30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz o uložení pokuty - promeškaný odpor  (Přečteno 3221 krát)

začátečník

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Příkaz o uložení pokuty - promeškaný odpor
« kdy: 08 Února 2018, 12:59:24 »

Nešťastnou shodou okolností jsem promeškal podání odporu proti Příkazu o uložení pokuty (omylem jsem uvedl ČJ jiného případu).

Je ještě něco co mohu dělat nebo je lepší přijmout prohru a zaplatit?

Děkuji
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - promeškaný odpor
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2018, 14:02:32 »

No to je blbá situace, ale než se naběhne SYeti a poradí Vám, abyste kapituloval, tak bych ještě zkusil udělat něco jako opravné podání.

Něco jako: „Zasílám opravné podání Odporu, v němž jsem v důsledku chyby psaní chybně uvedl č.j.: 11111111, ale mělo být správně uvedeno č.j.: 2222222. Ostatní ujednání Odporu zůstávají a tvrvám na jejich projednání.“ A následně bych pod to dal celé znění opraveného odporu s půodním datumem (aby to neustále zastupovalo původní podání a nevystupovalo jako nové).

Když úřad má možnost vydávat chybné Rozhodnutí a pak je opravit bez vlivu na jeho účinnost, proč by stejné právo nemohl mít občan.

Disclaimer: Jsem laik, možná píšu blbost, prosím, počkejte jestli se k názoru přidá i někdo zkušenější.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - promeškaný odpor
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2018, 16:37:08 »

začátečník: Jak dlouho po odporu je a bylo v odporu jen č.j. a nebo i další údaje podle kterých šlo poznat o co jde??
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - promeškaný odpor
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2018, 16:41:22 »

To jiné č.j. se týkalo existujícího řízení? U stejného úřadu? V jaké bylo fázi, dával tam odpor proti příkazu smysl? Kromě uvedení č. j. jste už to řízení nijak jinak nevymezil, např. uvedením data (skutku či příkazu), účastníků, detailů přestupku atd.?

Platí zásada, že podání je třeba posuzovat podle obsahu, případné rozpory odstranit, a v pochybnostech dát přednost projevené vůli před samoúčelným formalismem. Tedy pokud z vašeho podání bylo zřejmé, kdo jej činí, že jde o odpor proti příkazu, a byl učiněný ve lhůtě, není to úplně ztracené. Pokud z toho jde nějak dovodit, že jste měl na mysli konkrétní příkaz a seknul jste se jen v č. j., tak není co řešit (SO to měl buď akceptovat, nebo reagovat výzvou). Pokud jste to vymezil opravdu čistě jen tím č. j., je to o trochu horší, ale jestli vám v té době běžela na daném SO jediná lhůta pro podání odporu a ve vztahu k tomu uvedenému č. j. odpor nedává smysl, pořád můžete zkusit napsat, že šlo o přehlédnutí a že dodatečně upřesňujete, kterého řízení se ten odpor týkal.
IP zaznamenána

začátečník

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - promeškaný odpor
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2018, 17:28:46 »

Děkuji vám všem, zkusím to tedy opravit.

Kromě ČJ jsem uvedl i datum kdy výzva vznikla. Je proti mě momentálně vedena jen jedna jediná výzva. ČJ, které jsem uvedl špatně je také existující případ, ale ten je v jiné fázi. Proto se mi vrátilo, že v této věci není proti čemu podávat odpor. Vrátím jím to s vysvětlením a opravou.

Napíšu jak jsem uspěl / neuspěl pro ostatní
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - promeškaný odpor
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2018, 18:11:26 »

Čemu říkáte výzva? Je to opravdu příkaz (podle § 150 SprŘ resp. § 90 PřesZ)? Co přesně se vám od úřadu „vrátilo“? Jestli ve vašem podání bylo datum vydání příkazu, které nesedí s uvedeným č.j., měl vcelku jednoznačně SO zaslat výzvu k odstranění vad podle § 37(3) SprŘ, pokud to neudělal a bude se tvářit, že k odporu nepřihlíží, máte vcelku slušné šance ho k tomu dokopat.

IP zaznamenána