30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není  (Přečteno 27625 krát)

pej

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Dobrý den vespolek,
moje auto parkovalo na tomto ostrůvku  za stavební fakultou  http://goo.gl/sfrWlr    (streetview).

Stálo na naprostém ouhoru (beton, kámen, jíl), v okolí 2 metry ani stéblo travičky. Že nepřeháním, přidávám detail a mám i další fotky. Přesto mělo moje autíčko za stěračem milý lístek od starostlivých strážníků s upozorněním, že přestupek, cit. "popis jednání: NEDOVOLENÉ STÁNÍ NA SILNIČNÍ VEGETACI", bude naprášen MHMP.  Znalec místních poměrů mě ujistil, že to nebyla náhoda. Prý tam kasírují rádi a často (proto také tam bylo volno a pouze tam).

Nejprve jsem si myslel, že je to taková do očí bijící hovadina, že pošlu pár fotek na magistrát a tam si zaklepou na čelo a věc zahodí do koše. Ale jak tady čtu vaše různé zkušenosti, už váhám.

Takový přestupek skutečně existuje, našel jsem ho v silničním zákoně:

zákon 361/2000 § 27  (1) Řidič nesmí zastavit a stát
r) na silniční vegetaci, pokud to není povoleno místní úpravou provozu na pozemní komunikaci


Ovšem nějakou exaktnější definici "silniční vegetace" než v

Zákon 13-1997 Sb. o pozemních komunikacích
§ 15 Silniční vegetace
   (1) Silniční vegetace na silničních pomocných pozemcích a na jiných vhodných pozemcích tvořících součást dálnice, silnice nebo místní komunikace nesmí ohrožovat bezpečnost užití pozemní komunikace nebo neúměrně ztěžovat použití těchto pozemků k účelům údržby těchto komunikací nebo neúměrně ztěžovat obhospodařování sousedních pozemků.


jsem nenašel.

Náhledem do Katastru nemovitostí jsem se už jen přesvědčil, že onen na začátku zmiňovaný trojúhelník leží na pozemku jehož cit "Způsob využití: ostatní komunikace", což tak nějak odpovídá pojmu "místní komunikace". To mi taky moc nenahrává neboť nemůžu namítnout, jak jsem v jednom příspěvku viděl, že auto stálo mimo stavební pozemek (a basta).

Poraďte, mám jít k věci čelem a odmítnout tvrzení o přestupku pro zjevnou nesmyslnost (kde není vegetace, nemůže být ani silniční vegetace a tudíž na něčem co zjevně neexistuje nelze parkovat) a spolehnout se tak na rozum nebo mám říci pravdu a udat kamaráda z blízkého zahraničí ?

Díky za každý názor.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2014, 06:36:25 »

Zatím nedělejte nic. Lístečkem za stěračem věc většinou zároveň začíná i končí. Kdyby něco přišlo, tak to patrně bude rovnou výzva k uhrazení určené částky - budou to řešit v režimu správního deliktu (neoprávněné stání) a nebudou řešit skutkovou podstatu, tu vezmou za prokázanou. Pak by bylo na místě předhodit jim nějakého řidiče a samotný skutek rozporovat až v případném odvolání. Skoro bych se ale vsadil, že do této fáze to v daném případě nedojde.
« Poslední změna: 14 Června 2014, 06:38:36 od jkraus222 »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2014, 15:42:38 »

ignorovat, pokud budou chtít musí vyzvat doporučeným dopisem nebo dopisem do datový schránky pokud jí máš zřízenou
IP zaznamenána

pej

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #3 kdy: 16 Dubna 2015, 20:52:10 »

Další průběh:

A. červen 2014 "Výzva provozovateli" z MHMP ve snaze na mě vydělat
B. Já drzoun úřad bohapustě ignoroval.
C. Do dneška bez reakce.

Pro případ, že pošlou "Příkaz"  mám nachystáno (mustr Mr. Kraus, děkuji) :
   1. Odpor
   2. Žádost o spis
   3. Trestní  oznámení na úředníka pro podvod, neboť spisem doložím, že k žádnému "šetření přestupku v délce 60 dní" nedošlo. Spis totiž bude samozřejmě prázdný. Ať si to vysvětlují mezi sebou.

Zase poinformuji, až bude o čem.

