30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nehoda v Rumunsku a ŘP  (Přečteno 21376 krát)

IvoS

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
[WIN] Nehoda v Rumunsku a ŘP
« kdy: 22 Ledna 2018, 21:33:19 »

Potřeboval bych poradit. Začátkem července 2017 jsem byl na motocyklu v RO sražen autem. Soudím, že zavinění bylo 50/50%. V bezvědomí mě záchranka odvezla do nemocnice v Oradea a po 4 dnech jsem byl repatriován do ČR. V české nemocnici po několika operacích jsem zjistil, že nemám řidičský průkaz, předpokládám, že jej zadržela rumunská policie. ŘP měl platnost do srpna 2017. Dodnes ho nemám a nemám také žádný protokol nehody.
Kontaktoval jsem konzulát v Bukurešti, ten můj ŘP od policie neobdržel. Registr řidičů v Praze trvá na předložení prošlého ŘP, nový bez něj nevystaví. Kupodivu mají v databázi zaznamenanou nehodu v RO a proto mi neuznali ztrátu. Jediným zraněným jsem byl já, jinak se nikomu nic nestalo. Nikdy jsem žádnou nehodu neměl a mám plný počet bodů, ale to asi nehraje žádnou roli.
Pokud by někdo z vás věděl řešení, prosím o radu. Díky. 
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2018, 21:47:20 »

Nevím jak fungujou konzuláty ale asi by to chtělo komunikovat přímo s rumunskou policií (https://www.politiaromana.ro/ro/contact) a po nich chtít něco oficiálního, asi ho mají pořád oni.

Co se týká bodů, pokud jste čistej tak máte 0 bodů, body se přičítaj.
« Poslední změna: 22 Ledna 2018, 21:53:13 od t4455 »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2018, 21:58:58 »

Nemají zahraniční orgány povinnost ŘP předat domovské zemi?

Já bych tvrdil že došlo ke krádeži/ztrátě při nehodě (bezvědomí, šok, operace ...).
IP zaznamenána

IvoS

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2018, 22:03:14 »

Díky za link, nemohu ale najít jiný jazyk než rumunštinu. Jinak mám body všechny  :)
IP zaznamenána

IvoS

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2018, 22:06:00 »

Ano, mají. Přes konzulát, ten to pošle min. dopravy a ministerstvo posílá na registr řidičů. Dnes jsem obdržel mail od konzula, nic jim nepřišlo. Pravděpodobné odcizení jsem už zkoušel, nehodu mají naše úřady v databázi, tedy smolík.
« Poslední změna: 22 Ledna 2018, 22:10:30 od IvoS »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #5 kdy: 22 Ledna 2018, 22:12:09 »

Prohlížeč Google Chrome a funkce přeložit stránku do češtiny
IP zaznamenána

Majkky

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #6 kdy: 22 Ledna 2018, 22:12:37 »

Nenechal bych se takto odbýt. Naprosto mě nezajímá, že Rumunsko mi odmítá poslat ŘP. Zákaz z RO se na ČR nevztahuje, čili bych si nechal vystavit nový ŘP na základě ztráty/odcizení.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #7 kdy: 22 Ledna 2018, 22:27:37 »

Vzdyt jste to popsal sam a pravdive.
Pred nehodou jste RP mel, po nehode ne a policie Vam ho nevydala, a ani CR - nezalezi proc  -> byl zcizen a diky nehode jste nemohl ani podat v zemi zadny ukon o zcizeni.
« Poslední změna: 22 Ledna 2018, 22:50:36 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #8 kdy: 22 Ledna 2018, 22:32:01 »

Co přesně mají k té nehodě v té databázi zaznamenáno? Na základě čeho a kdo to tam zaznamenal? Zeptejte se pomocí infozákona.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #9 kdy: 22 Ledna 2018, 23:35:06 »

Díky za link, nemohu ale najít jiný jazyk než rumunštinu. Jinak mám body všechny  :)

Jestli tedy máte už všech dvanáct bodů (víc jich získat nemůžete) pak jste bez ŘP na rok.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #10 kdy: 23 Ledna 2018, 00:38:39 »

Pred nehodou jste RP mel, po nehode ne a policie Vam ho nevydala, a ani CR - nezalezi proc  -> byl zcizen a diky nehode jste nemohl ani podat v zemi zadny ukon o zcizeni.
Bacha na termity. Zcizení = pozbytí vlastnického práva (v případě ŘP nonsens, protože ten je majetkem ČR či obecně vydávajícího státu a ten ho zcizovat nebude a minimálně v případě ČR ani nemůže, nemá k tomu právní oporu). Věc zcizujete typicky jejím prodejem, nebo jakýmkoliv jiným způsobem, při kterém pozbýváte vlastnické právo, tj. třeba darováním, směnou, realizací zástavy ... Odcizení = krádež.

