30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prikaz chybna adresa  (Přečteno 6194 krát)

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Prikaz chybna adresa
« kdy: 14 Února 2018, 18:05:29 »

Dobry den, prisel mi prikaz. Problem je v tom, ze byl dorucovan na mou starou adresu a ne na mou trvalou adresu. Na poste jsem telefonicky zazadal o preposlani na mou trvalou adresu. Nyni po preposlani dopisu jsem dopis neprebiral a cekal, az mi bude vhozen do schranky. Nyni, kdyz bude prikaz dorucen fikci, tak stihnu 8 dni lhutu pro podani odporu nebo ne? Jelikoz doba ulozeni dopisu i s preposlanim se protahla az na 19 dni od ulozeni na prvni poste. Dekuji
IP zaznamenána

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2018, 18:10:38 »

Jak se vubec resi doruceni, kdyz mi urad dorucuje nekam, kde nemam trvalou adresu a nebydlim tam? Je mozne mi takto dorucit fikci prikaz?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #2 kdy: 14 Února 2018, 18:19:01 »

Ne. Prostě nic nepřišlo.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #3 kdy: 14 Února 2018, 18:30:09 »

Pokud byla zásilka doručována na starou adresu a nevejde se do ničeho z § 20 odst. 1 sp.ř., pak nebylo doručeno. Ale trochu jste si shodil svoje šance tím, že jste dopis přesměroval na správnou adresu.

Otázkou je, jaké informace o zásilce pošta předala SO, pokud nakonec byl dopis doručován na správnou adresu, myslím, že by fikce mohla teoreticky hrozit.
IP zaznamenána

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #4 kdy: 14 Února 2018, 18:37:57 »

Jasne, chapu, jde mi o to jestli stihnu odpor. Ale v tomhle pripade, tedy budou asi pocitat az dorucovani na mou trvalou adresu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #5 kdy: 14 Února 2018, 18:45:47 »

Pokud byla zásilka doručována na starou adresu a nevejde se do ničeho z § 20 odst. 1 sp.ř., pak nebylo doručeno. Ale trochu jste si shodil svoje šance tím, že jste dopis přesměroval na správnou adresu.

Otázkou je, jaké informace o zásilce pošta předala SO, pokud nakonec byl dopis doručován na správnou adresu, myslím, že by fikce mohla teoreticky hrozit.

Pokud nepřevzal a byl mu vhozen do schránky tak fikci uplatnit nelze. Z judikatury plyne, že pokud orgán doručuje na správnou adresu a obviněný si ho nechá přeposlat na jinou adresu, tak soukromoprávní ujednání dosílky nemá vliv na zákonnou fikci doručení. Z toho celkem logicky plyne, že zasílání na chybnou adresu nelze zhojit soukromoprávním ujednáním, pokud k doručení nakonec nedošlo.
IP zaznamenána

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #6 kdy: 14 Února 2018, 19:25:39 »

Dorucovano mi to bylo na spatnou adresu a ja jsem si to nechal preposlat na adresu sveho trvaleho bydliste, kde jsem ale cekal, az mi to bude vhozeno do schranky. Jak mam tedy postupovat v tomto pripade, kdy mi byl dorucovan prikaz? Pokud to spravni organ oznaci za dorucene fikci, pak mi hrozi vymahani pokuty treba exekuci ne? Dekuji moc za rady
IP zaznamenána

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #7 kdy: 14 Února 2018, 19:27:15 »

Mam podat odpor nebo se tvarit, ze mi nic doruceno nebylo?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #8 kdy: 14 Února 2018, 23:10:45 »