BTW: Žádost o spis/informace jsem mezitím už kreativně použil i na jiný správní orgán, který mě velmi lezl na nervy. Přes jeho tuhý odpor  a následné mé odvolání mu jeho nadřízený SO přikázal ctít zákony. Užil jsem si to vítězství, to mi věřte.
« Poslední změna: 16 Dubna 2015, 21:25:29 od pej »
IP zaznamenána

kksk

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2015, 00:07:19 »

"Nedovolené stání na silniční vegetaci" je zjevně velmi populární fráze Dejvických strážníků... hodil jsem ji do Google, první odkaz - tenhle thread, přičemž před týdnem jsem stejnou hlášku našel na čelním skle já, a světe div se, asi tak 40 metrů od vašeho místa činu :D Konkrétně přesně zde, mezi lampou a zúžením plotu. Ten den kolem NTK navíc zrovna čistili cesty, takže všechno a všude muselo být vyklizený (takže tuplem nebylo kde parkovat), navíc na tom místě už stály tři další auta a já jsem samozřejmě ve spěchu neměl čas zkoumat, jestli i těm ostatním už Santa Clausové od MPP nenadělili pod stěrač.

Kyd o "vegetaci" je taky fantastický blud, na Street View se to tam teda zelená, ale minimálně před týdnem to tam vypadalo přibližně stejně, jako na tom vašem ostrůvku.

Dejte vědět, jak jste pochodil s vaším postupem, rád bych se nechal inspirovat.
« Poslední změna: 17 Dubna 2015, 00:09:25 od kksk »
IP zaznamenána

bounter

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #5 kdy: 21 Dubna 2015, 19:57:37 »

Zdravím vážení,
tak se přidívám do klubu s lístečkem nad Fsv.  >:(  zaseto tam není nic.



Otázka: Řešit to?
Není to tak, že když se přijdu do 5 dnů udat na služebnu s lístkem, sklopím učí, zaplatím kilo a v klidu odcházím? A v případě nějaké doporučené výzvy mi hrozí např. 1000 - 2000?
Díky za rady, spoluničitel zeleně

Edit:
Tak jsem se rozhodl na to dál nemyslet a zajet zaplatit. 300 se mi zdá za tu námahu dost, místo výzvových 500. Co za chování tam ale předváděli pánové v uniformách, to jsem neviděl. Připadal jsem si jak mukl.. a to jsem ještě oproti dámám spolumuklům dopadl dobře... příští lístek letí do koše.
« Poslední změna: 22 Dubna 2015, 21:40:27 od bounter »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #6 kdy: 23 Dubna 2015, 14:46:35 »

Platit? Nikdy! Maximální částka, která se asi vyplatí, je tak kilo, ale to už asi nikde za nic nedostanete.
IP zaznamenána

esobey

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #7 kdy: 03 Července 2016, 15:05:03 »

Přidávám se do klubu "stání na silniční vegetaci" v ulici Kaderavkovska 7, Dejvice.

Lístek za oknem jsem hodil do koše, dne 1.7. jsem si na poště vyzvedl vyzvu k uhrazení určené částky (300,-)

Tuto vyzvu hodlam ignorovat, činím tak správně?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #8 kdy: 04 Července 2016, 14:35:33 »

V Praze je ignorování dobrá cesta.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #9 kdy: 04 Července 2016, 16:51:18 »

No, pohled do Katastru nezklamal ;) Ten trojúhelník leží na třech různých pozemcích, všechny jsou "ostatní plocha/komunikace" a dva z nich mají uvedené duplicitní vlastnictví. Jen mě napadá, jestli se město bude dělit s druhým vlastníkem o výtěžek z parkovacích hodin, nebo ne.
IP zaznamenána

a-c

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #10 kdy: 01 Září 2016, 09:30:11 »

S novymi parkovacimi zonami na P6 ma MP politicky ukol - prudit vsechny, kdo si dovoli parkovat mimo nove vyznacene parkovaci zony, protoze nechteji zaplatit nove vyplane za pouziti auta zvane parkovne (jak jinak nazvat neco kde musite za auto zaplatit min. 12000Kc rocne, nebo 480Kc/24h parkovani pokud mate to neskonale stesti, ze v Praze nemusite bydlet nastalo),. Parkovaci Zony jsou nyni v Dejvicich v podstate vsude. P+R neni, ulice zejou v nekterych oblastech cele dny prazdnotou. Pokud zaparkujete za hranici parkovacich oblasti ocekavejte listecek za steracem. Popularni je predevsim "stani na silnicni zeleni" ulice Kaderavkovska je evegreen - tedy green ne. Zvlaste peprne na tom je, ze silnice mimo PZ ma dostatecny rozmer, takze parkovat tam lze i bez stani na "zeleni" ovsem lidi slusne zaparkuji az do kraje, aby neprekazeli a usetrili 40cm vozovky, nacez je navstivi MP. Neni od veci uvest i to, ze silnicni zakon prikazuje spravci komunikace se o zelen starat, tak aby neohrozovala bezpecnost v provozu http://eagri.cz/public/web/mze/legislativa/ostatni/100076923.html - A jaka je situace:
https://mapy.cz/zakladni?x=14.3850928&y=50.1052878&z=18&pano=1&pid=4757232&yaw=5.672&fov=1.257&pitch=0.188&source=stre&id=120711
Velmi podobna te na panoramatu, pres vegetaci nejen neni videt znacky, ale ani okraj vozovky... tolik k pouziti stejneho metru pro vsechny.