Obecně doporučuju se slovům zcizit, zcizení vyhýbat, v jiném než ryze odborném kontextu vyvolávají jen nedorozumění -- buď je použijete jako synonymum pro odcizení (pak je to objektivně špatně a poučený čtenář si pomyslí své), nebo je sice použijete správně, pak to ale velká část náhodných čtenářů pochopí právě jako krádež a nebude jim to dávat smysl.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #11 kdy: 23 Ledna 2018, 01:33:17 »

hh: Techto termitu jsem si vedom, i kdyz pri psani textu mi zrovna tento fakt neprisel namysl.

Nicmene pokud jeden stat neco "zadrzi" a nevyda, pritom je to majetkem jineho statu, tak bych to zrovna kradezi/odcizenim, take nenazval. Uz jen proto ze na uzemi s vlastni jurisdikci to asi nema smysl - viz Úmluva OSN o jurisdikční imunitě států a jejich majetku(nevim jestli Rumunsko je signatarem...).

A drzba veci se stava pro nevymahatelnost de facto vlastnictvim jednoho navzdy(prakticky) i kdyz legalne bude majetkem CR(teoreticky), ale  je pro nej nedosazitelna.

Nechci se poustet do hlubsich debat, jen jsem chtel nastinit "rychlou" volbu nejakeho termita, protoze mi prisly vsechny spatne...  urcite je dobre, ze jste to okomentoval.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #12 kdy: 23 Ledna 2018, 02:11:45 »

Neplevelme prosím vlákno. Termín zadržení je v daném kontextu myslím naprosto v pořádku jak z hlediska srozumitelnosti, tak termitů, ale klidně by stačilo i konstatovat, že mu ten ŘP někdo vzal. Pokud jde o případnou krádež, tak té by se samozřejmě nedopustilo Rumunsko jako stát, ale třeba policajt, který by si ten ŘP nechal na památku místo toho, aby jej řádným postupem někam předal dál. O možnosti vydržení vlastnického práva k cizímu ŘP vážně pochybuji (podle CZ práva by to nešlo, minimálně pro nepoctivost takové držby, ale tohle by se kolizně posuzovalo podle RO práva, které sice neznám, ale silně pochybuji, že by nabytí vlastnického práva k takové věci umožnilo).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #13 kdy: 23 Ledna 2018, 03:02:27 »

Já myslím, že pro něho by byla nejjednodužší cesta tvrdit, že se po nehodě až v ČR zjistil, že nikde ve věcech nemá ŘP včetně nějakých dalších dokladů  a že mu zbyl pouze pas nebo OP (pokud mu opravdu zbyl) a že asi po nehodě někdo z peněženky/pouzdra na doklady vyndal OP nebo pas a dal mu to do sanitky, zatímco ostatní se prostě někde zašantročilo.
Tím nezavírá cestu k tomu, že mu byl rumunskou policií ŘP zadržen - on prostě neví co se stalo doklad je fuč. Klidně bych tvrdil, že na konzulátu ŘP nemají a že rumunská policie tvrdí (telefonicky), že ho také nemá.
« Poslední změna: 23 Ledna 2018, 03:06:18 od pk202 »
IP zaznamenána

IvoS

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda v Rumunsku a ŘP
« Odpověď #14 kdy: 23 Ledna 2018, 09:04:21 »

Díky za link, nemohu ale najít jiný jazyk než rumunštinu. Jinak mám body všechny  :)

Jestli tedy máte už všech dvanáct bodů (víc jich získat nemůžete) pak jste bez ŘP na rok.
Tedy jinak, nikdy jsem neměl v CZ nehodu a nebyl pokutovaný (za bodové přestupky).
IP zaznamenána