30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nehoda v Rumunsku a ŘP  (Přečteno 21350 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #15 kdy: 23 Ledna 2018, 09:54:52 »

Tedy jinak, nikdy jsem neměl v CZ nehodu a nebyl pokutovaný (za bodové přestupky).

Pak ovšem máte 0 bodů. :)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #16 kdy: 23 Ledna 2018, 12:33:04 »

Tedy jinak, nikdy jsem neměl v CZ nehodu a nebyl pokutovaný (za bodové přestupky).

Pak ovšem máte 0 bodů. :)
to bohuzel neni tak jiste, pri zname peclivosti, svedomitosti a pravdomluvnosti fizlu a obecnich darmozroutu ... ;-).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #17 kdy: 23 Ledna 2018, 12:57:34 »

Nápověda z webu mzv - konkrétní lokalita Rumunsko, místní sportovní disciplína - zabavování ŘP: https://www.mzv.cz/bucharest/cz/skolstvi/uzitecne_informace_k_cestovani_do/informace_pro_motoristy_postup_v_pripade.html

Jak odůvodnil obecní úřad odmítnutí vydání nového ŘP?  Výše popsaný článek popisuje "zákaz na území Rumunska". 

Edit: Rumunsko je součástí EU, takže legislativa by měla být minimálně obdobná. V ČR v případě přestupku spáchaného cizincem s ŘP vydaném v jiném státě či  v případě dosažení 12 bodů nemusí řidič (cizinec) odevzdávat ŘP, ale ztrácí oprávnění řídit vozidlo na území ČR po dobu 12 měsíců. Obecní úřad to oznámí Ministerstvu dopravy, které to předá příslušnému orgánovi státu, který ŘP vydal (z toho soudím, že rumunský orgán ví, že Dumitru má v ČR zákaz). Pokud policie ŘP cizinci zadrží, pak dle §118b odst. 4) příslušný obecní úřad zašle ŘP orgánu státu, který ŘP vydal - je tam slovo neprodleně (z toho soudím, že rumunský orgán má na stole Dumitrův ŘP a řeší ho dle svojí legislativy) - nejspíše mu ho tedy vrátí.
Proč by to mělo být obráceně jinak?
Takže pokud  v ČR neleží ŘP autora příspěvku někde na MD, resp. informace o zákazu činnosti pro území Rumunska - pak proč by mělo být odmítnuto vydání nového ŘP pro prostě "ztrátě"? Navíc pro ČR zákaz vysloven nebyl?
Neposkytl jste pane IvoS neúplnou informaci?
« Poslední změna: 23 Ledna 2018, 13:34:15 od gumidos »
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #18 kdy: 26 Ledna 2018, 17:12:20 »

''Registr řidičů v Praze trvá na předložení prošlého ŘP, nový bez něj nevystaví."
Co je tohle za blbost? To Vám řekli u okýnka?
IP zaznamenána

IvoS

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #19 kdy: 27 Ledna 2018, 21:20:53 »

''Registr řidičů v Praze trvá na předložení prošlého ŘP, nový bez něj nevystaví."
Co je tohle za blbost? To Vám řekli u okýnka?
Paní u okýnka se šla poradit s vedoucí a ta volala na min. dopravy s výsledkem nový za starý. Důvod: záznam v databázi o nehodě v Rumunsku. Víc se se mnou paní nebavila a volala dalšího žadatele.
IP zaznamenána

IvoS

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #20 kdy: 27 Ledna 2018, 21:42:34 »

to Gumidos: informace na MZV - konzulát v Bukurešti je zastaralá viz. 12.11.2009 / 14:16 | Aktualizováno: 12.11.2009 / 14:36
(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2011.)
Myslím, že jsem nic nezatajil a vše zde vypsal. Příští týden na registr zajdu a promluvím si s vedoucím úřadu. Budu chtít přesně vědět, proč mi nový ŘP odmítají vydat. Písemně mi asi sdělení nedají. Mám ale podezření, že zadržení ŘP v jednom státě EU platí i v ostatních EU státech.



IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #21 kdy: 27 Ledna 2018, 22:53:55 »

Písemně mi asi sdělení nedají. Mám ale podezření, že zadržení ŘP v jednom státě EU platí i v ostatních EU státech.
Pokud Vám zase bude někdo na ouřadě kdákat že něco nejde, sdělte jí, že jste se na to informoval a že podle Vás nejedná správně a požádejte jí o "úřední zápis", kde písemně napíše že jste se dostavil dne toho a toho s tím a tím a oni že to odmítají proto a proto. Celé jednání si (klidně tajně - smí se to) nahrávejte (nejlépe od samotnéhp vstupu do budovy) a když Vám nevyhoví s tím písemným zápisem jděte s tou nahrávkou za jejím nadřízeným a pak případně výše.

