30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ostré hrany  (Přečteno 9029 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Ostré hrany
« kdy: 29 Října 2017, 10:00:23 »

Máme někde definici pojmu ostré hrany? Koukal sem i do 341/2014 Sb. a nikde nic, dvakrát je to v té vyhlášce zmíněno naprosto bez dalšího rozvedení. Jak teda chce Orgán prokázat že je něco ostrý, mozkovým myšlením?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Ostré hrany
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2017, 13:23:02 »

Pamatuji se, že jako nezpůsobilé k provozu bylo kvalifikováno i blbé jízdní kolo, které mělo osičky dotažené otevřenými maticemi, namísto tzv. "kloboukovou maticí" - viz např. https://www.obchodproremesla.cz/matice-kloboukova-csn-02-1431-din-1587-p6192/ takže skrz klasickou matici procházela závitová tyč osičky. Nebo nedejbože "křídlovou" maticí....
A to je ve srovnání s normami pro motorová vozidla úplná Píchovina.
Případně neobdrží příslušný certifikát shody magnetická anténa na střechu, opatřená "křídlovkou" na kloubu.
Takže to někde v nějaké vyhlášce o schvalování technické způsobilosti či shody nepochybně bude.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Ostré hrany
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2017, 19:27:39 »

V technicke praxi se ostre hrany odstrani zkosenim pod uhlem 2x45° pripadne radius 2 mm...
jinak bych zkusil http://www.autoklub.cz/dokument/10548-motocykl-jak-neprojit-stk-3-dil-zavazadla-a-vycnelky.html

Jen bych se nasmal, jak opice v provozu toto zmeri - nema skoleni, nema patricne meridlo  ;)
« Poslední změna: 02 Listopadu 2017, 19:33:21 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Ostré hrany
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2017, 20:41:54 »

Supr :) Orgán bude pravděpodobně argumentovat mozkovým myšlením a tojepřecejasnýzfotek - je to rozbitý=>neplní, tak mi jde hlavně o přípravu jak je trochu vykolejit :) Stejně to vyhnije na odvolačce, ale což, nemusíme jim to usnadňovat, že.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Ostré hrany
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2017, 22:42:27 »

kdysi, ale opravdu dávno, jsem se setkal s dokumentací, která ještě odkazovala na vyhlášku a tam byl určen rádius 28mm
jednalo o štít jednostopého vozidla a jeho hranu před řidičem
byl to tak rok 92-93

jinak za "ostré hrany" a chybějící zástěrku mi kdysi v Kolíně zabavili OTP a pánové na Bohdalci pak prohlásili, že jsem je asi musel nějak naštvat ( nejspíš tím, že jsem v pátek odpoledne odmítl pokutičku a zdržoval je více než hodinu ), protože takhle rezavejch blatníků jsou plný ulice
zástěrku jsem samo předtím doplnil
IP zaznamenána