Preji vsem postizenym dostatek sil vyuzit vsech moznosti se branit zvuli nasich "zastupitelu" a MP.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #11 kdy: 01 Září 2016, 10:36:36 »

Ještě bych doplnil, jak se vyjebává s názorem lidí aneb vy nevíte, co je pro Vás dobré. Sice je to starší článek, ale věnujte pozornost posledním dvěma větám:
Citace
Před několika lety odmítli lidé z Prahy 8 v referendu parkovací zóny. Tentokrát by za ně měla rozhodnout odborná analýza.
Zdroj: http://praha.idnes.cz/praha-8-resi-problem-s-parkovanim-ods-chce-zony-zeleni-autobusy-p7y-/praha-zpravy.aspx?c=A110825_1640663_praha-zpravy_mav
IP zaznamenána

a-c

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #12 kdy: 02 Září 2016, 13:37:24 »

Pro zajimavost "nove prazske listky" za stani na silnicni vegetaci:

VYROZUMENI o oznameni z podezreni spachani prestupku, podle par.125c odst 1) pism. k) zakona c. 361/2000 Sb, odhaleneho dne... v dobe... spachaneho vozidlem... MPZ, barva RZ/SPZ... druh vozidla... tov. zn....v ulici.... Praha... c.p.... misto.... popis jednani Stani na silnicni vegeaci.
Podezreni se spachani prestupku bude oznameno v souladu s par. 10 odst. 2 zakona c. 553/1991 Sb o obecni policii, ve zneni pozdejsich predpisu, prislusnemu spravnimu organu do 5 dnu od jeho odhaleni.
razitko.... ident.c., podpis straznika....

Prislusne paragrafy:
Správní delikty § 125c
Přestupky
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích,
k) jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona.

Hlava II, zde je zrejme mysleno:
Zastavení a stání § 27 r) na silniční vegetaci, pokud to není povoleno místní úpravou provozu na pozemní komunikaci,

Zajimava je ovsem povinnost ridice:
Zastavení a stání § 25 (1) Řidič smí zastavit a stát jen a) vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo

Tusi nekdo jak je definovan okraj vozovky?
Nasel jsem cca toto:
Zákon č. 13/1997 Sb. § 11
Silniční pozemek
(3) Těleso průjezdního úseku silnice je ohraničeno šířkou vozovky s krajnicemi mezi zvýšenými obrubami chodníků, zelených pásů nebo obdobných ploch.

Nevim co tim chtel zakonodarce rici, ale vypada to jako ze okraj silnici je mezi zvysenymi obrubami a) chodniku, b) zelenych pasu nebo c) obdobnych ploch.
Neco jineho by bylo pokud by napsal  a) zvysenymi obrubami chodniku, b) zelenymi pasy, c) obdobnymi plochami. Vychazi mi z toho ze silnice musi byt oznacena zvysenymi obrubami. Je to tak???
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #13 kdy: 02 Září 2016, 21:19:29 »

OT: na tu výzvu se přímo nabízí odpovědět: pane strážníku, klidně vám dosvědčím že přestupek skutečně spáchalo jmenované vozidlo a žádám jeho přísné potrestání :D
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci - kde žádná vegetace není
« Odpověď #14 kdy: 02 Září 2016, 21:33:04 »

@ a-c: Okraj vozovky je definován jako
a) stavební prvek pode zákona 13/1997, tam je to snad srozumitelné (krajnice, zvýšený obrubník, jiná skladba povrchu....).
b) jako prvek VDZ vyhláškou 294/2015 V 4 Vodicí čára. Značka vyznačuje okraj vozovky.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.