No to si budete muset zvážit sám. Pokud byste do toho nešťoural a nechal to vhodit do schránky na té původní špatné adrese - bylo by to jasné, ale takhle i když má opas asi pravdu, tak se ale připravte na tuhý boj. Ouřad si prostš bude myslet že má doručeno a podle toho bude postupovat. Začnou tedy vymáhat. Nejspíše budou vymáhat na té staré adrese. Když nevymůžou může to dostat exekutor. Ten Vás samozřejmě najde no a v tu chvíli už půjde o jiné peníze a potíže a možnost, že to "nedoručení" neuhádáte není myslím úplně nulová.
Takže já bych do toho šel jedině pokud bych měl jistotu, že mi žádná písemnost posílaná na starou adresu neunikne a že se o prvním pokusu o vymáhání dozvím a budu na něj reagovat dotazem o co go na úřadě.  Tím budu v případě prohry riskovat pouze cenu pokuty což je přijatelné. POzor , ale i v tom případě není jisté jestli se vůbec před exekucí úřad ozve.
Nicméně šance uhrát to nedoručení existuje v každém případě jen to možná bude tuhý boj.
Jakmile podáte odpor, není už to nedoručení pro Vás nijak upotřebitelné.
Já vím, že jsem moc neporadil, ale je to o míře rizika.
« Poslední změna: 14 Února 2018, 23:12:16 od pk202 »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #9 kdy: 14 Února 2018, 23:21:00 »

Ignoroval bych příkaz, založil DS a vyčkával až se ozvou. Před případnou exekucí musí přijít poslední varování.

Kolik zbývá do prekluze přestupku?
IP zaznamenána

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #10 kdy: 15 Února 2018, 06:00:42 »

Prrstupek se stal 13 brezna, porad poradne nevim.jak se ta.lhuta pro promlceni pocita...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #11 kdy: 15 Února 2018, 07:08:05 »

A co to je za přestupek?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #12 kdy: 15 Února 2018, 09:42:23 »

... Před případnou exekucí musí přijít poslední varování.
Nejsem si úplně jist ,ale obávám se, že příkaz který nabyde právní moci je již sám o sobě vymahatelným titulem a SO to již může bez dalšího předat k exekuci. A SO bude ze svého pohledu mít doručeno fikcí. Pravdou je že obvykle se na dluh snaží ouřady ještě upozornit.
Takže pokud bych to riskoval, rozhodně bych si dal do polštáře hotovost alespoň na jeden měsíc protože kolikrát ani netušíte co všechno se rozeběhne když máte obstavený účet...a když přijde ta exekuce tak prvně musíte rychle zaplatit alespoň tu jistinu (ve výši té pokuty) a pak můžete namítat nedoručení exekučního titulu, pak následuje půlroční vakuum než je exekuce stornována a další dva roky z exekutora vymáháte zpět tu zaplacenou jistinu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #13 kdy: 15 Února 2018, 09:53:25 »

Možná by mělo smysl požádat  v určitý čas o potvrzení o bezdlužnosti příslušný magistrát - viz. např. zde: https://www.ostrava.cz/cs/urad/magistrat/odbory-magistratu/odbor-financi-a-rozpoctu/oddeleni-exekuci/zivotni-situace/vystaveni-potvrzeni-o-bezdluznosti-vuci-smo odůvodňovat se to vůbec nemusí.

A teprve poté se začít oficiálně pídit po důvodech příkazu - včetně námitky nedoručení atd. atd.
Není popsána celá časová osa, ale volbou dobrého času dotazu by to šlo využít, aniž by byla přiznána povědomost o případu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz chybna adresa
« Odpověď #14 kdy: 15 Února 2018, 17:31:35 »

Já bych teď počkal aspoň 2 týdny a pak poslal na úřad dopis že vám něco posílali na špatnou adresu a nechal jste si to od pošty přeposlat, ale dopis se asi ztratil.
A tak je upozorňujete že nebylo doručeno a žádáte o zaslání na správnou adresu.

Dopis jim pošlete tak aby i když obratem pošlou příkaz na správnou adresu tak už ho nestihli před promlčením doručit..

jestli nemáte datovku a promlčení je 13. března tak je hranice za 2 týdny.. jestli jste datum pozměnil kvůli anonymizaci tak si datum spočítejte kalkulačkou 30kmh.cz/calc.html

Ale můžete jim to poslat i později.. asi nejbezpečnější je to poslat až po promlčení a nebo těsně před.. za měsíc na vás exekuci nevyhlásí..
samozřejmě když to rozjedete před promlčením a úřad něco pošle tak to v žádném případě nesmíte vyzvednout před promlčením.
..pro úplnost.. ani nesmíte pošťačce říct že to nechcete.. když potkáte pošťačku tak cesta k nedoručení je říct že zrovna nemáte žádný doklad a že si pro to přijdete na poštu.
IP zaznamenána