30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Povinnost zelené karty v Evropě  (Přečteno 15598 krát)

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Povinnost zelené karty v Evropě
« kdy: 08 Února 2018, 13:08:11 »

Dobré odpoledne,
uzavřel jsem pojištění (povinné ručení) svého německého auta u HUK Coburg a dostal malý manuál, ve kterém se na straně 12 píše, že zelená karta není povinná ve většině evropských zemí. Viz přiložené foto (Freie Fahrt ohne Grüne Karte = volná jízda bez zelené karty). Překvapivě je tam i ČR. V textu je uvedeno, že často stačí SPZ jako důkaz pojištění.

Zajímavý rozpor, že? Zelenou kartu pro jistotu pochopitelně mám.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2018, 14:43:06 »

Ceska buzerace je zahranicnim ridicum znama. V tom smyslu se doporucuje pri jizde do CR mit zelenou kartu radsi sebou:

Citace
In welchen Ländern gibt es Probleme?

Tschechische Republik:

Auch wenn es dazu aufgrund des internationalen Versicherungsrechtes keinen nachvollziehbaren Grund gibt, verlangen tschechische Polizisten von ausländischen Kraftfahrern die Grüne Karte.

Der ÖAMTC empfiehlt daher – bis auf Weiteres – zur Vermeidung von Problemen, in der Tschechischen Republik die Grüne Karte mitzuführen.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2018, 15:04:20 »

Když jsem jel do Černé hory, tak ji chtěli vidět na hranicích. Asi před 10 lety.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2018, 15:06:52 »

Když jsem jel na motorce do Černé Hory, až na hranicích s Černou Horou jsem zjistil, že jsem nechal veškeré doklady od motorky (vč. zelené karty) doma v trezoru. Aby mě vpustili, musel jsem na hranicích uzavřít jejich povinné ručení/pojištění za 10 euro.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2018, 22:54:27 »

Proto jsou doklady pořád ve voze. Kontrola je jednou za X let a člověk to nemusí řešit, když s autem jede někdo jiný.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2018, 23:01:27 »

Tak tak, nechápu, co to je za blbej zvyk dávat malej techničák a zelenou kartu z auta...
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2018, 10:23:42 »

Protože se to přece nesmí, kdyby auto ukradli. Řikali to v televizi. Stejně jako je zakázaný vozit v autě velkej techničák.;-)
Moja taky poměrně dlouho trvala na nepřechovávání papírů v autě, protože pojišťovna má v pojistných podmínkách, že v takovém případě může krátit plnění.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2018, 10:41:38 »

Argument pro absenci ORV v autě existuje.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2018, 12:21:07 »

Píše se tam, že doklad zadrží i když ho nemá u sebe... A i kdyby ne, může zapomenout stejně jako řidičák. Asi mám delší vedení.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #9 kdy: 09 Února 2018, 12:28:04 »

Argument pro absenci ORV v autě existuje.

(4)  Nelze-li osvědčení o registraci vozidla zadržet, neboť při zjištění důvodu pro jeho zadržení je řidič vozidla nemá u sebe, je provozovatel vozidla povinen toto osvědčení odevzdat do 5 pracovních dnů ode dne vydání dokladu o jeho zadržení nebo od doručení kopie tohoto dokladu úřadu příslušnému podle odstavce 3. Policista při výkonu dohledu nad bezpečností a plynulostí provozu na pozemních komunikacích zadrží osvědčení o registraci vozidla, které dosud nebylo odevzdáno, a zašle je nejpozději následující pracovní den příslušnému úřadu; osobě, která měla osvědčení u sebe, o tom vydá doklad. Je-li takové osvědčení o registraci vozidla předloženo ke kontrole strážníku obecní policie, je strážník povinen přivolat policii a řidič je povinen setrvat na místě do příchodu policie.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #10 kdy: 09 Února 2018, 12:32:51 »

Lze mít dvě ORV. Po nějaké době se jedno ztratí (zapadlo v kastlíku) a za pár korun se pořídí duplikát.
V kastlíku pak jsou dvě, ale řidič to neví. Při kontorle vyloví to zapadlé původní neplatné a to mu je zabaveno.
To že mu policie zabavila neplatné osvědčení je správně, protože je neplatné.

No a následně jezdí s platným.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #11 kdy: 09 Února 2018, 13:31:26 »

t4455> Pokud je řidič nemá u sebe. Vážený orgáne, já ORV u sebe měl, ale odmítl jsem jej fízlovi dát, aby mi je nemohl zabavit. Proto se mne povinnost odevzdat ORV netýká.

opas> To je také varianta. :-)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #12 kdy: 09 Února 2018, 14:13:44 »

Domnívám se že odebrání osvědčení bude vyznačeno v registru (bez ohledu na to kolik jich máte a zda ho máte u sebe) a vozidlo nebude způsobilé k provozu dokud nedojde k nové STK a neproběhne oficiálni vrácení malýho techničáku, tudíž je asi úplně jedno zda to odevzdáte nebo odevzdáte, auto bude stále nezpůsobeno k provozu a při budoucí kontrole nastane problém.

Je to podle mě stejný jako jezdit se zákazem řízení a prokazovat se řidičákem který jste neodevzdal. Akorát jsou tam jiný sankce.
« Poslední změna: 09 Února 2018, 14:19:22 od t4455 »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #13 kdy: 09 Února 2018, 14:29:38 »

Lze mít dvě ORV. Po nějaké době se jedno ztratí (zapadlo v kastlíku) a za pár korun se pořídí duplikát.
V kastlíku pak jsou dvě, ale řidič to neví. Při kontorle vyloví to zapadlé původní neplatné a to mu je zabaveno.
To že mu policie zabavila neplatné osvědčení je správně, protože je neplatné.

No a následně jezdí s platným.
to si myslim, ze nezabere. Mam zkusenost z lonskeho podzimu, kdy fizl pri kontrole dokladu lustraci v kompjutru (asi) zjistil, ze moje ORV patri k jinemu vozidlu jineho majitele/provozovatele. Nastesti sebou mel kolegu, ktery asi dochodil celou zakladku a tomu se to povedlo nacvakat spravne a tak mne nezatkli.
Takze podle mne fizlove maji pristup do registru vozidel, kde velmi snadno zjisti, ze je ORV neplatne a ze misto nej bylo vydano nove.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost zelené karty v Evropě
« Odpověď #14 kdy: 09 Února 2018, 14:32:19 »

To je jasný, každej techničák má svoje sériový číslo, stejně jako řidičák, občanka, pas, dálniční známka apod..
IP zaznamenána