Proboha chlape přestaňte už v předklonu žmoulat čepici a hluboce se ouřednicím klanět! Myslíte si že tím něčeho dosáhnete ? Já Vám říkám že tohle v malé míře platilo možná za Rakouska-Uherska, ale dneska je prvním a hlavním úkolem ouřady "klienta" odpálkovat a klidně Vám přitom budou lhát do očí. Oni totiž nejspíše pouze nevědí jak se zachovat a instinkt jim (bohužel popravdě) říká že i kdyby Vám způsobily svým konáním klidně milionové škody, i kdybyste kvůli nim přišel o práci nikdo je nebude popotahovat i kdyby udělaly chybu.
Navíc jste si IMHO sám nadělal do vlastního hnízda, protože jste si (alespoň co jsem pochopil) sám vymyslel že Vám "asi" ŘP zadržela rumunská policie. Řekl Vám vůbec někdo do očí, že Vám ZADRŽUJE ŘP ?!! A i kdyby Vám to sdělil ústně - dal Vám na to také nějaké písemné POTVRZENÍ ?!! Pokud ne udělejte to co Vám píši do SZ.

Můj osobní názor je ten že prostě Rumuni ten ŘP někam zašantročili a vy jste si z toho sám vyvodil, že Vám ho zadrželi a tím, že jste to takhle sám řekl těm ženskejm za přepážkou, tak jste je dostal do situace, kterou prostě ještě nezažily a instikt jim velí raději ŘP nevydat. Šak von už to někdo za ně vyřeší....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #22 kdy: 27 Ledna 2018, 23:01:45 »

Paní u okýnka se šla poradit s vedoucí a ta volala na min. dopravy ....
Tak věřte tomu, že volala Máně a ta jí řekla že je to směroplatný:)
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #23 kdy: 28 Ledna 2018, 13:28:49 »

Tu žádost podejte na podatelně. Úřad Vás dube muset požádat o doplnění fotografie (jestli je ještě nutná) a starého řidičáku. Hlavně budou muset rozjet normální sř a písemně Vás vyrozumět. Tedy nebude prostor na nějaké "nechce se nám = nejde"
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #24 kdy: 28 Ledna 2018, 20:31:36 »

Tu žádost podejte na podatelně.

Jde to použít i při jednání s úředníkem D-fens style.. když si začnou vymýšlet tak jim říct..
to je váš názor.. já podávám žádost a tím začíná správní řízení a jestli něco dalšího chcete tak mi to pošlete písemně..
..obvykle pak otočí a jde to..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #25 kdy: 28 Ledna 2018, 20:53:29 »

Pak se ještě nabízí zcela opačné řešení. Získat odmítnutí od úředníka písemně (a nebo alespoň audio nahrávku) a jezdit bez ŘP. Výhoda: Fízl nemůže řidičák zabavit.

V případě, že by byl spor o přestupek řízení bez ŘP, ve správním řízení lze vytasit odmítnutí vydání ŘP ze strany úředníka.
IP zaznamenána

IvoS

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #26 kdy: 28 Ledna 2018, 21:39:48 »

Díky všem za pomoc. V nejbližší době se na úřad opět vydám a budu trvat na písemném vyjádření. Dám vědět jak jsem pochodil.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #27 kdy: 28 Ledna 2018, 21:46:39 »

Vše si taky nahrávejte
IP zaznamenána

IvoS

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #28 kdy: 06 Února 2018, 17:41:48 »

Absolvoval jsem více jak půlhodinový boj s paní úřednicí a vedoucí úřadu. Díky vašim radám jsem dosáhl kýženého výsledku, tedy přijmutí žádosti o nový ŘP na základě ztráty starého, již prošlého ŘP. Doufám, že se nevyskytne nějaký další problém, jistý si budu až nový ŘP bude pevně zakotven v mé peněžence. Ještě jednou děkuji za rady (asi nejdůležitější byla - nenechat se odradit).
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #29 kdy: 06 Února 2018, 22:59:02 »

a nyní si ještě pohlídat, aby součástí vydání nebylo nějaké to utajené řízení o trestu/pokutičce
viz DF a jeho občanka
IP zaznamenána