním fotek svých aut (či nedej bože něčeho dalšího), čiňte to mimo poradnu.
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #25 kdy: 01 Března 2018, 15:34:56 »

Na toto krásně sedí Jellinkova definice práva. Každý má jiný morální hodnoty a je jen na něm jestli takový parking považuje za zmrdstvi nebo ne.
Asi spíš OT
 Koneckonců něco obdobného je parkování skoro ve vchodu do obchodu, kde stání zakázané sice není, ale vohnouti si myslí opak a mají tendenci to dávat najevo, bohužel ještě k tomu rovnou vozidlu.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #26 kdy: 04 Března 2018, 14:35:13 »

Sice je to amorální, ale třeba u takového Globusu v Ivanovicích je snad 50 míst pro invalidy a kdybych měl přemýšlet nad tím, jaký jsem hulvát pokaždé, když na jednom z těch 50 prázdných míst zastavím, asi bych už dávno musel spáchat sebevraždu.
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #27 kdy: 05 Března 2018, 13:12:48 »

Ohledně těch Ivanovic, vždycky parkuju ve čtvrté nebo páté řadě a světe div se, nohy mi ještě neupadly...

With Tapatalk from my Expee Z1C. :-P

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #28 kdy: 09 Března 2018, 19:24:17 »

Oni vám neupadnou ani když budete parkovat v osmé nebo devatenácté řadě, a světe div se, ani vám neupadnou když půjdete pěšky
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na reserve rodice s detmi
« Odpověď #29 kdy: 12 Března 2018, 11:54:32 »

Hmmm, každý má práh ohleduplnosti někde jinde, že...

With Tapatalk from my Expee Z1C. :-P

IP zaznamenána